Sandbox Analyzer

Sandbox Analyzer, çalıştırmadan önce gelişmiş Zero-day tehditlerini algılar. Şüpheli dosyalar, derinlemesine davranış analizi için otomatik olarak güvenli bir şirket içi veya Bitdefender tarafından sunulan bulut sanal alanına yüklenir.

Koruyucu Adli Bilişim Aracı

Şirket İçi Sandbox Analyzer

Şirket içi makine öğrenimi ve davranışsal sezgisel modeller tarafından oluşturulan Sandbox Analyzer, bir kuruluşun gizli karmaşık tehditlere karşı savunmasını geliştirmek için Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı (EDR) ile kullanılan güçlü bir adli bilişim aracıdır. Etkili tehdit sınırlamasını optimize ederken gelişmiş görünürlük ve odaklanmış araştırma sağlamak için bir doğrulama kaynağı olarak hizmet eder. Şüpheli dosyalar, Bitdefender'ın bulut platformunda veya müşterinin güvenli bir sanal ortamında yüklenip çalıştırılarak derinlemesine analiz edilir. Korumalı alan teknolojimiz, kötü amaçlı yazılımın normal koşullarda olduğu gibi hareket etmesi için "gerçek bir hedef" simüle ederek kötü amaçlı yazılım davranışını gözlemler. Analiz sonrası, tehdidi etkin bir şekilde etkisiz hale getirmek için uygun önlemler alınır.

Şirket İçi Sandbox Analyzer

EDR ile birlikte Sandbox Analyzer, bir kuruluşun tehditleri daha harekete geçmeden önce verimli bir şekilde algılama becerisine arttırılmış değer katar.

Bir tehdit ortaya çıkarıldığında, güvenlik ekipleri, temel nedene ve kötü amaçlı yazılım davranışına ilişkin tam analiz sağlayan görselleştirilmiş gelişmiş grafikleri ve korumalı alan raporundan yararlanabilir.

Şirket İçi Sandbox Analyzer

Müşterinin hassas bilgileri, kurumsal ağ içinde güvende tutulur. Bitdefender'ın tescilli teknolojisi üzerine inşa edilen Sandbox Analyzer, bir dizi tarama motoru aracılığıyla Zero-day saldırılarını ve diğer tehditleri etkili bir şekilde izleyip tespit ederek müşterilerin güvenli ve sorunsuz kalmasını sağlar.

Sandbox Analyzer on-premises ortamda, eksiksiz kontrol sunar; müşteriler, veri sızıntısı konusunda endişelenmeden, güvenli, ayrı tutulan sanal bir ortama dosya gönderebilir.

Şirket İçi Sandbox Analyzer

Sandbox Analyzer, işletmeler için maliyetleri önemli ölçüde optimize eder ve Yatırım Geri Dönüşümünü (ROI) iyileştirir. Müşteri altyapısı genelinde herhangi bir uç noktada kapsamlı, otomatikleştirilmiş güvenlik sağlamak için mevcut Bitdefender dağıtımlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Şirket İçi Sandbox Analyzer

Akıllı ve Güçlü Yapay Zeka

Bitdefender Sandbox Analyzer, hızlı ve doğru algılama sağlamak için son teknoloji makine öğrenimi, sinir ağları ve davranışsal analiz özelliklerine sahiptir. Araç, kötü amaçlı yazılımları, gelişmiş kalıcı tehditleri (APT'ler) ve kötü amaçlı URL'leri tespit etmede son derece verimlidir, yeni tehditler hakkında fikir verir ve riskleri azaltmaya yardımcı olur.

Gelişmiş Çoklu Vektörel Güvenlik

Kötü amaçlı yazılım korumalı alan, web üzerinden dosya indirmeleri, e-posta ekleri ve ağ dosya aktarım yoluyla risklere maruz kaldığı saldırı vektörleri boyunca önemli iş akışları ve kullanım durumları genelinde kurumsal güvenliği güçlendirir. Sandbox Analyzer, çok çeşitli dosya türlerini izler veya sanal alanda karar verilene kadar bunları kullanıcıdan saklar.

Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer

Detaylı Grafikler ve Raporlama

Sandbox Analyzer, her bir algılamanın ve bunun altında yatan nedenin eksiksiz bir görünümünü sunan benzersiz şekilde kapsamlı ve anlaşılabilir bir grafik tablosuna sahiptir. Tehdit davranışını öğrenebilir ve sistemde yapmaya çalıştığı değişikliklerin bir zaman çizelgesi görüntüsünü, ağaç grafiklerini ve hatta mesajın veya kullanıcının virüs bulaştığında gördüğü hatanın ekran görüntüsünü (örneğin bir fidye yazılımı notu) sağlayabilir.

Otomatik Gönderim

Teknoloji, şüpheli dosyaları seçer ve gereksiz taramayı ortadan kaldırarak yalnızca bilinmeyen, ilgili dosyaların analiz için gönderilmesini sağlar. Dosyaların otomatik olarak gönderilmesi, yerleşik ağ sensörleri, ICAP protokolü desteği ve GravityZone™ ile entegrasyon yoluyla sağlanır.

Şirket İçi Sandbox Analyzer

GravityZone Business Security Premium

30'dan fazla makine öğrenimi odaklı güvenlik teknolojisi katmanıyla kuruluşunuzu Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) ve fidye yazılımları gibi karmaşık siber saldırılara karşı korur.

GravityZone Business Security

Gelişmiş koruma, algılama, müdahale ve risk analizinde son nokta. Tüm tehdit yaşam döngüsünü ele almak için tasarlanmıştır. Business Security Enterprise, uç nokta saldırı yüzeyini en aza indirir ve saldırganın hayal kırıklığını en üst düzeye çıkarır.

Sektör Tanıma

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.

Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer
Şirket İçi Sandbox Analyzer

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

Bitdefender Antivirüs'ün Kurumsal Güvenlik Çözümü GravityZone Şimdi Türkçe Dil Desteği İle

Bitdefender Antivirüs, Genişletilmiş Tespit ve Müdahale Çözümü GravityZone XDR’ı Tanıttı

Finans Şirketlerini DDOS Saldırılarıyla Korkutarak Fidye İstiyorlar

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Şirket İçi Sandbox Analyzer