Ağ Trafiği Analizi

Bitdefender Ağ Trafik Analizi (NTA), gelişmiş saldırıları erken tespit etmek ve etkili tehdit yanıtı sağlamak için ağ trafiğine tehdit zekası, makine öğrenimi ve davranış analitiği uygulayan Genişletilmiş Tespit ve Yanıtın (XDR) önemli bir bileşenidir.

Ağ Trafiği Analizi

Bitdefender NTA veya Ağ Sensörü, şifreli veya şifrelenmemiş ağ trafiği için yönetilen veya yönetilmeyen tüm varlıklara yönelik tehditleri algılamak için Bitdefender bulut tehdit istihbaratından alınan içgörülerle makine öğrenimi ve davranış analitiğinin bir kombinasyonunu kullanır.

Ağ Sensörü, kurumsal düzeyde gelişmiş tehdit algılama ve olay görünürlüğü için uç noktayı ve başka bir uç nokta dışı telemetriyi tamamlayarak GravityZone XDR Event Correlation Engine’e güvenlik olayları bilgileri sağlar.

Ağ Trafiği Analizi

Gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit edin

İlk erişim teknikleri, bir ağ içinde yerlerini almak için çeşitli giriş vektörlerini kullanır. Teknikler, hedeflenen hedefli kimlik avını ve ağa bağlı çeşitli cihazların zayıflıklarından yararlanmayı içerir. NTA, ağdaki herhangi bir cihaz için tehditle ilgili ağ etkinliğine ilişkin öngörüler sağlar.
Ağ Trafiği Analizi

360 derece görünürlük ve siber tehdit öngörüleri elde edin

Tüm ortam genelinde güvenlik olayları hakkında hızlı ve kapsamlı görünürlük elde etmek, araştırma süresini azaltır ve olay yanıtını hızlandırır. Ağ sensörlerinden elde edilen olay bilgileri, başka bir uç nokta/uç nokta olmayan telemetri kaynağını tamamlar ve GravityZone Event Correlation Engine'in her bir güvenlik olayının kurumsal bir görünümünü oluşturmasına olanak tanır.
Ağ Trafiği Analizi

IOT ve BYOD'yi koruyun

Ağ Trafik Analizi bileşeni, GravityZone'un kurumsal ortama bağlı tüm varlıkları öğrenmesini ve izlemesini sağlar. Kuruluşlara, bir aracı kullanılarak (IOT gibi) korunamayan veya kurumsal BT'nin doğrudan yönetimi altında olmayan (BYOD gibi) uç noktaları etkileyen kötü amaçlı etkinlikleri algılamak için etkili bir seçenek sunar.
Ağ Trafiği Analizi

EDR'den XDR'ye evrimleşin

Bitdefender, müşterilerin güvenlik teknolojilerini kademeli olarak benimsemelerini sağlar ve kuruluşun güvenlik gereksinimleri değiştikçe gelişebilen uyarlanabilir bir güvenlik mimarisi uygular. Uç nokta güvenlik yığınını (genişletilmiş EDR) uygulayarak başlayan bir müşteri için, bir sonraki etkili adım, tam bir XDR güvenlik platformunun avantajlarından yararlanmaya başlamak için ağ telemetrisini eklemektir.

Yanal Hareketi Algıla

Siber suçlular, bir ağdaki uzak sistemleri istila etmek ve kontrol etmek için yanal hareket eder. Varlık keşfinden sonra, saldırganlar ya enfeksiyonu yaymaya ya da yüksek ayrıcalıklar elde etmeye çalışır. Düşmanlar, yerel ağ ve işletim sistemi araçlarıyla yasal kimlik bilgilerini kullanarak özel araçlar da kurabilir. Patentli teknolojimiz, ek bir güvenlik katmanı sağlayarak uç nokta savunmalarını güçlendirebilir.

Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi

Zararlı yazılımlarına karşı artırılmış koruma

Siber suçun karmaşıklığı arttıkça, nokta çözümlerinin karmaşık saldırıları tespit etmesi giderek zorlaşıyor. Ağ Trafiği Analitiği, uç nokta tabanlı güvenlik teknolojilerini tamamlar ve diğer güvenlik mekanizmalarını ortadan kaldırmayı başaran saldırı tekniklerine görünürlük sağlar.

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi
Ağ Trafiği Analizi

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Ağ Trafiği Analizi