fbpx
background
5 dakika

BITDEFENDER 20 YILLIK SİBER GÜVENLİK LİDERLİĞİNİ KUTLUYOR!

Bitdefender Türkiye

17 Mart 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
BITDEFENDER 20 YILLIK SİBER GÜVENLİK LİDERLİĞİNİ KUTLUYOR!
Florin Talpes
Bitdefender CEO’su Florin Talpes

Kasım 2021, Bitdefender için 20. yıl dönümümüzü kutladığımız özel bir ay. Bu, 2001 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana heyecan verici bir yolculuk oldu. 170 ülkede milyonlarca tüketicinin ve binlerce işletmenin verilerini koruyan dünyanın en güvenilir siber güvenlik liderlerinden biri haline gelerek uzun bir yol kat ettik.

Bu yıldönümünü, Bitdefender’ın yıllar boyunca devam eden dayanıklılığının güçlü bir örneği ve COVID-19 salgını devam ederken bir umut işareti olarak görüyoruz. Sorumlu bir şekilde kutlanan böyle yıldönümleri, birçok kişinin mücadele ettiği bir dönemde pozitiflik, birliktelik ve gurur duygusu oluşturur. Bunu birlikte aşmamızı sağlayan empati ve topluluk duygusunu gösterir.

Yazı İçeriği

Hikayemizi ve Başarılarımızı Kutluyoruz

Hikayemiz 30 yıldan fazla bir süre önce, 1990’da eşim Mariuca ve ben Romanya’nın ilk özel yazılım geliştirme şirketlerinden birini kurduğumuzda Sovyet bloğunun çöküşünden hemen sonra başladı. Bir bilgisayar virüsü, bir disket ve çok üzgün bir müşteriyi içeren talihsiz bir olay, hayatımda belirleyici bir an oldu. Bir müşteriye algılanmayan bir virüs bulaştığını keşfettikten sonra, bunun bir daha olmaması için daha iyi bir çözüm oluşturmak için mühendislik ekibiyle birlikte çalıştık. Geliştirdiğimiz şeyin başkalarına piyasada mevcut olandan çok daha iyi yardımcı olabileceğini anladığımızda bir “aydınlanma” anı yaşandı. Ve Bitdefender fikri doğdu.

Küçük bir Bükreş ofisindeki mütevazi başlangıçlardan, seçkin bir araştırmacı, mühendis ve matematikçi ekibi de dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 1.800 çalışana kadar, Bitdefender’ın devam eden büyümesi ve başarısı, tek bir misyona, yani siber suçlarla mücadeleye odaklanmaya devam ediyor.

Onlarca yıldır bu mücadeleye olan bağlılığımız, tehdit algılama, makine öğrenimi ve yapay zeka alanındaki teknolojik yenilikler için verilen patentlerden yeni kötü amaçlı yazılımların önemli keşiflerine, devlet destekli saldırılara ve düşmanca taktiklere kadar önemli başarılar getirdi. Bu çalışma, yalnızca acil müşterilerimizi değil, tüm siber güvenlik topluluğunu önemli ölçüde güçlendirdi. Özellikle gurur duyduğumuz alanlardan biri, ekonomik olarak yıkıcı olan fidye yazılımı operasyonlarını bozan şifre çözücü programımızdır. Bugüne kadar, herkese açık 20 ücretsiz şifre çözücü yayınlayarak kuruluşların ve tüketicilerin kurtarılan dosyalardan ve fidye ücretlerinden milyonlarca dolar tasarruf etmesini sağladık.

GartnerIDC ve Forrester gibi önde gelen analiz firmaları tarafından tehdit önleme, uç nokta tespiti ve müdahale ve yönetilen güvenlik hizmetlerinde lider olarak kabul ediliyoruz. MITRE, AV-TEST, AV-Comparatives ve diğer üst düzey bağımsız test laboratuvarlarından, mobil ve bulut dahil olmak üzere herhangi bir ortamda tehditleri tespit etme konusundaki eşsiz yeteneğimiz nedeniyle birçok ödül aldık.

Çalışanlarımızı Onurlandırıyoruz

Sağlam bir ekip çalışması ve özveri temeli olmadan Bitdefender ve başarıları mümkün olmazdı. Basitçe söylemek gerekirse, Bitdefender’ın başarısı, özellikle pandeminin bizi istediğimizden daha fazla ayrı tuttuğu bu zor zamanlarda, çalışanları sayesindedir.

Bitdefender’larımız olmasaydı bugün burada olmazdık. Mühendislik, satış, finans, İK, pazarlama, BT ve destek rollerinden seçkin Laboratuvarlarımız ve MDR analistlerimize kadar hepiniz her zaman koruma ve koruma misyonumuzu gerçekleştirmede özel bir rol oynuyorsunuz. Sıkı çalışmanızın diğerleri için muazzam bir fark yarattığını bilin.

Müşterilerimiz Bizim İlham Kaynağımız

Müşterilerimiz bize her gün ilham veriyor. En değerli dijital varlıklarını korumamız için bize güveniyorlar. Bizim için onlara hizmet etmek bir onur ve ayrıcalıktır. Hedeflerine ulaşmalarına ve aşmalarına yardımcı olacak siber güvenlik çözümleri ve uzmanlığı sunacağımız daha uzun yıllar için sabırsızlanıyoruz.

Sektörün en iyi teknoloji satıcıları, hizmet sağlayıcıları ve kanal ortaklarıyla çalışma fırsatı bulduk. Her biri ekibimizin birer uzantısıdır ve dünya çapında gelişmiş siber güvenlik çözümlerine olan talep arttıkça Bitdefender’ın kalite, destek ve sürekli iyileştirme sağlamasına yardımcı olmada çok önemli bir rol oynar.

İleriye Bakıyoruz

Dijital dünyanın önümüzdeki 20 yıl içinde nasıl gelişeceğini tam olarak tahmin etmek zor. Ancak kesin olan şey, fotoğraflarını, kişisel bilgilerini ve çevrimiçi gizliliğini korumak isteyen tüketiciler, fikri mülkiyet hırsızlığı ve fidye yazılımı saldırılarından endişe duyan kuruluşlar ve vatandaşların güvenliğinden endişe duyan devletler için siber güvenliğin her zaman önemli olmaya devam edeceğidir. Önümüze çıkan yeni zorluklar ne olursa olsun, onlarla kafa kafaya karşılaşacağımızdan emin olun.

Bu ay geçmişi kutluyor ve önemli bir rol oynayan herkese hayranlık duyuyoruz. Geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için başarılarımızı geliştirirken, bundan sonrası için ne olacağı konusunda daha da heyecanlıyız. Tarihimizle ve kurduğumuz şirketle derinden gurur duyuyorum ve dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek için siber suçlarla mücadele eden dünya çapındaki Bitdefender ekibine liderlik etmekten onur duyuyorum.


Keşfet Önerilen İçerikler

Bizi Takip Et! Sosyal Medya


İlgili İçerikler

2023’TE DÜNYAYI BEKLEYEN 6 SİBER TEHDİT

2023’TE DÜNYAYI BEKLEYEN 6 SİBER TEHDİT

Bitdefender Türkiye

21 Aralık 2022