root cause analysis with GravityZone platform

Sorun Kaynağı Çözümlemesi

Bitdefender teknolojisi, bir olayın etkisini azaltmak ve gelecekteki ihlalleri önlemek için bir siber güvenlik olayının temel nedenini doğru bir şekilde tanımlar. Olay müdahalesi, gelişmiş görünürlük ile etkin bir şekilde yönlendirilebilir ve kurtarma çabaları hızla harekete geçirilebilir.

what is Root Cause Analysis (RCA)

Kök neden analizi (RCA) , güvenlik açıklarını belirlemek ve etkiyi önceden tanımlanmış risk toleransı dahilinde etkili bir şekilde kontrol altına almak ve sınırlamak için stratejik önlemler uygulamak için güvenlik olaylarının kaynağını/kök nedenini keşfetme sürecidir. Yüzeysel neden ve sonucun ötesine bakan RCA, tehdit yayılma modellerini anlamak için içgörüler sağlayabilir ve müdahale ve kurtarma çabalarına rehberlik edebilir.

Siber saldırganların, savunmaları tehlikeye atmak, erişim kazanmak ve kuruluşun ağında kalıcılığı sürdürmek için yaygın enfeksiyon vektörlerinden ve güvenlik açıklarından yararlandığı bilinmektedir.

Bitdefender RCA, bir güvenlik ihlaline katkıda bulunan etkilenen süreçleri ve güvenliği ihlal edilmiş güvenlik açıklarını vurgulayabilir. Güvenlik ekiplerine bulmacanın parçalarını bir araya getirmek ve temel nedeni teşhis etmek için gerekli bilgileri sağlar ve böylece kuruluşu ek saldırılara karşı savunmasız bırakabilecek devam eden herhangi bir olayı durdurur.

Daha Fazla
 • Telemetriyi Görselleştirin
 • Kötü amaçlı yazılım davranışını değerlendirin
 • Hedeflenen düzeltmeyi dağıtın
root cause analysis visualisation

Siber saldırı çoğalmasına karşı gelişmiş görünürlük elde edin

Bitdefender'ın çok katmanlı koruması, saldırı yaşam döngüsünü gerçek zamanlı olarak izler ve güvenlik ekiplerinin verimli bir soruşturma yürütmesini sağlamak için görsel kanıtlar sağlar.

Temel nedenden şüphelenilen bir etkinlik zaman çizelgesi, gelişmiş makine öğrenimi teknolojimiz tarafından işaretlenen, tanımlanmış tehditlerin ve kötü amaçlı olası satışların tarihsel olayları ilişkilendirilerek ve birleştirilerek grafiksel olarak özetlenir.

understand malware activities

Davranış kalıplarını anlayın ve güvenliği ihlal edilmiş varlıkları belirleyin

Devam eden siber saldırının görünürlüğünü sağlamak ve etkisini anlamak çok önemlidir. Bitdefender çözümleri, ilk saldırı vektöründen nihai uzlaşmaya kadar bir saldırının gelişimine genel bir bakış sunar ve hareketi gerçek zamanlı olarak kaydeder.

Tespit edilen tehlike göstergelerine dayanarak, BT ortamları genelinde yayılmayı belirlemek için proaktif olarak tehdit avları gerçekleştirilebilir.

take remediation actions on cyberattack’s root causes

Siber saldırıların temel nedenini hızla belirleyin ve güvenlik risklerini azaltın

Bitdefender makine öğrenimi, her güvenlik olayının olası temel nedeni hakkında sezgisel bilgiler sağlar. Müşteriler, etkiyi net bir şekilde görselleştirebilir, davranışı anlayabilir ve siber suçluların hedeflerine ulaşmasını engellemek için araçları hızla devreye alabilir.

quickly identify incidents root causes

Hızlı kök analizi

Bitdefender, siber saldırıları tek bir konsoldan araştırmak için eksiksiz olay olayı görünürlüğü ve etkileşimli araçlar sunar.

Güvenlik ekipleri, entegre teknolojileri kullanarak, kötü amaçlı yazılımın giriş noktasını görsel olarak izleyebilir ve yalnızca birkaç tıklamayla daha fazla araştırma yapmak için açık kaynaklı istihbarat araçlarını kullanabilir.

mitigate risks before incidents

Riski kaynağında azaltın

Güvenlik ekiplerinin siber saldırılara gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde dahil olması ve bunları önlemesi için kötü amaçlı süreçler ve olası kök nedenler vurgulanır.

Güvenlik ekipleri, savunmaları güçlendirmek ve yüksek riskli varlıkları modern siber saldırılara karşı güvenceye almak için iyileştirme araçlarını kolayca görselleştirebilir ve dağıtabilir. Kuruluşların siber hijyen standartlarını elde etmelerini ve etkin bir şekilde korumalarını sağlar.

Get GravityZone root cause analysis technology with Business Security Premium

GravityZone Business Security Premium

30'dan fazla makine öğrenimi odaklı güvenlik teknolojisi katmanıyla kuruluşunuzu Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) ve fidye yazılımları gibi karmaşık siber saldırılara karşı korur.

Get GravityZone root cause analysis technology with Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise, uç nokta altyapınızı (iş istasyonları, sunucular veya konteynerler) tehdit yaşam döngüsü boyunca yüksek etkinlik ve verimlilikle savunmanıza yardımcı olmak için dünyanın en etkili Korumasını Genişletilmiş Uç Nokta Algılama ve Yanıt (XEDR) yetenekleriyle birleştirir.

Endüstri Övgüleri

Bitdefender, endüstri ödüllerini sık sık kazanan ve bağımsız test kuruluşları ve endüstri analist firmaları tarafından siber güvenlikte lider olarak tanınmaktadır.

 • mitre att&ck - highest detection score
 • AV Test 2020 - best protection awards
 • AV Comparatives - 2020 Enterprise ATP certification
 • CRN - 2020 technology innovators winner
 • 2019 Forrester Wave leader - cloud workload security
 • Radicati Group - 2021 APT market quadrant top player
Kurumsal SSS

Karantinaya alınan bir dosya nereden görüntülenir ve nasıl geri yüklenir?

GravityZone’da Karantina nasıl kullanılır? Bitdefender GravityZone , kuruluşların genel güvenlik duruşuna, küresel güvenlik tehditlerine..

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Statik IP Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bilgisayar üzerindeki cihazların (USB , Bluetooth , CD-Rom vs) yönetimi nasıl sağlanır?

Daha fazla oku
Kurumsal SSS

Bir policy nasıl default olarak ayarlanır?

Daha fazla oku

Yıl Sonuna Özel Tüm Bireysel Ürünlerde Geçerli %5 İndirim Kuponu: BTDFNDR5