Davranış Analizi (Process Inspector)

Bitdefender Process Inspector modülü, işlem ve alt işlem davranış anormalliklerini tespit etmek için gelişmiş makine öğrenme algoritmaları içerir. Yürütme sırasında ve sonrasında bilinen ve daha önce hiç görülmemiş tehditlere karşı koruma sağlar.

Yürütme Sırasında Güvenlik

Davranış Analizi

Bitdefender Process Inspector, işlemlerin davranışını izleyen ve çalışma zamanı sırasında şüpheli etkinlikleri etiketleyen proaktif, dinamik bir algılama teknolojisidir. Yürütme sırasında koruma katmanı, yürütme öncesi algılama teknolojilerini artırır. İşletim Sistemi (OS) güvenlik baypas ve bellek bozulması gibi işlem davranışını izlemek ve tespit etmek için yerleşik gelişmiş analitik.
Process Inspector, yöneticilerin saldırganlık düzeylerini kuruluşlarının bağlamına ve risk profiline uyacak şekilde ayarlamasına olanak tanır.

Davranış Analizi
Bitdefender teknolojileri, bir sistemi tehlikeye atan yeni veya ortaya çıkan tehditlerin riskini azaltır. Kötü amaçlı yazılıma özgü davranışı arar, eylemine ve bağlamına göre her işlem için bir puan atar. Bir işlemin toplam puanı belirli bir eşiğe ulaştığında işlemin zararlı olduğu bildirilir ve kötü niyetli işlem tarafından uç noktada yapılan değişikliklerin geri alınması (sistem dosyası değişiklikleri, kayıt defteri anahtarı değişiklikleri) gibi uygun düzeltme eylemi yapılır.
Davranış Analizi
Modern tehditler, genellikle onları engellemek için tasarlanmış geleneksel kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımlarından bir adım öndedir. Devam eden saldırıları hasara neden olmadan önce tespit etmek çok önemlidir. Process Inspector, saldırıya uğrayan işlemleri gerçek zamanlı olarak izole ederek ve temel nedeni izleyerek tehdidi etkisiz hale getirir.
Davranış Analizi

Gelişmiş Tehdit Algılama

Bitdefender, bir işlemi sürekli olarak izleyerek ve imza, ikili veya kod parmak izleri yerine davranış özelliklerini analiz ederek, kaçamak veya yeni kötü amaçlı yazılımların çalıştırma ve çalıştırma sonrası algılama oranını önemli ölçüde artırır. Önceki savunma katmanlarından kaçmış olabilecek devam eden saldırıları tespit ederek bir kuruluşun güvenlik duruşunu güçlendirir. Bitdefender'ın Process Inspector'ı, müşterileri günümüz tehditlerinden korumak için Forrester Zero-Trust eXtended (ZTX) Framework'ün Zero-Trust Data katmanına bağlı kalır.

Otomatik Değişiklik Geri Almaları

Dosyasız saldırılar, genellikle PowerShell gibi yasal yönetici araçlarından yararlanarak kötü amaçlı yazılım başlatmak için güvenlik kör noktalarından yararlanır. Process Inspector, işlem tarafından uç noktada yapılan değişikliklerin bir denetim izini tutar. Başarılı tespitten sonra, kötü amaçlı yazılım otomatik olarak düzeltilir ve sistem dosyası değişiklikleri veya kayıt defteri anahtarı değişiklikleri gibi işlem tarafından yapılan kötü amaçlı değişiklikler geri alınır.

Davranış Analizi
Davranış Analizi

Fidye Yazılımlarına karşı güvenilir

Bitdefender Anti-Ransomware teknolojisi, kişisel veya hassas verilerin şifrelemesini önlemek için fidye yazılımı yürütmesini birkaç aşamada analiz eder ve durdurur. Mümkün olan her yeni fidye yazılımının dosyaları şifrelemeye çalıştığını belirler ve kötü amaçlı yazılım engellendikten sonra geri yüklenecek hedeflenen dosyaların bir yedeğini otomatik olarak oluşturur. Bitdefender, saldırıya dahil olan tüm işlemleri engeller ve kullanıcıyı bilgilendirirken düzeltmeye başlar. Fidye Yazılımı Azaltma modülü ile birlikte Process Inspector'ı kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

GravityZone Business Security

Merkezi yönetim, kolay dağıtım ve bulut ya da on-premise yönetim konsolu arasında seçim yapma özgürlüğü sunarken yüksek performans ve koruma sağlayan, kaynakları verimli kullanan bir güvenlik çözümü.

GravityZone Business Security Premium

30'dan fazla makine öğrenimi odaklı güvenlik teknolojisi katmanıyla kuruluşunuzu Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) ve fidye yazılımları gibi karmaşık siber saldırılara karşı korur.

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Davranış Analizi
Davranış Analizi
Davranış Analizi
Davranış Analizi
Davranış Analizi
Davranış Analizi

Kaynaklar

Kadınlar Erkeklere Kıyasla Tahmin Edilmesi Daha Zor Şifreler Kullanıyor

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Davranış Analizi