fbpx
background
2 dakika

Eğitim Kurumları Siber Güvenliğini Bitdefender Antivirüs’e Emanet Ediyor !

Bitdefender Türkiye

30 Haziran 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
Eğitim Kurumları Siber Güvenliğini Bitdefender Antivirüs’e Emanet Ediyor !

Dünyanın en prestijli bağımsız test laboratuvarlarından koruma, hız ve performans alanlarında ödüllendirilen Bitdefender Antivirüs, eğitim kurumlarının da siber direncini artırmada tercihi oluyor. Özellikle pandemiyle birlikte hızla uzaktan eğitime ve hibrit çalışma modeline geçen üniversiteler, kampüs içindeki ve dışındaki uç noktaları izleyebilecek ve koruyabilecek bir çözüme ihtiyaç duymaya başladı. Bu hızlı geçişe adapte olurken güvenlikten taviz vermemek için Bitdefender GravityZone Business Security’i tercih eden Atılım Üniversitesi, öğretim üyelerinin, çalışanların ve öğrencilerin en az sistem kaynağı kullanarak güvende kalmasını sağladı.

Dünyanın en prestijli bağımsız test laboratuvarlarından koruma, hız ve performans alanlarında ödüllendirilen Bitdefender Antivirüs, eğitim kurumlarının da siber direncini artırmada tercihi oluyor. Özellikle pandemiyle birlikte uzaktan eğitime ve hibrit çalışma modeline geçen Atılım Üniversitesi, bu hızlı geçiş sürecinde güvenlikten taviz vermemek için Bitdefender Antivirüs’ü tercih etti. Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs’ün GravityZone Business Security çözümünü kullanan üniversite, tüm uç noktaları tek bir konsoldan kolayca yönetebiliyor. Bitdefender çözümü ile fakülte ve yönetim tarafından kullanılan dizüstü bilgisayarlar, PC’ler, Mac’ler, sunucular ve öğrenciler kampüsteyken dahil olmak üzere binlerce uç nokta korunuyor. Bitdefender Antivirüs’ü kullanmaya başlayan Atılım Üniversitesi’nin Teknik Destek Müdürü Mustafa Murat Ünal, Bitdefender’in binlerce öğrencisi, öğretim üyesi ve idari çalışanıyla uzaktan eğitime ve hibrit çalışmaya geçen bir üniversite için en doğru seçim olduğu değerlendirmesinde bulundu.

– Eğitim Kurumları Siber Güvenliğini Bitdefender Antivirüs'e Emanet Ediyor !

Harika Bir Altyapı Performansı Elde Ediyoruz

Bitdefender GravityZone Business Security sayesinde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin üretkenliklerinin arttığını ve aynı zamanda güvenlik riskinin de önemli ölçüde azaldığını vurgulayan Atılım Üniversitesi Teknik Destek Müdürü Mustafa Murat Ünal, “GravityZone, en düşük düzeyde bilgi işlem kaynaklarını tüketen olağanüstü hafif bir çözüm. Kullanıcılarımız artık kaynak kısıtlamalarıyla uğraşmıyor. Bu nedenle harika bir altyapı performansı elde ediyoruz. Ayrıca Bitdefender, taramaları arka planda otomatik olarak çalıştırdığından, kullanıcılarımızın artık can sıkıcı açılır pencerelere yanıt vermesi gerekmiyor.” açıklamasında bulundu.

Atılım Üniversitesi Çalışanları Siber Güvenlik Konusunda Endişelenmeyi Bıraktı

GravityZone çözümü ile geliştirdikleri uç nokta güvenliğini “Üniversite olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri çalışanlarımız bilgisayar güvenliğinin ne kadar kolay hale geldiğini görüyorlar ve endişelenmeyi bırakıyorlar.” diyerek açıklayan Ünal, “Bitdefender GravityZone Business Security, öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz için üretkenliği artırırken riski önemli ölçüde azaltıyor. Bitdefender’in kötü amaçlı yazılımları uzak tutma konusundaki mükemmel geçmişi, kullanıcıların güvenilmeyen ve kimlik avı web sitelerine girmesini engelleme konusunda çok şey yapıyor. Ayrıca, sıfırıncı gün olaylarına yanıt verme konusunda da oldukça iyi ve bunu kullanıcıları rahatsız etmeden gerçekleştiriyor. dedi.


İlgili İçerikler