İşletmeler için
Uygulama Kontrolü

Uygulama Denetimi modülü, BT denetimleri için kritik bir katman ekleyerek kötü amaçlı yazılımları, Zero-day saldırılarını önler ve üretkenliği etkilemeden güvenliği artırır. Uygulama Denetimi, istenmeyen, güvenilmeyen veya kötü amaçlı uygulamaların yüklenmesini ve yürütülmesini belirleyen, önleyen veya esnek uygulama beyaz liste politikalarını zorunlu kılar.

Uygulama Kontrolü

Uygulama Denetimi modülü, yetkisiz uygulamaların ve işlemlerin çalışmasını engelleyerek her türlü kötü amaçlı yazılım tehdidine karşı bir koruma katmanı ekleyerek Windows masaüstleri ve sunucuları için gelişmiş uygulama denetimi güvenliği sağlar.

Uygulama Kontrolü, kötü amaçlı yazılım tehditlerinin uç noktada kullanabileceği saldırı yüzeyini azaltır ve istenmeyen, güvenilmeyen veya kötü amaçlı uygulamaların yüklenmesini ve çalıştırılmasını önler.

Uygulama Envanteri aracılığıyla, ortamınızda çalışan uygulamaların ve süreçlerin tüm ayrıntılarını görüntüleyebilir ve uygulama denetimi yapmak için bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Uygulama Kontrolü

Uygulama envanterinizi otomatik olarak oluşturun

Ortamınızda çalışan uygulamalar ve işlemler, keşif aşamasında otomatik olarak algılanır. Ağınızda bulunan tüm uygulamaları uygulama envanterinde ada, sürüme, yayıncıya, konuma ve daha fazlasına göre görüntüleyebilir ve ayrıca bunları kendi özel gruplamanıza göre düzenleyebilirsiniz.

Uygulama Kontrolü

Ortamınız için politikaları kolayca ayarlayın

Keşif tamamlandıktan sonra, sistemi test modunda çalıştırarak politikaları hızlı bir şekilde oluşturabilir ve test edebilirsiniz. Test modunda çalışırken, Uygulama Denetimi yalnızca Denetim Merkezi'ndeki uygulamaları algılar ve raporlar, böylece her zamanki gibi çalışırlar. Beyaz listeye alma kurallarınızı ve politikalarınızı yapılandırabilir ve test edebilirsiniz, ancak uygulamalar engellenmeyecektir.

Uygulama Kontrolü
 

Yalnızca güvenilir uygulamaların ortamınızda çalışmasına izin verin

Uygulama Kontrolü, çalıştırılabilir dosyanın, imza sertifikası parmak izinin ve uygulama hash’ine dayalı olarak belirli uygulamaları ve işlemleri manuel olarak yetkilendirmenize olanak tanır. Ayrıca kural istisna tutmaları da tanımlayabilirsiniz.

Uygulama Kontrolü
 

Yetkisiz uygulamaları kaynağında engelleyin

Üretim modunda, Uygulama Kontrolü tüm bilinmeyen uygulamaları engeller ve yeni uygulamalar veya kara listeye alınmış uygulamalar algılandığında anında bildirimler oluşturur.

Uygulama Kontrolü

Windows uygulama kontrolünü tamamlayın

Bitdefender Uygulama Kontrolü, belirli kontrol kurallarına dayalı olarak Windows sunucuları ve masaüstleri için uygulama beyaz listelerinin ve kara listelerinin oluşturulmasını ve bakımını kolaylaştırır ve yönetimi kolaylaştırır. Gelişmiş yerleşik yönetim ile Uygulama Kontrolü, işletmenizin uygulama kontrolü ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Üretkenliği etkilemeden korunmaya devam edin

Güvendiğiniz uygulamaların beyaz listelerini oluşturarak tam uç nokta güvenliğini sağlayın ve bilinmeyen uygulamaların ağınızda çalıştırılmasını önleyin. En güvenli yapılandırma için bilinmeyen uygulamalar kolayca engellenebilir. Alternatif olarak, sistem yeni uygulamalar veya kara listeye alınmış uygulamalar algılandığında, kullanıcıların en az düzeyde kesintiye uğraması için anında bildirimler oluşturabilirsiniz.

Uygulama Kontrolü

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, teknoloji analiz firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü
Uygulama Kontrolü

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

Nooie Bebek Monitöründe Belirlenen Güvenlik Açıkları

Nooie Bebek Monitöründe Belirlenen Güvenlik Açıkları

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Uygulama Kontrolü