Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Bitdefender teknolojisi, bir olayın etkisini azaltmak ve gelecekteki ihlalleri önlemek için bir siber güvenlik olayının temel nedenini doğru bir şekilde tanımlar. Olay müdahalesi, gelişmiş görünürlük ile etkin bir şekilde yönlendirilebilir ve kurtarma çabaları hızla harekete geçirilebilir.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Kök neden analizi (RCA) , güvenlik açıklarını belirlemek ve etkiyi önceden tanımlanmış risk toleransı dahilinde etkili bir şekilde kontrol altına almak ve sınırlamak için stratejik önlemler uygulamak için güvenlik olaylarının kaynağını/kök nedenini keşfetme sürecidir. Yüzeysel neden ve sonucun ötesine bakan RCA, tehdit yayılma modellerini anlamak için içgörüler sağlayabilir ve müdahale ve kurtarma çabalarına rehberlik edebilir.

Siber saldırganların, savunmaları tehlikeye atmak, erişim kazanmak ve kuruluşun ağında kalıcılığı sürdürmek için yaygın enfeksiyon vektörlerinden ve güvenlik açıklarından yararlandığı bilinmektedir.

Bitdefender RCA, bir güvenlik ihlaline katkıda bulunan etkilenen süreçleri ve güvenliği ihlal edilmiş güvenlik açıklarını vurgulayabilir. Güvenlik ekiplerine bulmacanın parçalarını bir araya getirmek ve temel nedeni teşhis etmek için gerekli bilgileri sağlar ve böylece kuruluşu ek saldırılara karşı savunmasız bırakabilecek devam eden herhangi bir olayı durdurur.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Siber saldırı çoğalmasına karşı gelişmiş görünürlük elde edin

Bitdefender'ın çok katmanlı koruması, saldırı yaşam döngüsünü gerçek zamanlı olarak izler ve güvenlik ekiplerinin verimli bir soruşturma yürütmesini sağlamak için görsel kanıtlar sağlar.

Temel nedenden şüphelenilen bir etkinlik zaman çizelgesi, gelişmiş makine öğrenimi teknolojimiz tarafından işaretlenen, tanımlanmış tehditlerin ve kötü amaçlı olası satışların tarihsel olayları ilişkilendirilerek ve birleştirilerek grafiksel olarak özetlenir.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Davranış kalıplarını anlayın ve güvenliği ihlal edilmiş varlıkları belirleyin

Devam eden siber saldırının görünürlüğünü sağlamak ve etkisini anlamak çok önemlidir. Bitdefender çözümleri, ilk saldırı vektöründen nihai uzlaşmaya kadar bir saldırının gelişimine genel bir bakış sunar ve hareketi gerçek zamanlı olarak kaydeder.

Tespit edilen tehlike göstergelerine dayanarak, BT ortamları genelinde yayılmayı belirlemek için proaktif olarak tehdit avları gerçekleştirilebilir.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Siber saldırıların temel nedenini hızla belirleyin ve güvenlik risklerini azaltın

Bitdefender makine öğrenimi, her güvenlik olayının olası temel nedeni hakkında sezgisel bilgiler sağlar. Müşteriler, etkiyi net bir şekilde görselleştirebilir, davranışı anlayabilir ve siber suçluların hedeflerine ulaşmasını engellemek için araçları hızla devreye alabilir.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Hızlı kök analizi

Bitdefender, siber saldırıları tek bir konsoldan araştırmak için eksiksiz olay olayı görünürlüğü ve etkileşimli araçlar sunar.

Güvenlik ekipleri, entegre teknolojileri kullanarak, kötü amaçlı yazılımın giriş noktasını görsel olarak izleyebilir ve yalnızca birkaç tıklamayla daha fazla araştırma yapmak için açık kaynaklı istihbarat araçlarını kullanabilir.

Riski kaynağında azaltın

Güvenlik ekiplerinin siber saldırılara gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde dahil olması ve bunları önlemesi için kötü amaçlı süreçler ve olası kök nedenler vurgulanır.

Güvenlik ekipleri, savunmaları güçlendirmek ve yüksek riskli varlıkları modern siber saldırılara karşı güvenceye almak için iyileştirme araçlarını kolayca görselleştirebilir ve dağıtabilir. Kuruluşların siber hijyen standartlarını elde etmelerini ve etkin bir şekilde korumalarını sağlar.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Sorun Kaynağı Çözümlemesi
Sorun Kaynağı Çözümlemesi
Sorun Kaynağı Çözümlemesi
Sorun Kaynağı Çözümlemesi
Sorun Kaynağı Çözümlemesi
Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Kaynaklar

Fidye Yazılımı Saldırılarının Şirketlere Maliyeti 20 Milyar Doları Aştı

Veri İhlallerinin %60'ı Yaması Yapılmayan Güvenlik Açıklarından Kaynaklanıyor

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Sorun Kaynağı Çözümlemesi