SPAM E-POSTALAR NASIL ENGELLENİR?


Spam e-postalar, rastgele bir alıcı listesine toplu olarak gönderilen ve istenmeyen, önemsiz e-postalardır. Genellikle spam e-postalarının amacı cihazlara kötü amaçlı yazılım yüklemek, bilgilerini çalmak ve kişilerden fidye almaktır. Kullanıcıların vaktini çalan ve e-posta kutularında gereksiz kalabalık eden spam e-postaları engellemekse oldukça kolaydır. Desteklenen bir e-posta istemcisi kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak spam e-postaları engelleyebilirsiniz

Desteklenen bir e-posta istemcisi kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak spam iletilerinin gönderenlerini Spam gönderenler listesine kolayca ekleyebilirsiniz:

 1. E-posta istemcinizi açın.
 2. Spam iletilerin taşındığı önemsiz posta klasörüne gidin.
 3. Bitdefender tarafından [spam] olarak işaretlenen mesajları seçin.
 4. Bitdefender antispam araç çubuğuna tıklayın ve Spamcı Ekle butonuna basın.
 5. Spam gönderenler listesineeklenen adresleri onaylamanız istenebilir. Bu mesajı bir daha gösterme’yi seçin ve Tamam’a tıklayın.

Farklı bir posta istemcisi kullanıyorsanız, Bitdefender arayüzünden Spam gönderenler listesine el ile spam gönderenler ekleyebilirsiniz. Bunu yalnızca aynı e-posta adresinden birkaç spam mesaj aldığınızda yapmak uygundur.

 1. Bitdefender arabiriminin sol tarafındaki çubukta Koruma’yatıklayın.
 2. Antispam bölmesinde Spam Gönderenleri Yönet’e tıklayın. Bir yapılandırma penceresi görünecektir.
 3. Spam göndericinin e-posta adresini yazın ve ardından Eklebutonuna tıklayın. İstediğiniz sayıda e-posta adresi ekleyebilirsiniz.
  Spam gönderenler listesine spam gönderenler nasıl eklenir?
 4. Değişiklikleri kaydetmek ve pencereyi kapatmak için Tamam’a tıklayın.

SPAMA DÜŞEN E-POSTALARIN SPAM FİLTRESİ NASIL KALDIRILIR?

Bazı durumlarda önemli e-postalarınız spama düşebilir veya daha önce spama attığınız bir e-postanın spamını kaldırmak isteyebilirsiniz. E-postalarınızın spam dosyasına düşmemesi için spam filtresini kaldırmanız gerekir. Spam filtresini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. E-posta istemcinizi açın.
 2. Spam iletilerin taşındığı önemsiz posta klasörüne gidin.
 3. Bitdefender tarafından [spam] olarak işaretlenen mesajlar arasından kaldırmak istedikleriniz seçin.
 4. Bitdefender antispam araç çubuğuna tıklayın ve Spam Değil butonuna basın.