fbpx
background
4 dakika

Bitdefender Bağımsız Araştırma Şirketi Forrester’in EDR Raporunda En İyiler Arasında

Bitdefender Türkiye

1 Temmuz 2022

Fırsat Tüm cihazlarınızı yavaşlatmadan korayan lider antivirüs programını ücretsiz deneyin!
Ücretsiz Antivirüs sayfamızdan cihazınıza uygun ürün seçimi yapabilirsiniz.
Bitdefender Bağımsız Araştırma Şirketi Forrester’in EDR Raporunda En İyiler Arasında

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Forrester Research’ün uç nokta tespiti ve yanıt sağlayan çözümlerini değerlendiren son raporunda “Güçlü Performans Sağlayan” olarak adlandırıldı. “Forrester Wave: Uç Nokta Tespiti ve Yanıt Sağlayıcıları, Q2 2022” başlıklı raporda, güvenlik profesyonellerinin ihtiyaçları için doğru çözümü seçmelerine yardımcı olmak için her bir EDR ürününü nasıl değerlendirdiğini göstermek için Analiz Yetenekleri, Ürün Vizyonu, Ürün Güvenliği, ATT&CK uyumu ve daha fazlasını içeren 20 ayrı kritere dayalı olarak 15 EDR çözümü değerlendirildi.

Forrester, kuruluşların bir uç nokta tespiti ve yanıt sağlayıcısını değerlendirirken dikkat etmesi gereken kriterleri; önde gelen tehdit araştırma gruplarından biri tarafından desteklenen güçlü bir tehdit algılama ekibi, tehdit algılama ve önleme için eşsiz yaklaşımların benimsenmesi ve genişletilmiş tehdit algılama ve yanıtlama için ürün iyileştirmelerini destekleyen tedarikçiler şeklinde sıralıyor.

Her Kuruluşun Uç Nokta Korumasına Sahip Olması Gerekir

“Gelişmiş siber güvenlik saldırılarının yaygınlaşmasıyla birlikte her büyüklükteki kuruluşun, tüm uç nokta altyapılarında güçlü tehdit önleme, algılama ve yanıt verme yeteneklerine sahip olmaları çok önemlidir.” diyen Bitdefender’in Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Forrester’ın Bitdefender’i EDR pazarında güçlü bir oyuncu olarak tanımasından memnunuz. Bu sonucun, çözümümüzün tehditleri belirleme, analiz etme ve hızla düzeltmeye yönelik çok katmanlı koruma yeteneklerini vurgulayarak, kuruluşların fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında daha dirençli ve esnek olmalarına yardımcı olduğuna inanıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Forrester, tümü tek bir konsoldan yönetilen uç nokta koruması (EPP), uç nokta algılama, yanıtlama ve gelişmiş risk analitiği içeren bütünleşik güvenlik platformu Bitdefender GravityZone Ultra‘yı değerlendirdi. GravityZone Ultra’nın uç noktalar arası olay korelasyonu ve tehdit analizi yetenekleri, saldırganın bekleme süresinin azaltırken, saldırı araştırma ve müdahale eyleminin hızlanmasına yardımcı olur. GravityZone Ultra, 7/24 siber güvenlik için proaktif tehdit avı ile bir kuruluşun kendi ekibini güçlendirmesine olanak sağlayan ve Bitdefender tarafından yönetilen algılama ve yanıt (MDR) hizmetleri için önemli bir teknoloji kaynağıdır.

https://i0.wp.com/bitdefender.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/forrester-EDR-1024x683-1.webp?w=640&ssl=1

Bitdefender Antivirüs’ün Öne Çıkan 4 Özelliği

1. Analiz yeteneklerinde maksimum puan

GravityZone Ultra, analiz yetenekleri kriterinde mümkün olan en yüksek puanı aldı. GravityZone Ultra, güvenlik ekiplerinin uyarıları kolayca önceliklendirmelerini, saldırı zaman çizelgesi ve korumalı alan çıktısını kullanarak olayları daha hızlı araştırmalarını, tek bir tıklamayla hızlı tepki vermelerini ve iyileştirme eylemleriyle devam eden saldırıları durdurmalarını sağlar.

2. MITRE ATT&CK sistemiyle tamamen uyumlu

Rapora göre GravityZone Ultra, kötü ya da iyi amaçlı tüm uzaktan ölçümleri, algılama ve müdahale eylemlerinde güvenlik ekiplerine rehberlik edebilmesi için endüstri genelinde kullanılan düşman taktikleri ve tekniklerinden oluşan küresel olarak erişilebilir bir bilgi tabanı MITRE ATT&CK sistemiyle eşleştirir. Kurumlar için 2022 MITRE ATT&CK değerlendirmelerinde Bitdefender, katılan 30 siber güvenlik tedarikçisi arasında en iyi performans gösteren tedarikçi oldu.

3. Ürün vizyonunda maksimum puan

Bitdefender, ürün vizyonu kriterinde mümkün olan en yüksek puanı elde etti ve raporda Bitdefender’in GravityZone Ultra vizyonunun benzersiz olduğu ve müşterilerin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları için uyumlu olduğunu belirtildi. GravityZone Ultra, tüm kill-chain boyunca ihlalleri önlemek, tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için kötü amaçlı yazılımdan koruma, yapay zeka, makine öğrenimi, otomasyon ve çapraz uç nokta korelasyonu dahil 30 güvenlik katmanından yararlanır. Bu yetenekler, karmaşık ve sürekli gelişen tehditlere karşı daha güçlü siber dayanıklılık sağlar.

4. Ürün güvenliğinde maksimum puan

Bitdefender, ürün güvenliği kriterinde de mümkün olan en yüksek puanı elde etti. Ürün güvenliği, güvenli kodlama uygulamaları, güvenlik testleri, güvenlik açığını ortaya çıkarma ilkeleri ve yazılım tedarik zinciri (SBOM) kullanılarak çözümün geliştirilmesi anlamına gelir. Tüm Bitdefender çözümleri, uzman mühendisler, yazılım mimarları ve matematikçiler tarafından baştan sona güvenlik tasarım ilkeleri kullanılarak tasarlanmıştır.

https://i0.wp.com/bitdefender.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/kurumsalantivirus-1024x306-1.webp?w=640&ssl=1

Raporda, “Bitdefender Antivirüs, uzun zamandır piyasada önde gelen birçok güvenlik ürünü tarafından kullanılan perde arkası ve güvenilir uç nokta güvenlik teknolojisi olmuştur.” ve “Bitdefender Antivirüs teklifi basit ve güvenilir düzeydedir. Windows, Mac ve Linux genelinde çok çeşitli işletim sistemi sürümlerini ve dağıtımlarını değerlendirmedeki çoğu kişiden daha fazla destekler. Kullanıcı ara yüzü mantıklı ve yalındır. Bireysel uyarıları ilgili olaylarla birleştirir ve bir olayda yardımcı bağlam ve renk kodlaması sağlar.” ifadelerine yer verildi.


İlgili İçerikler