Dosyasız Saldırı Savunması

Bitdefender teknolojisi, script çalıştırmak ve kötü amaçlı kodu doğrudan belleğe yüklemek için ” living-off-the-land”, dosyasız tekniklerden yararlanan ve bunları yeniden kullanan modern saldırılara karşı koruma sağlamak için gereken güvenlik özelliklerini bütünleşik olarak sağlar.

Dosyasız Tekniklere Karşı
Güvenlik

Dosyasız Tekniklere Karşı Güvenlik

Dosyasız Saldırı Savunması

Ayarlanabilir bir makine öğrenimi teknolojisi olan Bitdefender HyperDetect, komut satırından ve komut dosyalarından anlamları ve talimatları çıkarır. Ayrıca Process Inspector, Zero-Trust temelinde çalışır, çalışan süreçleri ve sistem olaylarını izler. Olay korelasyonu ile birleştirilmiş davranış analitiği, etkili tehdit önlemesine izin verir.

Dosyasız Saldırı Savunması

Bitdefender HyperDetect, pre-execution dosyasız saldırılara karşı güvenlik sağlayabilir. Yüksek düzeyde ayarlanmış makine öğrenimi modelleri, Zero-day ataklarını yüksek doğrulukla tespit eder.

Bitdefender uyarlanabilir teknolojisi, davranışı bir kod düzeyinde analiz ederek saldırı kill chain’in de birden çok aşamada uç noktaları kötü amaçlı yazılımlara karşı başarıyla korur. 

Dosyasız Saldırı Savunması

Kötü amaçlı executed zararlılar genellikle geleneksel savunmalardan kaçınmak için PowerShell gibi meşru İşletim Sistemi araçlarını kötüye kullanarak dağıtılır ve çalıştırılır.

Bitdefender davranış teknolojisi, dahili araçlar tarafından başlatılan şüpheli yürütme ağaçlarını algılar ve hızlı güvenlik sağlar.  

Dosyasız Saldırı Savunması

Bitdefender makine öğrenimi odaklı güvenlik teknolojileri, komut satırlarını analiz eder, internet bağlantılarını inceler, işlem davranışını izler ve çalışan işlemin bellek alanını korur.

Belleğe kod yerleştirmeden önce araya girer, zararlı niyetini tespit eder ve dosyasız kötü amaçlı yazılımları engeller.  

Dosyasız Saldırı Savunması

Üstün Modern Tehdit Koruması

Bitdefender, simüle edilmiş gerçek zaman senaryolarında üçüncü parti bağımsız testlere öncülük eder. Etkili iyileştirme ile üstün koruma, müşterilerimizi WannaCry gibi gelişmiş tehditlerden korur. Mali zarar vermek için erişim elde etmek için güvenlik yanlış yapılandırmalarından ve güvenlik kör noktalarından yararlanan siber saldırganlara karşı ek bir güvenlik katmanı ekler.

Etkili Olay Müdahalesi

Güvenlik ekipleri, uyarıları tetikleyen ve olaylara yanıt veren en büyük siber güvenlik yükünü üstlenir. MITRE ATT&CK® değerlendirme testlerinde Bitdefender, tüm saldırı zincirinin her adımında eyleme geçirilebilir algılamalar ve uyarılarda bulundu. Bitdefender, EDR yeteneklerini genişletmek isteyen ancak bu çözümlerin karmaşıklığından endişe duyan, kaynak ve beceri kısıtlaması olan kuruluşlar için ideal bir çözümdür.

Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması

Düşük Performans Etkisi

Bitdefender, gelişmiş performans ve algılama hızıyla daha az kaynak tüketir. Uyarlanabilir, katmanlı uç nokta güvenliği, çalışma zamanı davranışının sürekli izlenmesini sağlar ve Zero-day tehditlerini ve diğer siber saldırıları tahmin etmeye, önlemeye ve bunlardan kaçınmaya yardımcı olur. Bitdefender çözümleri, rakiplerinden çok daha düşük sayıda False-Positives algılama, sezgisel ve kolayca ayarlanabilir.

GravityZone Business Security

Merkezi yönetim, kolay dağıtım ve bulut ya da on-prem yönetim konsolu arasında seçim yapma özgürlüğü sunarken yüksek performans ve koruma sağlayan, kaynakları verimli kullanan bir güvenlik çözümü.

GravityZone Business Security Premium

30'dan fazla makine öğrenimi odaklı güvenlik teknolojisi katmanıyla kuruluşunuzu Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) ve fidye yazılımları gibi karmaşık siber saldırılara karşı korur.

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, teknoloji analiz firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması
Dosyasız Saldırı Savunması

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Dosyasız Saldırı Savunması