fbpx
Cloud and server security

Bulut ve Sunucu Güvenliği

Sunucular için GravityZone Security, tek bir kontrol ve görünürlük noktasıyla tüm özel veri merkezleri ve genel bulutlar genelinde yüksek performanslı koruma sağlar.

video

Bitdefender Cloud Security, bulut bilgi işlem kaynakları üzerindeki güvenlik etkisini en aza indirir ve Citrix, Nutanix, VMware ve Amazon ve Azure gibi genel bulut teknolojileriyle kapsamlı entegrasyonlar kullanarak güvenlik yönetimini otomatikleştirir.


GravityZone, hibrit, çoklu bulut ve fiziksel masaüstü bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar ve e-postalarda güçlü önleme ve algılama sağlayan amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir bulut sunucusu güvenlik yığını içerir.

Daha Fazla
Lower cloud security costs

Bulut Güvenliği Maliyetlerini Düşürün

Güvenlik iş akışlarını otomatikleştirmek için kanıtlanmış yüksek performanslı sunucu güvenliğini ve kapsamlı entegrasyonları kullanın.

Eliminate security blind spots

Güvenliğin Kör Noktalarını Ortadan Kaldırın

Bulut iş yüklerine yönelik gelişmiş saldırıları önlemek ve tespit etmek için son derece etkili teknolojilerden yararlanın.

Consolidate Control And Visibility

Kontrol ve Görünürlüğü Birleştirin

Hibrit, çoklu bulut, son kullanıcı ve sunucu, Linux, Windows ve konteynerler genelinde güvenliği birleştirin.

Yetenekler & Anantajlar

Pattern
Maximum

Sanallaştırılmış ve bulut ortamları için sıfırdan tasarlanan GravityZone, ağır eski aracılar yerine tek bir tüy kadar hafif konuk içi güvenlik araçları seti kullanır. Tarama boşaltma, patentli önbelleğe alma algoritmaları ve buluşsal yöntemler ile birleştiğinde, altyapı kaynaklarındaki güvenlik "vergisini" en aza indirerek VM yoğunluğunu %55'e kadar artırır. VM density by up to 55%.

Pattern
Consolidated Security

GravityZone tüm hipervizörleri destekler ve her türlü bulut altyapısıyla uyumludur. Aynı dağıtımla birden fazla hipervizörü, bulutu ve konuk işletim sistemini koruyabilir. Kuruluşlar, korumayı sunucuların ve bulut ortamlarının ötesinde fiziksel uç noktalara, mobil cihazlara ve Exchange posta kutularına kadar genişletebilir.

Pattern
Agile and Efficient Security Operations

GravityZone, AWS, Citrix Hypervisor, Nutanix AHV ve VMware vCenter Server gibi bulut iş yükü platformlarıyla entegrasyon yoluyla dağıtımı hızlandırır ve güvenlik iş akışlarını uygun ölçekte otomatikleştirir.

Pattern
Purpose-Built Protection

Bitdefender, sunucular için özel olarak tasarlanmış bir teknoloji yığını kullanır ve bağımsız önleme ve tespit testlerinde sürekli olarak önde yer alır, Comparatives 2020 APT testinde tehditlerin %100'ünü durdurur ve 2021'de yayınlanan MITRE ATT&CK değerlendirmesinde en yüksek tespit sayısını gösterir.

Pattern
Top Infrastructure Performance

Sunucular için GravityZone Security, korumayı daha az kaynak yoğun hale getiren birleşik tüy kadar hafif bir aracı, patentli kötü amaçlı yazılımdan koruma buluşsal yöntemi ve önbelleğe alma algoritmaları ile VM içindeki kapladığı alanı en aza indirir. Bu, gecikmeyi önemli ölçüde azaltır ve uygulamaların çalıştırılacak daha fazla CPU, bellek ve IOPS kaynağına sahip olması nedeniyle son kullanıcı deneyimini geliştirir.

Pattern
Carrier-Grade Scalability and Resilience

GravityZone'un modüler web ölçeği mimarisi, taşıyıcı düzeyinde dağıtımları güvence altına almak için ölçeklenebilirlik sağlar. Platform, gerekirse Güvenlik Sanal Uygulamaları (SVA) ekleyerek veya Kontrol Merkezi sunucu rollerini çoğaltarak isteğe bağlı olarak doğrusal ve verimli bir şekilde genişletilebilir.

