fbpx

PREMIUM ÖDÜLLERE

HOŞGELDİNİZ

MITRE ATTACK LOGO

2020 MITRE ATT&CK® Değerlendirmesini Başarıyla Tamamladı

MITER ATT&CK Değerlendirmesi'ne ilk katılımında, Bitdefender, meşhur APT 29 siber suçlu grubuna karşı 19 saldırı aşamasının tümünü kapsadıktan sonra titiz testi başarıyla tamamladı. Bitdefender ayrıca tüm anahtar zincirinde çok sayıda teknik, taktik ve genel tespitin yanı sıra orta ölçekli kuruluşlar için eyleme geçirilebilir uyarılar sunar.

» DAHA FAZLA

Forrester Logo

“Dikkate almadığınız, ancak sahip almanız gereken en büyük EDR satıcısı”

The Forrester® Wave ™: Enterprise Detection and Response, Q1 2020'ye ilk katılımında Bitdefender, performans, güvenlik analitiği, olay yanıtı ve basitleştirilmiş yönetim özellikleri nedeniyle övgüyle karşılandı ve prestijli raporda önemli bir güçlü performans sergileyen kişi oldu.

» DAHA FAZLA

AV Test 2019 Award Image

En İyi Koruma 2019 Ödülü

“Bitdefender Endpoint Security (Ultra), tutarlı bir kötü amaçlı yazılım tespit oranıyla sektör ortalamasının çok üzerinde olduğu için, en iyi kurumsal koruma ödülünü hak ediyor“
AV-TEST CEO'su Andreas Marx.

» DAHA FAZLA

Forrester - Wave Leader 2018 EPP Security Suite Award Image

Lider, Forrester WaveTM: Bulut İş Yükü Güvenliği, 4. Çeyrek 2019

Önde gelen endüstri analiz şirketi Forrester®, kapsamlı bir bulut iş yükü güvenlik sağlayıcıları listesinden seçilen 13 üst satıcıyı değerlendirirken Bitdefender'ı yalnızca üç Liderden biri olarak belirledi.

» DAHA FAZLA

Forrester - Wave Leader 2018 EPP Security Suite Award Image

ALGILAMA VE PERFORMANSDA 6/6

Temmuz / Ağustos 2019 arasında en son AV-Test turunda Endpoint Security ürünü için hem koruma hem de performansta maksimum puan

Forrester - Wave Leader 2018 EPP Security Suite Award Image

GERÇEK DÜNYA TEHDİTLERİNE KARŞI% 100 ALGILAMA

Ağustos / Eylül 2019 arasında 371 test vakasından (kötü amaçlı URL'ler gibi) oluşan test kümesine göre gerçek dünya korumasında 1. sırada

Forrester - Wave Leader 2018 EPP Security Suite Award Image

En İyi 50 Ödül Sahibi

Ödül, 2019'da Bitdefender'ın Kurumsal Güvenlik Çözümleri portföyünde Ağ Trafik Güvenliği Analitiği'nin (NTSA) başarıyla tanıtıldığını kabul ediyor. Bitdefender NTSA, gelişmiş tehditleri gerçek zamanlı olarak algılar ve olay yanıtını iyileştirmek için uyarı triyajını otomatikleştirir.

» DAHA FAZLA

Forrester - Wave Leader 2018 EPP Security Suite Award Image

Forrester Wave TM : Endpoint Security Suites, 2. Çeyrek 2018

Bitdefender, Forrester'ın Forrester Wave ™: Endpoint Security Suites, 2. Çeyrek 2018 değerlendirmesine katılmaya davet ettiği seçkin şirketler arasındaydı.
Bu değerlendirmede Bitdefender, Endpoint Security Suites'te Lider olarak gösterildi. Bulgular mevcut teklif, strateji ve pazarın varlığına dayanıyordu.

» DAHA FAZLA

VIRUS BULLETIN’S VB100 March 2019

VIRUS BULLETIN VB100 Mart 2019

Bitdefender Posta Sunucusu Güvenliği

VB100 ödülü, Virüs Bülteni'nin geniş ve düzenli olarak güncellenen temiz dosya koleksiyonunu tararken yanlış pozitif üretmezken, WildList'teki tüm dosyaları (güvenlik uzmanları tarafından vahşi doğada görüldüğü bildirilen kötü amaçlı yazılım) engelleyen ürünler tarafından kazanılır.

