edr security

Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı

Genişletilmiş tehdit algılama, odaklanmış araştırma ve etkili bir yanıt. Bitdefender’ın EDR güvenliği, şüpheli etkinlikleri ortaya çıkarmak için ağınızı sürekli olarak izler ve siber saldırılara karşı savunmak için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar.

Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı (EDR) Nedir?

Wach "Endpoint Detection and Response (EDR): features and benefits" video

Endpoint Detection and Response (EDR), sürekli, gerçek zamanlı izleme ile uç nokta verilerinin ve öngörülerinin toplanmasını, algılama yetenekleri ve otomatik yanıt eylemleriyle birleştiren bir uç nokta güvenlik çözümüdür. GravityZone EDR Cloud, dosyasız saldırılar, fidye yazılımı ve diğer sıfır gün tehditleri dahil olmak üzere gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak algılar.

GravityZone EDR Cloud, dosyasız saldırılar, ransomware, Zero-day gibi tehditler dahil olmak üzere gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak algılar. Tehdit analitiği ve bulut tabanlı olay toplayıcı, uç noktaları sürekli olarak izler. Araştırma ve yanıt için güvenlik olaylarını bir olaylar listesi halinde önceliklendirir.

EDR güvenliğinin ayrıntı düzeyi ve zengin güvenlik bağlamını, incelemelere odaklanmanıza ve daha etkin bir şekilde yanıt vermenize yardımcı olmak için kurumsal düzeyde tehdit görselleştirmeleriyle birleştiren çapraz uç nokta korelasyon teknolojisini içerir. GravityZone EDR Cloud, kuruluş düzeyinde tehdit görselleştirmeleri sağlayarak, araştırmaları odaklamanıza ve daha etkin şekilde yanıt vermenize yardımcı olur.

Daha Fazla
best malware and syber attacks detection

Sektör Lideri Algılama

Uç noktaları korumak için XDR’ın güçlü yanlarını sağlayan gelişmiş tehdit algılama ve görünürlük. Erken aşamadaki saldırıları keşfetmek için belirli uzlaşma göstergeleri (IoC’ler), MITRE ATT&CK teknikleri ve diğer yapılar için kapsamlı arama yetenekleri.

incident investigation and response

Odaklanılmış Araştırma ve Müdahale

Organizasyon düzeyinde olay görselleştirmeleri, verimli bir şekilde yanıt vermenizi, yatay yayılmayı sınırlamanızı ve devam eden saldırıları durdurmanızı sağlar. 

easy to deploy EDR security

Maksimum Verimlilik

Dağıtımı kolay, düşük maliyetli aracımız, minimum çabayla maksimum verimlilik ve koruma sağlar. Tam olarak yönetilen bir çözüm için Bitdefender Tarafından Yönetilen Algılama ve Yanıt’a (MDR) kolayca yükseltin.

Yetenekler & Anantajlar

Pattern
data security insights

Gelişmiş risk analizi teknolojimiz, yalnızca uç noktaları değil aynı zamanda insan davranışını da inceler, yüzlerce faktörü kullanarak kurumsal riskinizi sürekli olarak analiz eder, kullanıcı, ağ ve uç nokta risklerini belirlemek, önceliklendirmek ve azaltmak için rehberlik sağlar.

Pattern
EDR security - top  threat detection technology

GravityZone Endpoint Detection and Response (EDR) çözümü, dosyasız saldırılar, fidye yazılımı ve diğer sıfırıncı gün tehditleri dahil olmak üzere gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak algılar. Tehdit analitiği ve bulut tabanlı olay toplayıcı, uç noktaları sürekli olarak izler ve araştırma ve yanıt için güvenlik olaylarını bir olaylar listesi halinde önceliklendirir. 

Pattern
extended endpoint detection and response

Çapraz uç nokta korelasyon teknolojisi, hibrit altyapılarda (iş istasyonları, sunucular veya kapsayıcılar; çeşitli işletim sistemleri çalıştıran) birden çok uç noktayı içeren gelişmiş saldırıların algılanmasını sağlayarak uç nokta algılama ve yanıt (EDR) güvenlik çözümümüzün tehdit algılamasını ve görünürlüğünü yeni bir düzeye taşır.