Teknoloji diyagramı

Technology diagram

Endüstri Övgüleri

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, sektör analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından siber güvenlik lideri olarak kabul edilmektedir.

  • Gartner logo
  • Forrester
  • Gartner Customer Choice 2023
  • Mitre Engenuity
  • AV Test
  • AV Comparatives
Senior Systems Architect

"Mentor mühendislerinin kod yazabilmesi, ürünler geliştirebilmesi ve otomatik testleri sorunsuz bir şekilde yapabilmesi için IT'nin herhangi bir aksaklık yaşatmamasını sağlamamız gerekiyor. Ayrıca, işletme için gelir üreten ürünleri oluşturmak için kullandıkları teknolojiyi tamamen korumak da son derece önemlidir. Bitdefender bize her iki dünyanın en iyisini sunuyor."

Brian Alexander

Kıdemli Sistemler Mimarı, Mentor
Matt Ulrich

"GravityZone, bilgisayarları yavaşlatmadan ve kullanıcı deneyimini etkilemeden en yüksek düzeyde güvenilir güvenliği sağladı... Korunduğumuzdan emin olmanın huzurunu yaşarken işi desteklemek için gün içinde daha fazla zamanımız olduğuna dair bir güvencemiz var."

Matt Ulrich

Ağ yöneticisi, Speedway Motorsports
Mikael Korsgaard Jensen

"Bizim için anahtar nokta, ürünün sanallaştırılmış ortamımızdaki performansı olacaktır... GravityZone ile ilerleme kararının alınmasındaki etkenlerden biri de, kolay ve hızlı dağıtımı ve ürünün son kullanıcılarımız için ne kadar müdahalesiz olduğudur."

Mikael Korsgaard Jensen

Sunucu Yöneticisi, Herning Municipality, Danimarka

Sanal masaüstlerini, sunucuları ve bulut iş yüklerini korumak için hangi Bitdefender ürünleri kullanılabilir?

GravityZone Security for Servers, yüksek yoğunluklu sunucu iş yükleri veya VDI'lar ile performansı en üst düzeye çıkarmak isteyen kuruluşlar için idealdir ve tüm hipervizör ve bulut ortamlarıyla uyumludur. AWS için Güvenlik, AWS üzerinde çalışan iş yüklerini korur ve entegrasyon yoluyla dağıtım ve yönetimi basitleştirirken, GravityZone Business Security Enterprise ve GravityZone Business Security Premium ayrıca yüksek performanslı merkezi tarama seçeneğini ve ekstra önleme, algılama ve yanıt katmanlarını içerir.

Bitdefender, Windows sunucularını hedef alan bellek istismarlarını nasıl engeller?

Bitdefender sunucu güvenliği yığını, uygulama ve sistem belleğine karşı belirli saldırı tekniklerini tanımlamak ve durdurmak üzere özel olarak tasarlanan Gelişmiş Anti-Exploit'i içerir. Bu teknoloji, bilinen ancak yamasız saldırıları ve 0-gün saldırılarını engeller.

Sunucular için GravityZone Security, kullanıcı deneyimini nasıl geliştirir ve kaynak tüketimini en aza indirir?

Her sanal makinede veya bulut örneğinde tam bir güvenlik aracısı kullanmak yerine, Bitdefender tüy kadar hafif bir aracı kullanır ve taramayı özel Güvenlik Sanal Cihazlarına (SVA) aktarır ve merkezileştirir. Çok düzeyli önbelleğe alma ve tarama optimizasyonu teknolojileri, aynı dosyaların iki kez taranmamasını sağlayarak CPU, bellek veya ağ etkisini daha da azaltır.

Kurumsal SSS

Karantinaya alınan bir dosya nereden görüntülenir ve nasıl geri yüklenir?

GravityZone’da Karantina nasıl kullanılır? Bitdefender GravityZone , kuruluşların genel güvenlik duruşuna, küresel güvenlik tehditlerine..

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Statik IP Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bilgisayar üzerindeki cihazların (USB , Bluetooth , CD-Rom vs) yönetimi nasıl sağlanır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bir policy nasıl default olarak ayarlanır?

Daha fazla oku