» DAHA FAZLA

AV Comparatives Performance Test 2018 Award Image

GERÇEK DÜNYA KORUMA TESTİ MART - NİSAN 2018

Bu testin sonuçları, Mart başından Nisan ayının sonuna kadar test edilen 620 test vakasından (kötü amaçlı URL'ler gibi) oluşan bir test kümesine dayanmaktadır.

AV Comparatives Malware Protection April 2018 Award Image

KÖTÜ AMAÇLI KORUMA TESTİ NİSAN 2018

Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testi, bir güvenlik programının bir sistemi yürütmeden önce, yürütme sırasında veya yürütmeden sonra kötü amaçlı dosyaların bulaşmasına karşı koruma yeteneğini değerlendirir. Bu test için 1.470 yeni kötü amaçlı yazılım örneği kullanıldı.

AV Test best performance 2017 Award

AV-TEST EN İYİ PERFORMANS 2017 YILLIK ÖDÜLÜ

Son dört yıldır, yıllık AV-TEST, Bitdefender'ın sürekli olarak en yüksek seviyede koruma ve performans sunma yeteneğini yeniden teyit etti. Bu başarılar, müşterilerimizi korumaya ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için ötesine geçen ürünler sunmaya olan bağlılığımızın bir kanıtıdır.

AV Test best protection 2017 Award

AV-TEST EN İYİ KORUMA 2017 YILLIK ÖDÜL

Bitdefender Endpoint Security, daha önce görülmemiş olanlar da dahil olmak üzere her türlü kötü amaçlı yazılımı önleme ve engelleme özelliği nedeniyle AV-TEST’in En İyi Koruma kategorisinde en yüksek puanı aldı. Kötü amaçlı yazılımları ve diğer çevrimiçi tehditleri tespit etmek için makine öğrenme algoritmalarına ait altıdan fazla patentle, derin öğrenme ve anomali tabanlı algılama teknikleri, yeni ve bilinmeyen tehditlerle proaktif olarak mücadelede hayati bir rol oynamaktadır.

AV Test best protection 2017 Award

AV-KARŞILAŞTIRMALAR ONAYLANMIŞ İŞ ÜRÜN ÖDÜLÜ 2017

(GravityZone Advanced Business Security)

İş güvenliği ürünlerinin sertifikasyonunun bir parçası olarak AV Comparatives, kendi Gerçek Dünya Test Çerçevesini kullanarak bir Gerçek Dünya Koruma Testi gerçekleştirdi. Onaylı İş Ürünü Ödülünü almak için, incelenen iş ürünlerinin en az% 90'lık bir koruma oranına ulaşması gerekiyordu ve işle ilgili yazılımlar üzerinde yanlış bir pozitif sonuç yoktu. Bitdefender GravityZone Advanced Business Security, Onaylı Kurumsal Ürün ödülü ile birlikte bir kez daha çok yüksek bir genel standart elde etti.

AV Comparatives approved business product 2017

AV-TEST Windows Client Business Kullanıcısı için en iyi antivirüs yazılımı

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2, Windows 7)

Ocak ve Şubat 2017 boyunca satıcı tarafından sağlanan ayarları kullanarak 13 uç nokta koruma ürününü sürekli olarak değerlendirdik. [...] Gerçekçi test senaryolarına odaklandık ve ürünleri gerçek dünyadaki tehditlere karşı sorguladık. Ürünler, tüm bileşenleri ve koruma katmanlarını kullanarak yeteneklerini göstermek zorundaydı.

» DAHA FAZLA

AVTest - Approuved Corporate Endpoint Protection for Windows

AV-TEST EN İYİ PERFORMANS 2016 YILLIK ÖDÜLÜ

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2)

Bitdefender Endpoint Security bazı etkileyici özelliklere sahiptir

Bitdefender koruma çözümü tarafından elde edilen üstün performans puanları ile 2016 yılında koruma açısından mükemmel test sonuçları ile altı test tamamlandı. Günlük rutinleri yönetirken, test sistemleri Endpoint Security tarafından yavaşlatılmaz ve ürün, performans ve kullanılabilirlik test kategorilerinde de dikkate değer sonuçlar elde etti.

