fbpx
background

MAC İÇİN VİRÜS PROGRAMI GEREKLİ Mİ?

Bitdefender Türkiye

29 Haziran 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
MAC İÇİN VİRÜS PROGRAMI GEREKLİ Mİ?

Mac için antivirüs programı kullanmak en az diğer bilgisayarlar kadar gerekli bir durumdur. Günümüz dünyasında yazılım düşmanı olarak bulunan çeşitli virüsler bulunmaktadır. Bilgisayar, laptop markası ve yazılımı fark etmeksizin kötü niyetli insanlar tarafından bilgi hırsızlığı hedeflenir. Elbette bunlardan birisi de Mac markalardır. Antivirüs programı kullanarak bu tehditlerden kurtulmak mümkündür.

Macbook Virüs Tehditlerinden Nasıl Korunabilir?

Teknoloji ve yazılım dünyasının gelişmesi birçok olumlu yanı getirmekle birlikte bazı tehditleri de beraberinde getirdi. Başta firmaya bağlı bilgisayarlar olmak üzere kişisel bilgisayarlın güvenliğini tehdit altına alan kötü yazılımla ya da casus yazılımlar türetildi.

Virüslerin oluşturulması ile birlikte bilgisayarda bulunan tüm bilgiler dahil, kişisel bilgileri koruma zorunluluğu ortaya çıktı. Mac için antivirüs kullanımı bu yüzden günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden birisi haline geldi. En başta güvenilir bulunan Bitdefender antivirüs programı size tam koruma sağlıyor.

Mac için Antivirüs Programı Kullanımı Zorunlu mu?

Virüsten korunmama seçeneği kullanmak başlıca bir yanlıştır. Veri hırsızlığı günümüzün en popüler hırsızlık türü haline gelmiştir. Özellikle firma kapsamında bir işlem yapacaksanız, bir virüs programı kullanmanın neredeyse zorunlu hale geldiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde bilgilerinizin çalınması ve başka insanlara, firmalara satılmasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

MacBook için En İyi Antivirüs Programı : Bitdefender Antivirüs Programı!

Eğer Mac için antivirüs programı arayışındaysanız bu ihtiyacınızı karşılayacak güvenilir bir program bulunuyor. Bitdefender sahip olduğu üst düzey koruma duvarı ile kötü yazılımlara karşı bilgisayarınızı yani sizi koruyacaktır. Mac dahil farklı bilgisayarları ve farklı yazılımları destekleyen bu virüs programı diğerlerine nazaran oldukça geniş bir avantaj yelpazesine de sahiptir.

Mac için Bitdefender Antivirüs Programı Neden Tercih Edilmeli? Avantajları Neler?

Bilgisayarınız üzerinde kötü amaçlı yazılım adına gerçek zamanlı koruma sağlamak adına iyi ücretsiz antivirüs programı için Bitdefender sizlere yardımcı olacaktır. Bu program, fidye yazılımların karşı oldukça geniş bir koruma duvarına sahiptir. Tüm zararlı yazılım ve diğer kötü amaçlı durumlar için sistem koruması sağlar. Mac için antivirüs programı ihtiyacı Bitdefender ile giderilebilir.

Ücretsiz Kullanım İmkânı

Öncelikle Mac için ücretsiz antivirüs olması bu programı cazip kılan durumlardan birisidir.  Program virüsten koruma için sistem arka planda sessizce çalışır. Sahip olduğu güvenlik duvarı ile internet ve bilgisayar içi taramaları ücretsiz bir şekilde gerçekleştirir. Elbette ücretsiz deneme imkânı sunması kullanıcılar tarafından takdir edilen ve beğenilen bir özelliktir.

Ebeveyn Kontrolü

Kişisel kullanım esnasında bilgisayarlarınızda çocuklarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak isteyebilirsiniz. Bu noktada kötü amaçlı yazılımları belirleyerek uzaklaştırmak aynı zamanda çocuğunuzun da rahat bir şekilde bilgisayar kullanabilmesini sağlar. Ebeveyn kontrolü ile gözünüz rahat bir şekilde kötü amaçlı yazılımlar olmadan çocuğunuza imkân sunabilirsiniz.

Mac için Antivirüs Programı Çok Katmanlı Fidye Yazılımı Koruması

Herhangi bir Mac için antivirüs programı ile kıyaslandığında daha iyi koruma sağladığını görebilirsiniz. Program içerisinde yer alan çok katmanlı fidye yazılım koruması mevcuttur. Çok katmanlı olması bilgisayar ve internet üzerine yer alan yazılımların arka planda tekrar tekrar incelenmesini sağlar. Kişilerin gözünden kaçabilecek durumlara karşı her an tetikte durulur.

Programın sürekli olarak çalışması ve bunu aşılabilen güvenlik durumlarına nazaran daha farklı bir şekilde sağlaması oldukça önemlidir. Her ne kadar virüs programları geliştirilse de kötü düşünceli insanlar tarafından virüsler de geliştirilmektedir. Bu yüzden günümüzde güvenlik duvarı arttırılmış ve kapsamı genişletilmiş virüs programlarını kullanmak gerekir. Bitdefender bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Ağ Tehdidini Önleme

Diğer birçok virüs programında genel bir durum izlenir. İnternet üzerinden gelen tehditler bilgisayarınıza ulaştığında uyarı ile karşılaşırsınız. Halbuki virüslerden korunmanın en temel yolu bu kötü yazılımların bilgisayarınıza girmeden önce önlenmesidir. Mac için virüs programı programı tasarlanırken bu konu üzerinde çok sık durulmuştur.

Ağ tehditlerini daha bilgisayara ulaşmadan saptayan Bitdefender programı, sorunu önleyici bir yaklaşım sergiler. Virüslerin daha size ulaşmadan durdurulması sağlanır. Böylece önlenemez durumların önüne kesin olarak geçilir. Herhangi bir şekilde bilgi kaybı yaşanmadan durum ortadan kaldırılır.

Hem kamusal alandaki hem de kişisel bilgisayar verilerinizi korumak adına bu yüzden Bitdefender antivirüs programını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Fidye yazılımı dahil olmak üzere daha fazla bilgi çalmayı içeren diğer zararlı yazılımlara karşı bu mac antivirüs yazılımı içeren free antivirus programını hemen kullanmaya başlayın!


Keşfet Önerilen İçerikler

Bizi Takip Et! Sosyal Medya


İlgili İçerikler