fbpx
GravityZone Network Traffic Analysis module

Ağ Trafiği Analizi

Bitdefender Ağ Trafik Analizi (NTA), gelişmiş saldırıları erken tespit etmek ve etkili tehdit yanıtı sağlamak için ağ trafiğine tehdit zekası, makine öğrenimi ve davranış analitiği uygulayan Genişletilmiş Tespit ve Yanıtın (XDR) önemli bir bileşenidir.​

GravityZone network traffic analytics sensor data

Bitdefender NTA veya ağ sensörü, bir makine kombinasyonunu kullanır Bitdefender'ın içgörülerle öğrenme ve davranış analizi Tüm varlıklar için tehditleri tespit etmek için bulut tehdidi zekası, şifreli veya şifrelenmemiş ağ için yönetilen veya yönetilmeyen trafik. 

Ağ sensörü, güvenlik olayları bilgileri sağlar. GravityZone XDR olay korelasyon motoru, tamamlayıcı Geliştirilmiş için uç nokta ve başka bir uç nokta olmayan telemetri Bir organizasyonda tehdit tespiti ve olay görünürlüğü seviye.

Daha Fazla
  • Gelişmiş Saldırılar
  • Görünürlük
  • IOT&BYOD
identify advanced cyber attacks

Gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak tespit edin.

İlk erişim teknikleri, bir ağ içinde yer edinmek için çeşitli giriş vektörleri kullanır.

Teknikler arasında hedefli kimlik avı ve ağa bağlı çeşitli cihazların zayıflıklarından yararlanma yer almaktadır. NTA, ağdaki herhangi bir cihaz için tehditle ilgili ağ etkinliği hakkında içgörü sağlar.  

Complete visibility on cyber incidents

360 derece görünürlük ve siber tehdit içgörüleri elde edin. 

Güvenlik olayları hakkında hızlı ve kapsamlı görünürlük elde etme, tüm ortam genelinde araştırma süresini azaltır ve olay müdahalesini hızlandırır.

Ağ sensörlerinden elde edilen olay bilgileri, başka bir uç nokta/uç nokta dışı telemetri kaynağını tamamlar ve GravityZone Olay Korelasyon Motorunun her bir güvenlik olayının kurumsal bir görünümünü oluşturmasına olanak tanır.

protection across your network for all endpoints types

IOT & BYOD Koruması 

Ağ Trafik Analizi bileşeni GravityZone'u etkinleştirir ve böylece sisteme bağlı tüm varlıklar kontrol altındadır.

İşletmelere tehditleri tespit etmek için etkili bir seçenek sunar. Kötü niyetli faaliyetleri bir ajan (IoT gibi) kullanarak korunur ve ayrıca BT'nin doğrudan yönetimini sağlar (BYOD gibi)

EDR to XDR with Network Traffic Security Analytics

Evrim: EDR'den XDR'ye.

Bitdefender, müşterilerin güvenlik teknolojilerini kademeli olarak benimsemelerine olanak tanır ve kuruluşun güvenlik gereksinimleri geliştikçe gelişebilecek uyarlanabilir bir güvenlik mimarisi uygular. 

Uç nokta güvenlik yığınını (Genişletilmiş EDR) uygulamaya başlayan bir müşteri için bir sonraki etkili adım, tam XDR güvenlik platformunun avantajlarından yararlanmaya başlamak için ağ telemetrisini eklemektir.

network hardening

Yanal Hareketi Algıla

Siber suçlular, bir ağdaki uzak sistemleri istila etmek ve kontrol etmek için yanal olarak hareket eder. Varlık keşfi sonrasında saldırganlar ya enfeksiyonu yaymayı ya da yükseltilmiş ayrıcalıklar elde etmeyi amaçlıyor.

Saldırganlar ayrıca yerel ağ ve işletim sistemi araçlarıyla meşru kimlik bilgilerini kullanarak özel araçlar da yükleyebilir. Patentli teknolojimiz ek bir güvenlik katmanı sağlayarak uç nokta savunmalarını güçlendirebilir.  

network protection against the most complex cyber attacks

Suç Yazılımlarına karşı artırılmış koruma

Siber suçların karmaşıklığı arttıkça, nokta çözümlerinin karmaşık saldırıları tespit etmesi giderek zorlaşıyor.  

Ağ Trafiği Analizi, uç nokta tabanlı güvenlik teknolojilerini tamamlar ve diğer güvenlik mekanizmalarını atlatmayı başaran saldırı tekniklerine ilişkin görünürlük sağlar.

Augment network security with  GravityZone Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise

GravityZone Business Security Enterprise, uç nokta altyapınızı (iş istasyonları, sunucular veya kapsayıcılar) tehdit yaşam döngüsü boyunca yüksek etkinlik ve verimlilikle savunmanıza yardımcı olmak için dünyanın en etkili Korumasını Genişletilmiş Uç Nokta Algılama ve Yanıt (XEDR) yetenekleriyle birleştirir.

Protect your network devices with GravityZone EDR

GravityZone EDR

Şüpheli etkinlikleri erkenden ortaya çıkarmak için ağları izler ve siber saldırılarla mücadele etmek için araçlar sağlar. Tehdit görselleştirmeleri, araştırmaları yönlendirir ve doğrudan yanıt verme yeteneğini en üst düzeye çıkarır.

Endüstri Övgüleri

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, sektör analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından siber güvenlik lideri olarak kabul edilmektedir.

  • Gartner logo
  • Forrester
  • Gartner Customer Choice 2023
  • Mitre Engenuity
  • AV Test
  • AV Comparatives