"Korunan sistemlerde hız için iyi koruma takas etmenize gerek olmaması, Bitdefender'ın Endpoint Security çözümü tarafından yıllık yıl süren testlerimizde etkileyici bir şekilde gösterildi." - Guido Habicht, CEO AV-TEST GmbH

» DAHA FAZLA

AVTest Award - Best 2016 Endpoint Security

VIRUS BULLETIN VB100 HAZİRAN 2017

(Bitdefender Endpoint Security)

VB100 ödülü, Virüs Bülteni'nin geniş ve düzenli olarak güncellenen temiz dosya koleksiyonunu tararken yanlış pozitif üretmezken, WildList'teki tüm dosyaları (güvenlik uzmanları tarafından vahşi doğada görüldüğü bildirilen kötü amaçlı yazılım) engelleyen ürünler tarafından kazanılır.

» DAHA FAZLA

Virus bulletin’s vb100 june 2017

VIRUS BULLETIN VB100 ŞUBAT 2017

(Bitdefender Endpoint Security Version 6.2, Ubuntu Linux Server Edition)

Kararlılık kusursuzdu, hiçbir sorun kaydedilmedi, [...] ve faaliyetlerimiz üzerinde çok az etkisi oldu. Tespit her zamanki gibi güçlüydü ve genel puanlarda iyi puanlar elde etti ve sertifikasyon setlerinde bir başka iyi gösteri Bitdefender'a başka bir VB100 ödülü kazandı.

» DAHA FAZLA

Virus bulletin’s vb100 february 2016

VIRUS BULLETIN VB100 ŞUBAT 2016

(Bitdefender Security for Samba Linux)

Algılama mükemmeldi [...] ve her yerde iyi puanlar elde etti ve ürünün VB100 sertifikası kazanmada bir sorunu yoktu.

» DAHA FAZLA

AV-Test Top Product 2016 february 2016 award

AV-TEST "EN İYİ ÜRÜN" WINDOWS 10, 8 AND 8.1 TESTİNDEN - ŞUBAT 2016

(Bitdefender Endpoint security)

Bitdefender çözümü yeni piyasaya sürülen Windows Test kategorisinde “En İyi Ürün” ünvanını aldı. 18 puandan 17,5 veya 18'ine ulaşan ürünler TOP PRODUCT rozetini takmaya uygundur.

» DAHA FAZLA

PC MAG's Excellent Award

PC MAG "MÜKEMMEL" ÖDÜLÜ - OCAK 2016

(Bitdefender gravityzone business security)

Bitdefender GravityZone Business Security olağanüstü kötü amaçlı yazılımdan koruma, kötü amaçlı URL ve kimlik avı koruması korumasını son derece özelleştirilebilir bir yönetim konsoluyla birleştirir. - PC Mag

Virus bulletin vbspam+ award - jan 2016

VIRUS BULLETIN VBSPAM+ ÖDÜLÜ - OCAK 2016

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Bitdefender'ın bu testlerde uzun bir geçmişi var ve Mayıs 2009'da ilk VBSpam testine kadar uzanıyor ve ürün her birinde iyi performans gösterdi. Ancak daha önce hiç bu kadar iyi bir performans göstermedi: sadece dört spam e-postasını kaçırmak ve tek bir bülteni tek bir yanlış pozitif olarak engellemek. Etkileyici bir yüksek puanla, Bitdefender geliştiricileri koleksiyonlarına eklemek için bir VBSpam+ ödülü daha kazanıyor. - Virus Bulletin

AV-Test best performance 2015 annual award

AV-TEST EN İYİ PERFORMANS 2015 FAALİYET ÖDÜLÜ

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 7)

"Bitdefender çözümüne güvenen şirketler, sadece güvenli bir çözüm değil, aynı zamanda düşük sistem yükü açısından örnek özelliklere sahip bir ürün olarak da güven duydukları için alıyorlar." - Guido Habicht, CEO AV-TEST GmbH

Bitdefender Endpoint Security bazı etkileyici özelliklere sahiptir. Sertifika için yapılan altı ayrı testte, çözüm, Windows istemci kaynaklarının akıllıca işlendiğini ve aynı zamanda çok yüksek bir güvenlik düzeyini koruduğunu kanıtladı. Test için, istemcilerde yüklü çözümle günlük rutinler gerçekleştirildi: web sitelerinin başlatılması, İnternet'ten yazılım indirilmesi, dosya kopyalanması ve kurulumların tamamlanması.

