background
4 dakika

E-POSTA DATA GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLAYABİLİRSİNİZ?

Bitdefender Türkiye

17 Mart 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
E-POSTA DATA GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLAYABİLİRSİNİZ?

E-posta Veri Güvenliğini Nasıl Sağlayabilirsiniz?

e-posta-veri-guvenligi-data-veri-guvenligi


İnsanların e-posta kullanımı son zamanlarda artış gösterir. Özellikle iş amaçlı kullanımı neticesinde kurumsal e-postaların ve bireysel amaçlı e-posta gönderiminin aynı zamanda çeşitli riskleri bulunur. Bu tür riskler arasında, e-postaların aynı zamanda zararlı yazılımların yayılması noktasında ön plana çıkmasıdır.
Sonuç olarak e-postalar insanların birbiri ile iletişim kurmasını sağlamakla birlikte bazı yönlerden güvenlik zafiyeti de ortaya koyar. Özellikle son zamanlarda e-posta güvenliği bu aşamada dikkat çeker. Gerek gönderimlerin güvenliği gerekse de e-postaların bulunduğu sunucuların güvenli olması açısından güvenlik ihtiyaçları karşılanmalıdır. Sunuculara yetkisiz erişim birçok e-postanın ortaya saçılmasına neden olur.

E-posta Güvenliği ve Detayları

E-posta antivirüs ekleri taşıyabilir. Bu nedenle size gelen e-postaların eklerini açmadan önce dikkatli davranmanız gerekir. Bunun yanı sıra e-posta eklerinde yer alan bazı zararlı yazılımlar siz farkına varmadan bilgisayarınıza sızarak arka planda yer alan bilgilerinizi çalabilir. Bu nedenle e-posta gönderileri aşamasında dikkatli davranmak ve gelen e-postaların güvenilir kişilerden geldiğine emin olmak önem taşır.
Günümüzde bu aşamada çeşitli spam ya da filtre programları kullanılır. Bu tür programlar yabancılardan ve spam gönderilerden sizleri korurlar. Bu sayede e-posta güvenliği aşamasında ön plana çıkan sorunların giderilmesi daha kolay bir hal alır. Aynı zamanda e-posta güvenliğinin sağlanması noktasında şifrelerin güçlü tutulması da gereklidir.

E-posta Dataları Nasıl Korunur?

Çeşitli veri tabanlarında yer alan e-posta datalarının korunması, genellikle kurumsal nedenlerden dolayı ön plana çıkar. Kurum e-posta yazışmalarının genellikle saldırıların hedefi olduğu bilinir.  İnternet güvenliği kadar önemli bir husus olan e-posta güvenliği, kurum e-posta sunucularına yapılan siber saldırılar nedeni ile zafiyet gösterebilir.
Bu tür güvenlik sorunlarından kurtulmak için ücretsiz antivirüs programlarımızdan yararlanabilirsiniz. Bunun neticesinde ücretsiz ve güvenli yazılımların da başarılı sonuçlar vererek bilgisayarınıza yapılacak siber saldırılardan koruma sağlar. Aynı zamanda insanların bilgisayarlarını güven altında tutabilmesi açısından önem taşıyan bu hususlar sayesinde zararlı yazılımların bilgisayarlara ya da sunuculara sızması engellenmiş olur.

Güvenlik ve Antivirüsler

Güvenliğin sağlanması aşamasında kullanım alanı bulunan antivirüsler bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal ihtiyaçlar temelinde de kullanılır. Bitdefender firmamıza ait yazılımlarımızı gönül rahatlığıyla kullanılarak bilgisayarınızda güvenliği sağlayabilir ve zararlı yazılımların veri hırsızlığı yapmasına engel olabilirsiniz. Son zamanlarda haberlere konu olan bu tür güvenlik sorunları nedeni ile insanların antivirüs kullanımı zorunlu bir hal almıştır.
Kurumsal çözümler aşamasında ise güvenlik duvarı ya da kurumsal antivirüs çözümleri gibi seçenekler ön plana çıkar. Özellikle son zamanlarda kurumsal ihtiyaçların karşılanması veri güvenliği aşamasında daha fazla ihtiyaç olması nedeni ile firmalar, büyük firmalara ve kurumlara yönelik çalışmalar yürütürler. Ülkemizde bu noktada ön plana çıkan bazı antivirüs yazılımları sayesinde kurumların bu konuda beklentilerinin karşılanması sağlanmış olur. Bilgisayarınızda bulunan verilerinizin güvenliğinin sağlanması ve dışarıdan gelebilecek teknolojik saldırılardan etkilenmemek için bu yazılımların kullanılması sağlıklı olur.

E-postalar Nerede Saklanır?

Kurumsal olarak e-postalar sunucularda saklanır. Bu nedenle bilgisayar korsanlarının en büyük hedefleri arasında kurumsal e-posta adresleri gelir. Sunucuların erişilmesi ile birlikte çok sayıda önemli e-posta içeriğinin ortalığa saçılması güvenlik sorunları açısından dikkat çeker. E-posta virüs koruma çözümleri bu aşamada ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.
Güvenlik sorunları ve çözümleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ayrıca internet için antivürüs çözümümüz olan Bitdefender İnternet için Antivirüs adlı internet ürünümüze göz atabilirsiniz. Gerek e-posta güvenliği gerekse de internet güvenliği noktasında beklentileri karşılayan çözümler ve sık karşılaşılan sorunlar hakkında, kalıcı bilgiler almak için bu siteyi güvenle tercih edebilirsiniz. Bitdefender, sizlere bireysel ve kurumsal olarak profesyonel güvenlik çözümleri sunar.


İlgili İçerikler

BİTDEFENDER VPN NEDİR?

BİTDEFENDER VPN NEDİR?

Bitdefender Türkiye

5 Kasım 2022

Yıl Sonuna Özel Tüm Bireysel Ürünlerde Geçerli %5 İndirim Kuponu: BTDFNDR5