Pattern
data security vizualization

Bağlam ve tehdit istihbaratıyla zenginleştirilmiş, düşman eylemlerinin kapsamlı görselleri, kritik saldırı yollarını vurgulayarak BT personelinin yükünü hafifletir. Uyumluluğu desteklemek için koruma ve olay etkisindeki boşlukları belirlemeye yardımcı olur.

Pattern
incident investigation and response

Bitdefender EDR, BT personelinin saldırı yollarını anlamasına ve korumadaki boşlukları belirlemesine yardımcı olan zengin bağlam ve tehdit istihbaratıyla yenilikçi ve anlaşılması kolay görselleştirmeler sağlar. Bu görselleştirmeler, araştırma ve müdahaleyi kolaylaştırarak BT personeli üzerindeki yükü hafifletir. Sandbox Analyzer, personelin şüpheli dosyaları izole etmek ve etkisiz hale getirmek için kapalı bir sanal ortamda şüpheli yükleri otomatik olarak yürütmesine olanak tanır.

Pattern
incident management

Hem anlık hem de planlanmış raporlar için yapılandırılabilir panolar, e-posta bildirimleri ve kapsamlı raporlama özellikleri, tümü merkezi bir konsoldan yönetilir ve BT ekipleri için zamandan ve emekten tasarruf sağlar. 

Bitdefender EDR nasıl çalışır?

Bitdefender Endpoint Detection and Response (EDR), BitdefenderGravityZone XDR platformu üzerine kurulmuş bulut tabanlı bir çözümdür. Kuruluşunuzun uç noktalarına dağıtılan her EDR aracısı, uç noktayı sürekli izleyen ve merkezi GravityZone Kontrol Merkezi’ne içgörüler ve şüpheli olay ayrıntılarını güvenli bir şekilde gönderen bir olay kaydediciye sahiptir.


Kontrol Merkezinde, Bitdefender çapraz uç nokta korelasyon motoru, uç nokta olaylarını toplar ve ayrıştırır ve güvenlik olaylarının öncelikli, kurumsal düzeydeki görünümlerini oluşturarak yöneticilerin tehditleri hızla araştırmasına ve etkili bir şekilde yanıt vermesine olanak tanır.

how bitdefender edr security works diagram

Çapraz Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı tüm EDR paketlerinde mevcut mu?

Çapraz uç nokta tespiti ve yanıtı, tüm EDR paketlerinde mevcuttur: Bitdefender EDR, GravityZone Business Security Enterprise ve Bitdefender MDR.

Özel güvenlik personeli olmayan bir organizasyon, EDR'dan nasıl faydalanabilir?

EDR'dan tam olarak faydalanmak için güvenlik analistleri gibi özel güvenlik personeli olmayan bir organizasyon, Bitdefender MDR hizmetini tercih etmelidir. Bu tamamen yönetilen hizmet, EDR çözümümüzü içeren ve yüksek derecede yetenekli tehdit avcıları ve güvenlik uzmanları tarafından Bitdefender Güvenlik Operasyon Merkezi'nden sunulan 7/24 güvenlik operasyonlarını içerir.

Endüstri Övgüleri

Bitdefender, endüstri ödüllerini sık sık kazanan ve bağımsız test kuruluşları ve endüstri analist firmaları tarafından siber güvenlikte lider olarak tanınmaktadır.

  • Gartner Peer Insights - 2021 customer choice
  • Mitre Att&ck framework
  • AV Test 2020 - best protection awards
  • AV Comparatives - 2020 Enterprise ATP certification
  • CRN - 2020 technology innovators winner
  • Radicati Group - 2021 advanced threat protection top player
Kurumsal SSS

Karantinaya alınan bir dosya nereden görüntülenir ve nasıl geri yüklenir?

GravityZone’da Karantina nasıl kullanılır? Bitdefender GravityZone , kuruluşların genel güvenlik duruşuna, küresel güvenlik tehditlerine..

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Statik IP Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bilgisayar üzerindeki cihazların (USB , Bluetooth , CD-Rom vs) yönetimi nasıl sağlanır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bir policy nasıl default olarak ayarlanır?

Daha fazla oku

Yıl Sonuna Özel Tüm Bireysel Ürünlerde Geçerli %5 İndirim Kuponu: BTDFNDR5