AV-Test best performance 2014 award

AV-TEST EN İYİ PERFORMANS 2014 ÖDÜLÜ

(Bitdefender Endpoint Security)

"Bitdefender Endpoint Security, kolay kullanıma ek olarak üstün kurumsal koruma sağlayan göze batmayan bir koruma çözümüdür." - Maik Morgenstern, CTO AV-TEST GmbH

Tüm 2014 sertifikasyon testlerinde, güçlü bir koruma işlevi sağlama yüksekliğindeki Bitdefender Endpoint Security, günlük kullanım sırasında istemci bilgisayarın hızı üzerinde olumsuz bir etki göstermedi. Bu performans için Bitdefender, AV-TEST BEST PERFORMANS 2014 ÖDÜLÜ'nü alıyor.

AV-Test july - august 2014

AV-TEST TEMMUZ - AĞUSTOS 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 7)

Temmuz ve Ağustos 2014 boyunca, satıcı tarafından sağlanan ayarları kullanarak 9 uç nokta koruma ürününü sürekli olarak değerlendirdik. Test için her zaman tüm ürünlerin halka açık en güncel sürümünü kullandık. Gerçekçi test senaryolarına odaklandık ve ürünleri gerçek dünyadaki tehditlere karşı sorguladık. Ürünler, tüm bileşenleri ve koruma katmanlarını kullanarak yeteneklerini göstermek zorundaydı.

AV-Test march - april 2014

AV-TEST MART - NİSAN 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3, Windows 8.1)

Test için her zaman tüm ürünlerin halka açık en güncel sürümünü kullandık. İstedikleri zaman kendilerini güncellemelerine ve buluttaki hizmetlerini sorgulamalarına izin verildi. Gerçekçi test senaryolarına odaklandık ve ürünleri gerçek dünyadaki tehditlere karşı sorguladık. Ürünler, tüm bileşenleri ve koruma katmanlarını kullanarak yeteneklerini göstermek zorundaydı.

AV-Test january – february 2014

AV-TEST OCAK - ŞUBAT 2014

(Bitdefender Endpoint Security 5.3)

Ocak ve Şubat 2014 boyunca, satıcı tarafından sağlanan ayarları kullanarak 9 uç nokta koruma ürününü sürekli olarak değerlendirdik. Gerçekçi test senaryolarına odaklandık ve ürünleri gerçek dünyadaki tehditlere karşı sorguladık. Ürünler, tüm bileşenleri ve koruma katmanlarını kullanarak yeteneklerini göstermek zorundaydı.

AV-Comparatives - top rated product 2013 real world protection test

AV-COMPARATIVES - En Çok Oylanan Ürün 2013 Gerçek Dünya Koruma Testi

(Internet Security 2014)

Tam ürün uzun vadeli dinamik test raporları. Suitlerin "gerçek dünya" koruma özelliklerini varsayılan ayarlarla kapsamlı bir şekilde değerlendiriyoruz. Aylık sonuçlar ve iki adet 4 aylık genel bakış raporu. Çerçeve bilgisayar biliminde bir yenilik olarak kabul edilmektedir.

AV-Comparatives - gold - proactive protection 2013

AV-COMPARATIVES - Gold - Proaktif Koruma 2013

Dosya Algılama Testi, bir antivirüs motorunun etkinliğini değerlendirmek için en belirleyici faktörlerden biridir.

Virus bulletin’s vbspam+, november 2013

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Kasım 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Bitdefender Antispam laboratuvarları, Kasım ayında Bitdefender Güvenliği% 99,96 ve sıfır hatalı pozitif algılama oranı gösterdiğinden, çıtayı bir kez daha yükseltti.

