Bitdefender VPN, PC’nizde, Mac’inizde veya mobil cihazlarınızda gelen ve giden tüm trafiği şifreleyerek size çevrimiçi anonimlik sağlayan bir hizmettir.

Bitdefender VPN için sık sorulan soruları sizler için bu makalede topladık.


 1. Bitdefender VPN nedir?

VPN (veya Sanal Özel Ağ), şifreli ve güvenli bir tünel aracılığıyla internete bağlanmanıza izin veren bir hizmettir. Bu şekilde, tüm trafiğiniz gizli ve anonim kalır.

Bitdefender VPN, çevrimiçi etkinliğinizi güvence altına alır; böylece havaalanları, alışveriş merkezleri, kafeler veya otellerdeyken güvenli olmayan kablosuz ağlara her bağlandığınızda korunursunuz. Bu şekilde, kişisel verilerin çalınması veya cihazınızın IP adresini bilgisayar korsanları tarafından erişilebilir hale getirme gibi talihsiz durumlardan kaçınılabilir. İnternet sansürünü uygulayan ülke ne olursa olsun, kısıtlanmış içeriğe de erişilebilir.

 1. Bitdefender VPN’i ne zaman kullanmalıyım?

İnternet’teki içeriğe erişirken, indirirken veya yüklerken dikkatli olmalısınız. Web’de gezinirken güvende olduğunuzdan emin olmak için, aşağıdaki durumlarda Bitdefender VPN kullanmanızı öneririz:

    • Halka açık kablosuz ağlara bağlanmak istemek
    • Evde veya yurt dışında olsanız da, belirli alanlarda normal olarak kısıtlanan içeriğe erişmek istemek
    • Kişisel verilerinizi özel tutmak (kullanıcı adları, şifreler, e-posta adresleri, kredi kartı bilgileri, vb.)
    • IP adresinizi gizlemek istemek
 1. Bitdefender VPN bağımsız bir uygulama olarak kurulabilir mi?

Bitdefender VPN, Bitdefender güvenlik çözümünüzle birlikte yüklenir.

 1. Bitdefender VPN ücretli midir?

Bitdefender VPN, Windows, Android, macOS ve iOS’taki Bitdefender ürününüzde varsayılan olarak bulunur. Cihaz başına 200 MB günlük trafik sunar ve değiştirme imkanı olmadan sizi otomatik olarak en uygun sunucuya bağlar. Bu günlük limit sizin için ücretsiz sunulur. Ücretli sürümü Türkiye’de satışı yasak olduğu için bulunmamaktadır.

 1. Bitdefender IP adresimi ve üçüncü taraflarla paylaşılan kişisel verilerimi paylaşacak mı?

Hayır, Bitdefender VPN ile gizliliğiniz %100 güvenlidir. Hiç kimse (reklam ajansları, İSS’ler, sigorta şirketleri vb.) Çevrimiçi kayıtlarınıza erişemez.

 1. GEO-IP kısıtlamalı içeriğe erişebilir miyim?

VPN ile tüm dünyadaki kapsamlı bir sanal konumlar ağına erişebilirsiniz.

 1. Bitdefender VPN cihazımın pil ömrü üzerinde olumsuz bir etkisi olacak mı?

Bitdefender VPN kişisel verilerinizi korumak, güvenli olmayan kablosuz ağlara bağlıyken IP adresinizi gizlemek ve belirli ülkelerdeki kısıtlı içeriğe erişmek için tasarlanmıştır. Cihazınızın gereksiz pil tüketiminden kaçınmak için VPN’i yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullanmanızı ve çevrimdışıyken bağlantısını kesmenizi öneririz.

 1. Bitdefender güvenlik çözümümün aboneliğinin süresi dolduğunda, ancak hala etkin bir Premium VPN aboneliğim olduğunda ne olur?

Bitdefender aboneliğiniz sona erdiğinde, cihazınız artık tehditlere karşı korunmayacak ve tehlikeli sitelere erişmeye çalıştığınızda uyarılmayacaksınız. Ancak, Premium VPN işlevselliği yine de üründe mevcut olacaktır.

 1. Bitdefender VPN ile bağlıyken neden internet yavaşlamaları yaşıyorum?

Bitdefender VPN, web’de gezinirken size hafif bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır; ancak, internet bağlantınız veya bağlandığınız sunucu mesafesi yavaşlamaya neden olabilir. Bu durumda, konumunuzdan uzaktaki bir barındırılan sunucuya (örneğin ABD’den Çin’e) bağlanmak zorunlu değilse, Bitdefender VPN’nin sizi en yakın sunucuya otomatik olarak bağlamasına veya daha yakın bir sunucu bulmanıza izin vermenizi öneririz.