Gerçek Zamanlı Siber Tehdit Haritası

Siber Saldırı Haritası

Siber saldırı, internet ortamında ağı ve akıllı cihazları tehdit eden istenmeyen bir durumdur. Gelen saldırıların boyutuna bağlı olarak güvenlik önlemleri artırılmalı. Saldırı sonucu cihaza ya da ağa yerleşen etkenler kontrolü sizin elinizden alır. Ağın ele geçirilerek tüm hesapların ve oturumların farklı amaçlarla kullanılmasına sebep olur. Siteniz üzerinden çeşitli dolandırıcılık işleri, yasa dışı eylemler ve konusu suç teşkil eden çok sayıda işlerin yapılması mümkündür. Tabi bunun sonucunda da geri dönülmesi zor zararlar ortaya çıkacaktır.

Siber saldırıların hedefinde bir kurum veya kişi olabilir. Bireysel, kurumsal ya da devlet eksenli yapılan siber saldırılar canlı bir şekilde görülüp tespit edildiği zaman çoğu problem ortaya çıkmadan önlem alınabilecektir. Bitdefender siber saldırı haritası, internet üzerinden gerçekleşen saldırıları görüntülemeyi sağlar. Canlı Siber Saldırı haritasında sıklıkla ABD, Çin, Güney Kore, Hollanda ve Rusya ülkelerindeki tehdit akışını görüntüleyebilirsiniz. Bitdefender Siber Saldırı Haritası üzerinden gözlemleyebileceğimiz bu saldırılar küçük ölçekli saldırılara nazaran büyük ölçekte, planlı olarak yapılan saldırılardan oluşur.

Bazen siber saldırılar network cihazları üzerinden DDOS verileri ile gerçekleştirilebiliyor. Bir web sitesinin kaldırabileceği ziyaretçi sayısının yaklaşık iki katı kadar ziyaretçi ya da kullanıcı yönlendirmesi ile site devre dışı bırakılıyor. Bu siber saldırıları, canlı siber saldırı haritası ile görmek mümkün.

Siber Saldırı Haritası Canlı

Güvenilir bir siteden canlı siber saldırılar tespit edilerek ağların sisteme girişi önlenebilir.Dosyalarınızı ve ağınızı güvende tutmak için saldırının nasıl ve ne şekilde geldiğini bilmeniz gerekir. Siber saldırı haritasını görüntülemenin bilgisayarınıza veya görüntülediğiniz cihazlara herhangi bir zararı olmamakla birlikte bu haritada “Saldırı Tipi” alanından en çok saldırının nasıl yapıldığını gözlemleyerek cihazlarınızı bu alanda korumak için Bitdefender Ürünlerini kullanabilirsiniz.

Akıllı cihazlarınızda kurulum yaptıktan sonra antivirüs programları kurmak sizleri siber saldırılardan koruyacaktır. Büyük ölçekli saldırılarda işletim sisteminde bulunan güvenlik duvarını yıkmak ve ağınızı kötü amaçlar ile kullanmak isteyen kişilerin yaptığı siber saldırılar canlı olarak tespit edildiğinde çözüm bulmanız daha kolay olur. Çeşitli virüsler ve solucan gibi saldırı araçlarını güvenlik duvarından geri çevirmek bir seviyeye kadar mümkündür. Bazen güvenlik duvarının aşıldığı ve siber saldırıların odağı olduğunuzu fark edemeyebilirsiniz. Anlık ve canlı olarak siber saldırılar tespit edilir ve ağınız daha güvenli bir hal alır.

Anlık olarak tüm dünyadaki hangi kaynaktan nereye gittiğini, hangi ip adresinden saldırı gerçekleştiğini zaman dilimiyle birlikte görebildiğiniz Siber Tehdit Haritasını Bitdefender üzerinden takip edebilirsiniz.