“Bu testte Bitdefender tarafından yalnızca 29 spam e-posta kaçırıldı, böylece spam yakalama oranı% 99,96 gibi etkileyici bir orana çıkarıldı. Bir kez daha, çözüm tüm meşru e-postaları doğru bir şekilde tanımladı, bu da 2013'te kesintisiz bir VBSpam+ ödülü dizisini tamamlayarak bir VBSpam+ ödülü kazandığı anlamına geliyor. ”

AV-Test september – october 2013

AV-TEST EYLÜK – EKİM 2013

(Bitdefender Endpoint Security 5.x)

AV-TEST Enstitüsü, BT güvenliği ve virüsten koruma araştırmaları alanında önde gelen uluslararası ve bağımsız bir hizmet sağlayıcıdır. AV-TEST tarafından yürütülen araştırma çalışmasının amacı, en son kötü amaçlı yazılımları doğrudan tespit etmek, en son yöntemleri kullanarak analiz etmek ve müşterilerimize elde edilen en kaliteli sonuçlar hakkında bilgi vermektir.

Virus bulletin’s vbspam VB100 2013

VIRUS BULLETIN’S VB100 EKİM 2013

(Bitdefender Endpoint Security 5.x)

VB100 karşılaştırmalı test, kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümlerinin düzenli olarak bağımsız bir karşılaştırmasıdır. Her test raporu benzersiz VB100 sertifikasyon şemasını bir dizi ölçekte ürün performansının derinlemesine analiziyle birleştirir.

Virus bulletin’s vbspam+, september 2013

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Eylül 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

“Ürün her zaman iyi performans gösterdi ve son 26 testin her birinde, VBSpam + ödüllerinin 2013 yılı boyunca kesintisiz bir dizi ile bir VBSpam ödülü aldı. Başarı, ürünün ardışık beşinci VBSpam+ ödülüne ulaştığı bu testte devam ediyor.”

Virus bulletin’s vbspam+, july 2013

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Temmuz 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Bir VBSpam + ödülü kazanmak için bir ürünün% 99,50'den daha yüksek bir spam yakalama oranı ve sıfır hatalı pozitif alması gerekir. Temmuz testinde, Bitdefender en iyi ikinci tespit oranına (% 99.94) ve VBSpam + ödülüne sahip ürünlerin en yüksekine sahipti.

“Bitdefender, gerçekleştirdiğimiz 26 testin her birini kazanarak elde edilen en yüksek sayıda VBSpam ödülü için kaydını tutuyor. Ancak Rumen satıcısının başka bir kaydı daha var: 2013'ün tamamında tek bir meşru e-postayı kaçırmadan, şimdi arka arkaya dört VBSpam + ödülü kazandı. ”

Virus bulletin’s vbspam+, may 2013

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Mayıs 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Posta Sunucuları için Bitdefender Güvenliği, yüksek spam yakalama oranı ve üstün algılaması nedeniyle üst üste üçüncü VBSpam + ödülü aldı. Bu en iyi 22. ödül ve 0 başarısızlık ile Bitdefender, en iyi kötü amaçlı yazılımdan koruma korumasını sağlamadaki etkinliğini ve bağlılığını yeniden doğrular.

"Her VBSpam testine katılan ve her seferinde bir VBSpam ödülü alan tek ürün olan Bitdefender'ın VBSpam test kaydından gurur duymak için iyi bir nedeni var."

Virus bulletin’s vbspam+, march 2013

VIRUS BULLETIN’S VBSpam+, Mart 2013

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.1.2)

Virüs Bülteni, Posta Sunucuları için Bitdefender Güvenliği 3.1.2'ye yüksek spam yakalama oranı ve üstün algılama nedeniyle VBSpam + ödülü verdi. Bu ödülle Bitdefender, her VBSpam testine dört tam yıllık katılımı işaret ediyor ve sürekli olarak yüksek dereceli sonuçlar elde ediyor.

Virüs Bülteni raporuna dayanarak, Bitdefender ürünü "hiçbir zaman bir VBSpam ödülü alamadı ve düzenli olarak testteki daha iyi performans gösterenler arasında yer aldı .... Aslında, yanlış pozitiflerle birlikte ürünün yüksek spam yakalama oranı kazandığını görüyor üst üste ikinci VBSpam+ ödülü, bu testte en yüksek ikinci puanla. "

AV Ccomparatives – Product of the year

AV-COMPARATIVES – 2012 Yılın Ürünü

(Bitdefender Antivirus)

"Bitdefender açıkça sektörde öncülük etti. Bu ödülü gerçekten hak ediyor." - Ocak 2013 | CEO Andreas Clementi AV-Karşılaştırıcılar.

