Bitdefender Ebeveyn Kontrolü, çocuğunuzun internete ve belirli uygulamalara erişimini sınırlamanıza izin verir, böylece etrafta olmadığınızda uygunsuz içerikleri görüntülemelerini önler.

NOT: Bir alt profil oluşturup buna bir aygıt atadıktan sonra Ebeveyn Denetimi Windows ve macOS’ta otomatik olarak yüklenir.

Bu özelliği kullanmak için önce bir profil oluşturmanız gerekir. Aşağıdaki adımları kullanarak çocuğunuz için bir profil oluşturalım:

  1. Bitdefender arayüzünün sol kenar çubuğundaki Gizlilik simgesini tıklayın.
  2. Ebeveyn Denetimi modülüne tıklatın.
  3. Bundan sonra, Merkezi hesabınızın Ebeveyn Kontrolü bölümüne yönlendirileceksiniz.

NOT: Gerekirse, kayıtlı e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.

  1. Profil eklemek için Çocuk Profili Ekle’yi tıklayın.

  1. Çocuğunuzla ilgili bazı temel bilgileri ekleyerek başlayın. Çocuğunuzun adını ilgili kutuya yazın.
  2. Şimdi doğum tarihini seçin. Her şeyden önce, doğum tarihi altındaki bölümü tıklayın. Bir açılır kutu görüntülenecektir. Bu kutuda, yılı seçmek için sağ taraftaki oku tıklayın. Bundan sonra, ayı seçmek için sol taraftaki oku tıklayın. Her iki ok da aşağıdaki resimde daire içine alınmıştır.

NOTÇocukların gelişim standartlarına göre, çocuğun doğum tarihinin ayarlanması, yaş kategorisine uygun görülen özellikleri otomatik olarak yükler.

  1. Sonraki Adım’ı tıklayın.
  2. Kullanılabilir listeden çocuğunuzun cihazının yanındaki kutuyu işaretleyin ve Kaydet’i tıklayın.

NOT: Seçilen aygıtta Bitdefender Total Security aboneliği veya Bitdefender Internet Security aboneliği varsa Ebeveyn Kontrolü otomatik olarak yüklenecektir.

NOT: Bir Windows cihazına sahipse, bir Bitdefender Total Security aboneliğine veya Bitdefender Internet Security aboneliğine ihtiyacınız olacaktır. Kurulum süreci hakkında daha fazla bilgi için, kılavuzumuzu buradan okuyabilirsiniz.

Çocuğunuzun cihazında Ebeveyn Kontrolü özelliği dahil edilmiş bir Bitdefender ürünü yoksa, Cihaz Ekle’yi tıklayın ve cihazından erişilebilen bir e-posta adresi yazın.