background
4 dakika

Antivirüs Programları Güvenli Mi?

Bitdefender Türkiye

14 Eylül 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
Antivirüs Programları Güvenli Mi?

Her gün çevrimiçi olan yüzlerce kişinin aklında aynı soru dolanır. Antivirüs programları güvenli mi? Antivirüs programı işe yarıyor mu? Antivirüs programı virüslere karşı geliştirilmiş bir tür yazılımdır. Virüsleri bulma, temizleme ve sistemi kurtarma üzerine programlanmıştır.

Çevrimiçi olduğumuz her gün yüzlerce siber saldırıya maruz kalma olasılığımız var. Telefon, tablet, bilgisayar gibi akıllı cihazlarda kullanılacak antivirüs programı zararlı program ve fidye yazılımlara karşı da koruma sağlamalıdır. Aksi durumda bilgisayar ya da telefon içerisindeki tüm bilgileriniz tehlike altında olabilir. Çok sayıda antivirüs programı vardır, bu programların güvenilirliği ve işlevselliği kullanım sonucunda ortaya çıkar.

Kurumsal şirketlerin ya da bilgisayarda önemli işlere imza atan kişilerin mutlaka antivirüs programı kullanması gerekir. Virüsler sadece bilgisayarınızı ele geçirip dosyaları silmez. Bir süre sonra da sistem içine sızarak bilgisayarı yavaşlatır. Bilgisayarınız yeni olmasına rağmen casus yazılımların etkisinde kaldığından işlemleri kısa sürede yapmamaya başlar. Bu başlangıçta bilgisayarınızı yavaşlatmakla başlarken ileride donanıma kalıcı zarar verebilir.

Antivirüs programları güvenli mi? – Antivirüs Programları Güvenli Mi?

Antivirüs programı kullanmazsam ne olur diye merak ediyor olabilirsiniz, antivirüs programları sadece sistemi değil şifrelerinizi de korur. Veri hırsızlığı sonucunda bilgileriniz internette satılabilir, bu durum çok yaygın. Antivirüs programları şifrelerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini de engeller. Maruz kaldığınız siber saldırılar size maddi ve manevi kayıp olarak geri döner. Bilgisayarda ya da telefonda özel fotoğraflarınız olabilir. Antivirüs programı, bu verilere kolayca ulaşılmasının önüne geçer. Böylece fotoğraflarınız ve her türlü veriniz başkasının eline geçmez. Sizin verilerinizi size karşı şantaj ve tehdit olarak kullanacak çok sayıda kötü niyetli kişi vardır. Siber saldırganların bilmedikleri kişilerin bilgisayarlarına sürekli olarak siber saldırı yapmasının diğer bir sebebi de budur. Bitdefender antivirüs programı gibi yazılımları tercih ettiğinizde kişisel bilgilerinizin güvenliğini de sağlamış olursunuz. Bitdefender antivirüs programı, şirket güvenliği için de idealdir. Şirket içerisinde kullanılan her türlü çevrimiçi cihazdan gelecek saldırılara ve virüslere karşı koruma sağlar. Şirket içerisinde kullanılan birden fazla bilgisayarda maksimum koruma sağlamak adına mutlaka Bitdefender antivirüs programı tercih edin.

Bilgisayarınız ya da akıllı cihazlarınızda antivirüs programı olduğu için karşınıza çıkan her dosyayı indirmemeye özen gösterin. Bu dosyalar içinde kötü niyetli yazılımlar olabilir. Özellikle dark web sitelerine giriş yaptıysanız internetin karanlık yüzüne şahit olabilirsiniz. Antivirüs programı yüklü diyerek bilmediğiniz sitelere giriş yapmayın. Bilmeden girdiğiniz dark web sayfalarına kişisel güvenliğinizle ilgili tüm bilgileri bırakmış olabilirsiniz. Antivirüs programı kullanmadığınızda bilgisayarınızın güvenlik duvarı virüsler tarafından kolayca aşılır.

Bilmediğiniz dosyaları indirmek yerine internette gezinirken daha dikkatli davranabilirsiniz. Antivirüs programları güvenlidir ancak her önünüze gelen dosyayı açmak, indirmek için yazılmamıştır. Casus yazılımlara karşı da oldukça iş gören antivirüs programı, casus yazılım önleme ve zararlı program ile fidye yazılımlara karşı koruma sağlar.

Bilgisayar güvenlik duvarını destekleyen antivirüs programı sürekli olarak güncellenmelidir. Antivirüs programı hangi cihazda kullanılıyorsa kullanılsın mutlaka güncelleme ihmal edilmemelidir.

En Güvenli Antivirüs Programı Hangisi?

Antivirüs programlarına internet üzerinden ücretli ve ücretsiz antivirüs olarak iki farklı şekilde erişebilirsiniz. Satın alacağınız Antivirüs ürünlerini öncesinde ücretsiz denemelerini test ederek cihazınızla ne kadar uyumlu olup olmadığını, sizleri ne kadar koruduğunu test ederek alabilirsiniz.

Antivirüs programları PC, MAC, Mobil ve multiplatform olarak farklı alanlarda koruma sağlar. Daha fazla koruma için mutlaka antivirüs programı satın almalısınız. İstatistiklere bakıldığında da ücretli antivirüs programı koruma düzeyinin daha yüksek olduğu görülecektir. Bazı programlar virüsten koruma garantisi verir. Bitdefender antivirüs programı gibi seçeneklerde virüslerden korunma düzeyi maksimum seviyeye çıkar.

Hem bireysel hem de kurumsal cihazlarda Bitdefender kendini kanıtlamış bir antivirüs programıdır. 2022 Av-Comparatives Güvenlik Ürünü sertifikasını kazanmış Bitdefender’ı cihazınızı korumak için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bitdefender ilk olarak 2001 yılında kuruldu, 170 ülkede müşteriler, 440 patent’e sahip. (artmaya devam ediyor)

Antivirüs programı satın almadan önce hangi cihazlar için program satın alacağınızı belirlemelisiniz. Antivirüs programları bireysel antivirüs programları ile kurumsal antivirüs programları olarak özelleştirilebilir. Kurumsal antivirüs programı, şirket sırları ve kişisel bilgilerin çalınmasına karşı da üst düzey koruma sağlar. Birbirine bağlı farklı bilgisayarlar ve cihazlardan gelecek her türlü saldırıya karşı donanımlıdır. Ücretli antivirüs programında bilgisayarın güvenlik duvarını aşacak çok az türde virüs bulunur. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışıldığı için yazılımlara karşı koruma düzeyi daha yüksektir.


Keşfet Önerilen İçerikler

Bizi Takip Et! Sosyal Medya


İlgili İçerikler

Yıl Sonuna Özel Tüm Bireysel Ürünlerde Geçerli %5 İndirim Kuponu: BTDFNDR5