AV-Comparatives – approved corporate product 2012

AV-COMPARATIVES – ONAYLI Kurumsal Ürün 2012

(Bitdefender Security for Virtualized Environments)

"Uç Noktalar için Bitdefender Cloud Security'nin küçük işletme ağlarına çok uygun olduğunu gördük. İlk e-posta, kurulumu çok basit ve net bir şekilde başlatmak için gerekli bilgileri ve bağlantıları sağlar. Dağıtım, izleme ve yönetimin çok basit olduğunu gördük."

AV-Comparatives – approved corporate product 2012

AV-COMPARATIVES – ONAYLI Kurumsal Ürün 2012

(Bitdefender Cloud Security for Endpoints)

"Uç Noktalar için Bitdefender Cloud Security'nin küçük işletme ağlarına çok uygun olduğunu gördük. İlk e-posta, kurulumu çok basit ve net bir şekilde başlatmak için gerekli bilgileri ve bağlantıları sağlar. Dağıtım, izleme ve yönetimin çok basit olduğunu gördük."

AV-Test best protection 2012 annual award

AV-TEST'İN EN İYİ KORUMA 2012 YILLIK ÖDÜLÜ

(Bitdefender Internet Security 2012/2013)

Bitdefender 2013, koruma, onarım ve kullanılabilirlik konusunda en yüksek genel skora ulaşarak en üst konumunu doğrular ve zorlu AV-Test sonuçlarına hükmeder.

AV-Test best protection 2011 annual award

AV-TEST'İN EN İYİ KORUMA 2011 YILLIK ÖDÜLÜ

(Bitdefender Internet Security 2011/2012)

AV-TEST CEO'su Andreas Marx, “Bitdefender bizi 2011 boyunca tekrar tekrar etkiledi” dedi. “Yarışma yıl boyunca oldukça sertti ama net bir kazananla sonuçlandık. Bu, ev kullanıcısı En İyi Koruma için ilk yıllık ödülümüzü Bitdefender'a sunmaktan mutluluk duyuyor. ”

Ödül, ortak algılama teknolojisini kullanan hem ev hem de iş ürünlerinde koruma kalitesini doğrulamaktadır. Bu ayrım AV-TEST Enstitüsü, Magedeburg, Almanya merkezli Bitdefender ve tüm rakipler tarafından bir otorite olarak tanınan güvenlik yazılımı analiz firması tarafından verilen yıllık ödüllerin başlangıcıdır. 2011 boyunca Bitdefender'ı koruma seviyesindeki tüm rakiplerin önüne geçiren bir dizi ödülün ardından geldi.

CRN security product of the year 2011 Award

2011 YILIN GÜVENLİK ÜRÜNÜ

(Bitdefender Business Solutions 3.5)

Bu ürünün, Active Directory yüklemesi olmayan yönetilmeyen bilgisayarlarda bile ağ üzerinden virüsten koruma ve güvenlik yazılımı yükleme yeteneğini beğendik. Ayrıca: Bitdefender'ın yaklaşımı iki kat daha fazla: KOBİ'leri bu ürünle hedefliyor, ancak VAR'ları daha agresif bir şekilde kullanmaya başladı. Kanal fırsatı olan iyi bir ürün.”

CRN’nin seçkin “Yılın Ürünleri” listesi 2011'in en etkileyici yeni ürünlerini tanıyor. Bu yılki listeyi belirlemek için CRN editörleri pazara girmek için en son ürünleri değerlendirmek üzere CRN Test Merkezi ile işbirliği yaptı. Yargıçlar yüzlerce yenilikçi ürünü gözden geçirdi ve listeyi, çözüm sağlayıcı topluluğu üzerinde anında etki yaratırken son kullanıcı topluluğuna önemli değer katan ürünlere ayırdı.

