Bu makalemizde kurumsal antivirüs çözümlerimiz için güncelleme işlemlerinin nasıl gerçekleştireceğinizi bulabilirsiniz.


 1. Panelden kullanıcı adı ve şifremizle giriş yaptıktan sonra soldaki menüden Policies sekmesine gelip kullanmak, değiştirmek istediğimiz policyi açıyoruz.
  Güncelleme ayarları nasıl yapılır?
 2. General sekmesinin altından Update seçeneğine tıklıyoruz.
  Güncelleme ayarları nasıl yapılır?
 3. Product Update kısmında ürün güncellemesini saatlik, haftalık, aylık olarak hangi sıklıkla almasını istediğimizi ayarlıyoruz. Güncellemeden sonra yeniden başlatma gerektiği takdirde ne zaman başlatılacağını bu kısımdan ayarlayabiliyoruz.
 4. Security Content Update kısmında imza veritabanı güncellemesini saatlik, haftalık, aylık olarak hangi sıklıkla almasını istediğimizi ayarlıyoruz.
 5. Update Locations bölümünde güncellemelerin nereden hangi sırayla yapılacağını belirleyebiliriz. Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi eğer içeride bir Relay Server varsa ilk olarak onun üzerinden güncelleme yapmaya çalışsın, eğer ona erişemezse de bulut üzerinden (update.cloud.2d585.cdn.bitdefender.net:80) güncellemesini alsın şeklinde defaultta gelen bir sıralama mevcut.
 6. Update Ring kısmında Slow Ring ve Fast Ring seçenekleri mevcut.
  • Fast Ring policyi kullanan makinelerin yayımlanan bütün güncellemeleri hızlı bir şekilde almasını sağlar. Kritik olmayan makineler için önerilir.
  • Slow Ring daha stabildir, makinelerin Fast Ring’den gelen geri bildirimlerle güncellemeri almasını sağlar.