Güvenlik Açığı Yönetimi

Bitdefender, kuruluşların savunmasını güçlendirmeye ve saldırı alanlarını azaltmaya yardımcı olmak için Risk Analitiği, Yama Yönetimi ve diğer çözümlerle güvenlik açığı yönetimini geliştirmesine yardımcı olur.

Güvenlik Açığı Yönetimi

 

Bilgisayar korsanları sürekli olarak kolay hedefler arar ve hedeflerine ulaşmak için sistem ve uygulama zayıflıklarından yararlanmak için gelişmiş taktikler, teknikler ve uygulamalardan (TTP’ler) yararlanır.

Bitdefender, şirketlerin Bitdefender GravityZone birleşik güvenlik ve risk analizi platformuyla maruz kalma risklerini azaltmasına yardımcı olur. Bu, güvenlik açıklarından, yanlış güvenlik yapılandırmalarından ve insan hatalarından kaynaklanan risklerin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Entegre Yama Yönetimi eklenti modülüyle birlikte Risk Analizi özelliği, şirketlerin bilgisayar korsanlarının yararlanabileceği tüm tehdit vektörlerini anlamasını, yönetmesini ve ortadan kaldırmasını sağlar.

Zorluklar ve Çözümler

Güvenlik Açığı Yönetimi

Gelişmiş görünürlük ve raporlama

Konsoldaki güvenlik bulgularının sürekli raporlanması, kuruluşların sistemlerinin güvenliğine yönelik riskleri keşfetmelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Anlaşılması kolay panolar, faaliyetleri hedeflemek için gereken bilgileri sağlarken, kapsamlı raporlama, güvenlik ekiplerinin verileri derinlemesine incelemesine ve uyumluluğun korunmasını sağlamasına olanak tanır.
Güvenlik Açığı Yönetimi

İhlalleri azaltın

Güvenlik uzmanları, Entegre Risk Yönetimi panosundan belirli uç nokta, uygulama ve kullanıcı kimlik bilgileri risklerini hızla araştırabilir ve daha derine inebilir. Ortamdaki güvenlik açıklarını ortadan kaldırarak, siber ihlal olasılığı önemli ölçüde azalır.
Güvenlik Açığı Yönetimi

Siber istismarlara karşı etkili koruma elde edin

Risk Yönetimi modülü, yanlış yapılandırmalar, güvenlik açıkları ve kullanıcı davranışıyla ilgili riskleri proaktif olarak belirleyerek kullanıcıların tek bir entegre konsoldan riski azaltmasını sağlar. Yama Yönetimi modülü, tek bir konsoldan tüm Windows kurulum tabanındaki iş akışlarını basitleştiren ve gereken çabayı önemli ölçüde azaltan güncellenmiş bir envanter sağlar.
Güvenlik Açığı Yönetimi

Riskleri proaktif olarak değerlendirin ve azaltın

Bitdefender güvenlik açığı yönetimi, potansiyel risklere ışık tutarak ve şirketlere davranışları değerlendirmek ve sürekli iyileştirme sağlamak için gerekli araçları sağlayarak yardımcı olabilir. Yama Yönetimi, genellikle yerel güncelleme hizmetleri tarafından alınmayan üçüncü taraf uygulamalar da dahil olmak üzere tüm altyapı genelinde yama durumunu izler ve raporlar
Güvenlik Açığı Yönetimi

Özelleştirilmiş Risk Bilgileri

GravityZone'daki Entegre Risk Yönetimi, kuruluşunuza özgü bir risk puanı oluşturur ve çeşitli uç nokta yanlış yapılandırmaları, uygulama güvenlik açıkları ve birleştirilmiş bir güvenlik duruşuna genel bakışta kullanıcıyla ilgili riskler hakkında bilgi sağlar. Öncelikli liste, güvenlik ekibinin, kuruluşu siber risklere maruz bırakan kilit öğelere odaklanmasını sağlar. Platform, şirketin risk puanını, organizasyonun endüstrisinde halihazırda kullanılmış olan güvenlik açıklarına dayalı olarak dinamik olarak ayarlar.

İnsan Riski Analitiği

Human Risk Analytics, ihlal edilmiş parola ilkeleri veya yüksek kötü amaçlı yazılım algılama sayısı gibi kullanıcı suistimali hakkında kritik bilgiler sağlar. Anahtar risk faktörlerinin entegre ve bütünsel bir şekilde değerlendirilmesini sağlar.

Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi

Güvenlik Açığı Tehdit Görünürlüğü

Yama Yönetimi, ihlal riskini azaltmak için kritik öneme sahiptir. Yama Yönetimi eklenti modülü, güvenlik ekiplerinin riskleri ve güvenlik açıklarını belirlemesine ve güvenliği iyileştirmesine yardımcı olur. Tek bir konsoldan kolay entegrasyon ve yönetim, iş akışını iyileştirir ve operasyonel yükü azaltır. Yazılım satıcıları güvenlik açıklarını düzeltmek için yamalar yayınladığında, kataloglar en son revizyonlarla otomatik olarak güncellenir.

Sektör Ödülleri

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

12 Milyon Elektrikli Araç Hızlı Şarj İstasyonlarındaki Kritik Güvenlik Açığı İle Karşı Karşıya!

Bitdefender Antivirüs Intel İşlemcilerde Yeni Bir Açık Keşfetti

Bitdefender Araştırmacıları Intel İşlemcilerinde Güvenlik Açığı Tespit Etti

Veri İhlallerinin %60'ı Yaması Yapılmayan Güvenlik Açıklarından Kaynaklanıyor

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Güvenlik Açığı Yönetimi