Virus bulletin’s vb100 august 2018

VIRUS BULLETIN’S VB100 Ağustos 2018

(Bitdefender Endpoint Security)

Son nokta güvenlik pazarı hızla değişiyor ve pazarlama departmanları, genellikle bir tür makine öğrenimi kullanarak yeni nesil (veya yeni nesil) teknolojisi hakkında çok fazla gürültü yapmaktan hoşlanıyor. Bunlar önemli gelişmelerdir, ancak her ürünün özünde, dosya verildiğinde kötü amaçlı olup olmadığını belirleyen bir motordur.

VB100 sertifikasyon raporları, bu motorun ve dolayısıyla ürünün minimum bir standardı karşılayıp karşılamadığını kontrol eder: yeni bir uç nokta güvenlik ürünü satın almak için sürekli olarak VB100 sertifikası alan bir ürün aramanızı öneririz.

Virus bulletin’s vb100 august 2018

VIRUS BULLETIN’S VBSPAM

(Bitdefender Security for Mail Servers 3.0.2)

Virüs bülteninin vb100 Ağustos 2018'i, toplam yanlış pozitif eksikliğe kadar, ürün bu ayın ikinci en yüksek final puanına ulaştı. ” Mart 2012'deki testten sonra Bitdefender arka arkaya toplam 18 VBSpam ödülü kazandı.])

Bitdefender’ın antispam çözümleri, ilk anti-spam testinden bu yana Virus Bulletin’in (VB) test laboratuarı tarafından test edildi. Bitdefender’ın çözümü, her bir VBSpam testinde ödül kazanan tek çözümdür, spam yakalama oranını sürekli olarak artıran çok az sayıda yanlış pozitif ile her zaman en iyi sonuçlara yol açmaktadır.

AV-Comparatives – approved corporate product 2011

AV-COMPARATIVES – ONAYLI Kurumsal Ürün 2011

(Bitdefender Client Security 3.5, Bitdefender Security for File Servers 3.5, Bitdefender Security for Exchange 3.5)

