Ağ Saldırısı Savunması

Bitdefender Ağ Saldırısı Savunması, hassas varlıkları ve bilgileri hedeflemek için ana bilgisayar ağından yararlanan bir dizi saldırıyı önlemeye odaklanan güçlü bir teknolojidir.

Ağ İhlallerine Karşı Korunun

Ağ Saldırı Savunması

Bitdefender teknolojisi, ağ trafiğini analiz ederek ana bilgisayar tabanlı tehditleri algılamak ve bunlara yanıt vermek için oluşturulmuştur. Yanal hareketler ve kaba kuvvet girişimleri gibi kötü amaçlı yazılım etkinliklerini doğru bir şekilde ortaya çıkarmak için davranışı gerçek zamanlı olarak analiz etmek için makine öğrenimi ve buluşsal yöntemleri kullanır. Bu, ana bilgisayar tabanlı ağ tehditlerinin görünürlüğünü ve kontrolünü artırır.

Ağ Saldırı Savunması
Uç noktalara İlk erişim teknikleri, bir ağ içinde yerlerini almak için çeşitli giriş vektörlerini kullanır. Teknikler, hedeflenen hedefli kimlik avını ve halka açık web sunucularındaki zayıflıklardan yararlanmayı içerir. Ağ saldırısı savunması, HTTP, SMB, RPC gibi protokolleri güçlendirir ve SQL enjeksiyonu, kaba kuvvet ve Drive-By indirmeleri gibi saldırıları engellemek için ağ trafiğini analiz eder
Ağ Saldırı Savunması
Ağ saldırısı savunması, hesap adlarını ve parolaları çalmak için keylogging veya kimlik bilgisi dökümü gibi teknikler kullanan siber suçlular tarafından sızmayı önler ve hassas bilgileri güvence altına alır.
Ağ Saldırı Savunması
Siber suçlular, iç ağ hakkında bilgi edinmek için keşif tekniklerini kullanır. Hangi varlıklardan taviz vereceklerine karar vermeden önce zayıflıkları keşfederler ve kendilerini yönlendirirler. Yerel işletim sistemi araçları, genellikle bu uzlaşma sonrası bilgi toplama tekniği için kullanılır. Bitdefender ağ koruması, bu keşif girişimlerini hızla tespit edebilir ve durdurabilir
Ağ Saldırı Savunması

Yanal Hareketi Engelleyin

Siber suçlular, bir ağdaki uzak sistemleri istila etmek ve kontrol etmek için yanal hareket eder. Varlık keşfinden sonra, saldırganlar ya enfeksiyonu yaymaya ya da yüksek ayrıcalıklar elde etmeye çalışır. Düşmanlar, yerel ağ ve işletim sistemi araçlarıyla yasal kimlik bilgilerini kullanarak özel araçlar da kurabilir. Patentli teknolojimiz, ek bir güvenlik katmanı sağlayarak uç nokta savunmalarını güçlendirebilir.

Suç Yazılımlarına karşı daha fazla koruma

Suçlu yazılımlar salt teknik bir tehdit değil, daha çok finansal kazançlar için yayılan sosyo-teknik bir olaydır. Siber suçlular, sosyal güvenlik numaraları, telefon numaraları, kişisel adresler, tıbbi kayıtlar vb. gibi işlem verilerini kilitler ve çalar. Bitdefender ağ koruması, siber suçluların hassas bilgileri kötüye kullanmasını engellemek için güvenlik mekanizmalarından kaçan teknikleri tespit etmek için tam görünürlük sağlar.

Ağ Saldırı Savunması

Sektörce Tanınırlık

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Ağ Saldırı Savunması
Ağ Saldırı Savunması
Ağ Saldırı Savunması
Ağ Saldırı Savunması
Ağ Saldırı Savunması
Ağ Saldırı Savunması

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

Bitdefender Antivirüs, Genişletilmiş Tespit ve Müdahale Çözümü GravityZone XDR’ı Tanıttı

Siber Güvenlik Nedir ?

Veri Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Ağ Saldırı Savunması