Makine Öğrenimi (HyperDetect)

Kuruluşların karmaşık tehditleri ve yürütme sırasında siber güvenlik saldırılarını algılaması için özel olarak tasarlanmış güçlü bir önleyici makine öğrenimi teknolojisi. Özelleştirilebilir algılama ayrıntı düzeyi ile etkinlik ve performans arasında bir denge sağlar.  

Gelişmiş Siber Güvenlik Tehdit Tespiti

Makine Öğrenimi

HyperDetect, dosyasız saldırılar, hedefli saldırılar, şüpheli dosyalar ve ağ trafiği, açıklardan yararlanma, fidye yazılımı ve gri yazılım gibi gelişmiş tehditlere karşı savunmayı geliştiren bir güvenlik katmanıdır. HyperDetect, geleneksel kötü amaçlı yazılımdan koruma modüllerinin kaçırdığı tehditleri belirlemek, enfeksiyonları ve kötü amaçlı yazılım gizleme tekniklerini saptamak için makine öğrenimi ve buluşsal analiz kullanır.

HyperDetect, yöneticilerin, kuruluşlarının bağlamına ve risk profiline uyacak şekilde farklı tehditleri algılamada makine öğrenimi motorlarının ayrıntı düzeylerini ayarlamalarına olanak tanır. Bu, müşterilerin düşük riskli tehditlerde yanlış pozitifleri en aza indirirken yüksek olasılıklı, yüksek etkili saldırıları tespit etmelerini sağlar.

Makine Öğrenimi

HyperDetect, bir organizasyonun bireysel ihtiyaçlarını risk toleransı ve organizasyon dikeyine göre karşılamak için özelleştirilebilir.

Tüm güvenlik çerçevesi boyunca gelişmiş buluşsal analiz ile güvenliği güçlendirirken, daha az sayıda hatalı pozitif ile güvenlik operasyonlarını hızlandırır ve kolaylaştırır.  

Makine Öğrenimi

HyperDetect, makine öğrenimi modelleri ve gizli saldırı algılama teknolojisi içerir. Ek bir güvenlik koruması katmanı olan HyperDetect, dosyalara veya eklere, karmaşık komut dosyalarına, web içeriğine ve statik ve yerel savunmaları atlayabilecek URL'lere gömülü kodu ortaya çıkarır ve analiz eder.

Ya kötü niyetli süreçleri ve sistem olaylarını işaretler ya da organizasyonun yapılandırılmış siber güvenlik duruşuna dayalı olarak yürütme sırasında bunları derhal engeller.  

Makine Öğrenimi

İhlalleri Erken Önleyin

İmzaları, buluşsal yöntemleri ve ilkel makine öğrenimi teknolojilerini atlayabildikleri için kuruluşlar sürekli olarak gelişmiş kalıcı tehditlerin (APT'ler) neden olduğu salgın ve ihlal riski altındadır. HyperDetect, bu siber güvenlik tehditlerini uç noktada yürütülmeden önce erkenden tespit edip durdurmak için tasarlanmıştır.

Dosyasız Saldırı Tespiti

Bitdefender HyperDetect, dosyasız saldırılar için erişim ve yürütme teknolojisiyle birlikte çalışmak üzere komut satırlarından ve komut dosyalarından anlamları ve talimatları çıkarır. Davranış analitiğini çalıştırır ve birden çok süreç tarafından oluşturulan şüpheli davranışları ilişkilendirir. HyperDetect, düşük riskli tehditlerde yanlış pozitifleri en aza indirirken yüksek olasılıklı, yüksek etkili saldırılar bulur. It runs behavior analytics and correlates suspicious behavior generated by multiple processes. HyperDetect finds high-probability, high-impact attacks while minimizing false positives on lower-risk threats.

Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi

Yönetim Kolaylığı

Bitdefender HyperDetect, kuruluşun güvenlik duruşuna dayalı olarak algılama sınıflandırıcılarını ve düzeltme düzeylerini tanımlamaya yardımcı olur. Yöneticiler, kuruluşlarının tehdit profiline, risk toleransına ve güvenlik gereksinimlerine göre savunmaları özelleştirebilir. Yanlış pozitifleri azaltmak için hariç tutmalar hızlı bir şekilde tanımlanabilir ve kolay iş akışı yönetimi ayarlanır.

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi
Makine Öğrenimi

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

12 Milyon Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonlarındaki Kritik Güvenlik Açığı İle Karşı Karşıya!

Bitdefender Antivirüs Intel İşlemcilerde Yeni Bir Açık Keşfetti

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Makine Öğrenimi