fbpx
GravityZone Application Control module

İşletmeler için Uygulama Kontrolü

Uygulama Denetimi modülü, BT denetimleri için kritik bir katman ekleyerek kötü amaçlı yazılımları, Zero-day saldırılarını önler ve üretkenliği etkilemeden güvenliği artırır. Uygulama Denetimi, istenmeyen, güvenilmeyen veya kötü amaçlı uygulamaların yüklenmesini ve yürütülmesini belirleyen, önleyen veya esnek uygulama beyaz liste politikalarını zorunlu kılar.

application security

Uygulama Denetimi modülü, yetkisiz uygulamaların ve işlemlerin çalışmasını engelleyerek her türlü kötü amaçlı yazılım tehdidine karşı bir koruma katmanı ekleyerek Windows masaüstleri ve sunucuları için gelişmiş uygulama denetimi güvenliği sağlar.

Uygulama Kontrolü, kötü amaçlı yazılım tehditlerinin uç noktada kullanabileceği saldırı yüzeyini azaltır ve istenmeyen, güvenilmeyen veya kötü amaçlı uygulamaların yüklenmesini ve çalıştırılmasını önler.

Uygulama Envanteri aracılığıyla, ortamınızda çalışan uygulamaların ve süreçlerin tüm ayrıntılarını görüntüleyebilir ve uygulama denetimi yapmak için bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla
  • Uygulamaları Keşfedin
  • Politika Oluşturma
  • Beyaz Liste
  • Bilinmeyen Uygulamaları Engelleme
application and processes discovery

Uygulama envanterinizi otomatik olarak oluşturun

Ortamınızda çalışan uygulamalar ve işlemler, keşif aşamasında otomatik olarak algılanır. Ağınızda bulunan tüm uygulamaları uygulama envanterinde ada, sürüme, yayıncıya, konuma ve daha fazlasına göre görüntüleyebilir ve ayrıca bunları kendi özel gruplamanıza göre düzenleyebilirsiniz.

application security policies

Ortamınız için politikaları kolayca ayarlayın

Keşif tamamlandıktan sonra, sistemi test modunda çalıştırarak politikaları hızlı bir şekilde oluşturabilir ve test edebilirsiniz. Test modunda çalışırken, Uygulama Denetimi yalnızca Denetim Merkezi'ndeki uygulamaları algılar ve raporlar, böylece her zamanki gibi çalışırlar. Beyaz listeye alma kurallarınızı ve politikalarınızı yapılandırabilir ve test edebilirsiniz, ancak uygulamalar engellenmeyecektir.

manual authorization of truted applications

Yalnızca güvenilir uygulamaların ortamınızda çalışmasına izin verin

Uygulama Kontrolü, çalıştırılabilir dosyanın, imza sertifikası parmak izinin ve uygulama hash’ine dayalı olarak belirli uygulamaları ve işlemleri manuel olarak yetkilendirmenize olanak tanır. Ayrıca kural istisna tutmaları da tanımlayabilirsiniz.

filter and block unauthorized applications

Yetkisiz uygulamaları kaynağında engelleyin

Üretim modunda, Uygulama Kontrolü tüm bilinmeyen uygulamaları engeller ve yeni uygulamalar veya kara listeye alınmış uygulamalar algılandığında anında bildirimler oluşturur.

Application control for Windows

Windows uygulama kontrolünü tamamlayın

Bitdefender Uygulama Kontrolü, belirli kontrol kurallarına dayalı olarak Windows sunucuları ve masaüstleri için uygulama beyaz listelerinin ve kara listelerinin oluşturulmasını ve bakımını kolaylaştırır ve yönetimi kolaylaştırır.

Gelişmiş yerleşik yönetim ile Uygulama Kontrolü, işletmenizin uygulama kontrolü ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

easily block unwanted applications

Üretkenliği etkilemeden korunmaya devam edin

Güvendiğiniz uygulamaların beyaz listelerini oluşturarak tam uç nokta güvenliğini sağlayın ve bilinmeyen uygulamaların ağınızda çalıştırılmasını önleyin. En güvenli yapılandırma için bilinmeyen uygulamalar kolayca engellenebilir. Alternatif olarak, sistem yeni uygulamalar veya kara listeye alınmış uygulamalar algılandığında, kullanıcıların en az düzeyde kesintiye uğraması için anında bildirimler oluşturabilirsiniz.

Get Application Control module with GravityZone Business Security

GravityZone Business Security

 Merkezi yönetim, kolay dağıtım ve bulut veya şirket içinde barındırılan yönetim konsolu arasında seçim yapma özgürlüğü sunarken yüksek performans ve koruma sağlayan, kaynakları verimli kullanan bir güvenlik çözümü.  

Get Application Control module with GravityZone Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise, uç nokta altyapınızı (iş istasyonları, sunucular veya konteynerler) tehdit yaşam döngüsü boyunca yüksek etkinlik ve verimlilikle savunmanıza yardımcı olmak için dünyanın en etkili Korumasını eXtended Endpoint Detection and Response (XEDR) yetenekleriyle birleştirir.

Endüstri Övgüleri

Bitdefender, endüstri ödüllerini sık sık kazanan ve bağımsız test kuruluşları ve endüstri analist firmaları tarafından siber güvenlikte lider olarak tanınmaktadır.

  • mitre att&ck - highest detection score
  • AV Test 2020 - best protection awards
  • AV Comparatives - 2020 Enterprise ATP certification
  • CRN - 2020 technology innovators winner
  • 2019 Forrester Wave leader - cloud workload security
  • Radicati Group - 2021 APT market quadrant top player
GravityZone Application Controle module - testimonial

"Bitdefender, tehditleri tespit etme ve çözme konusunda en etkili olduğunu gösterdi ve çok kolay kullanılıyor. GravityZone Business Security Enterprise, bize en son uç nokta tespiti ve yanıt yeteneklerini sunuyor ve veri merkezinde ve uç noktalarda sanal, bulut ve fiziksel ortamlarda tüm altyapımızı koruyor."

Alberto Santini

SeSa CISO
Kurumsal SSS

Karantinaya alınan bir dosya nereden görüntülenir ve nasıl geri yüklenir?

GravityZone’da Karantina nasıl kullanılır? Bitdefender GravityZone , kuruluşların genel güvenlik duruşuna, küresel güvenlik tehditlerine..

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Statik IP Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bilgisayar üzerindeki cihazların (USB , Bluetooth , CD-Rom vs) yönetimi nasıl sağlanır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bir policy nasıl default olarak ayarlanır?

Daha fazla oku