Privacy Preference Center

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

ÖNSÖZ
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. olarak kişisel verilerinizin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinizin korunmasına önem vermekteyiz. Şirketimize muhtelif yollardan iletilen sizlere ait tüm kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin saklanması hususunda hassasiyet göstermekteyiz. Bu bağlamda 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere T.C. Anayasası ve sair mevzuat hükümlerine uyum sağlayabilmek adına Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. olarak gereken teknik ve idari tedbirleri almış bulunmaktayız. Kanunlar tarafından güvence altına alınan haklarınızı koruyacağımızı da önemle belirtmek isteriz. Bu bağlamda kişisel verilerinizi Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. ile güvenle paylaşabilir, öneri, şikâyet ve tereddütlerinizi tarafımıza iletebilirsiniz.
Kişisel verilerinizin korunması konusunda bilhassa önem arz eden Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. bünyesinde yürürlüğe konulmuş olan Gizlilik Politikamızı sizlerle paylaşmaktayız.
Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.
1.TANIMLAR
Veri Sorumlusu Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.’yi ifade etmektedir.
Veri Sahibi-İlgili Kişi Kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi ifade etmektedir.
Şirket İşbu politika uyarınca Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.’yi ifade edilmektedir.
Kanun 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu” ifade edilmektedir.
Kişisel Veri Kimliği belirli veya belirlenebilir kılan gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi ifade edilmektedir.
Özel Nitelikli Kişisel Veri Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel verilerini ifade etmektedir.
Kurul Kişisel Verileri Koruma Kurulunu ifade etmektedir.
Politika İşbu “Gizlilik Politikası” ifade edilmektedir.
Kişisel Verilerin İşlenmesi Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem ifade edilmektedir.
Açık Rıza Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza ifade edilmektedir.
Yok Etme Kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesini ifade etmektedir.
Silme Kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesini ifade etmektedir.
Anonim Hale Getirme Kişisel verilerin başka verilerle eşleştirilse dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini ifade etmektedir.
İmha Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hale getirilmesini ifade etmektedir.
Veri Kişisel veriler ve özel nitelikli kişisel veriler birlikte ifade edilmektedir.
2.GİZLİLİK POLİKASININ AMACI
Kişisel verilerin korunması ve kanuna uyum sağlanması temel prensibimizdir. Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. (Bundan sonra “Bitdefender” veya “Şirket” olarak anılacaktır.) olarak yaptığımız tüm işlerde sizlerden almış olduğumuz kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler gizli tutulmuş ve üçüncü kişilerle paylaşılmamıştır. Bu bağlamda şirketimiz daima kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin korunmasına ilişkin gereken hassasiyeti göstermiştir. Yine 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (Bundan sonra “Kanun” ya da “KVKK” olarak anılacaktır.) uyarınca şirket içi düzenlemelerimiz yeniden yapılmış olup; teknik ve idari tedbirler alınmıştır. Devam eden süreçte de Bitdefender olarak kanunun getirdiği tüm yükümlülüklere uymayı kabul, beyan ve taahhüt etmekteyiz.
3.GİZLİLİK POLİTİKASININ KAPSAMI
İşbu Gizlilik Politikamız 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.
Kişisel verileriniz ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz rızanızla ya da kanuna uygunluk halleri kapsamında işlenmektedir. Söz konusu verileriniz;
–           Şirket güvenliğinin sağlanabilmesi,
–           Sizlere eksiksiz hizmet sunulabilmesi,
–           Ticari faaliyetlerimizin yürütülebilmesi,
–           Sorunlarınızın hızlıca çözümlenebilmesi,
–           Kalitemizin artırılabilmesi, amacıyla kullanılmaktadır.
Sizlerden gelen bazı kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler Kanunun öngördüğü usullerde kişisellikten çıkarılmakta ve anonim hale getirilmektedir. İstatistik amacıyla kullanılan veriler halihazırda Kanunun düzenlemesine ve politikamızın kapsamın dâhil değildir. İşbu politikamızı Bitdefender olarak Kanuna uygunluk kapsamında kişisel verileri korumak maksadıyla değiştirme hakkımız haizdir.
Gizlilik politikası Bitdefender ‘ın çözüm ortaklığı yaptığı gerçek ve tüzel kişilerin, müşterilerinin, çalışanlarının ve diğer tüm kişilerin herhangi bir yoldan elde edilen verilerinin korunmasını amaçlamaktır. Bu bağlamda amaçlanan hedefi gerçekleştirmek amacıyla çeşitli düzenlemeleri ihtiva etmektedir.
4.KİŞİSEL VERİLERİN VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ İLE İLGİLİ TEMEL PRENSİPLER
Kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili temel prensiplerimiz aşağıdaki gibidir. Bu bağlamda Bitdefender ‘ın açık rızaya dayanarak veya Kanuna uygunluk halleri kapsamında işlediği verilerde işbu ilkeler geçerli olacaktır.
-Hukuka Uygun Olması                               : Bitdefender gerçek ve tüzel kişilerden kendisine gelen ve muhtelif yollardan topladığı kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin kaynağını ve hukuka uygunluğunu sorgulamaktadır. Bu bağlamda verilerin hukuka uygun olarak elde edilmesi Bitdefender için önem arz etmektedir.
Dürüstlük Kurallarına Uygun Olması      : Bitdefender gerçek ve tüzel kişilerden kendisine gelen ve muhtelif yollardan topladığı kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin kaynağını sorgulamaktadır. Bu bağlamda verilerin dürüstlük kuralları çerçevesinde elde edilmesi Bitdefender için önem arz etmektedir.
-İşlendikleri Amaçla Sınırlı, Ölçülü ve
Bağlantılı Olması                                          : Bitdefender muhtelif yollardan elde ettiği kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri işlendikleri amaca uygun, işlenme amacıyla sınırlı, ölçülü ve hizmetin ifasının gerektirdiği ölçüde kullanmaktadır.
-Kişisel Verilerin ve/veya Özel Nitelikli Kişisel Verilerin Doğru Olması                   : Bitdefender gerçek ve tüzel kişilerden kendisine gelen ve muhtelif yollardan topladığı kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin yanlış bilgi içermemesine ve doğru olmasına önem vermektedir. Fakat Bitdefender müşterilerinin veya temas halinde olduğu gerçek ve tüzel kişilerin beyan ettiği kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin doğruluğunu araştırmak zorunda değildir. Zira bu husus hukuken ve çalışma prensiplerimiz doğrultusunda mümkün değildir.
-Gerektiğinde Güncel Olması                      : Bitdefender muhtelif şekillerde elde ettiği kişisel verilerde ve/veya özel nitelikli kişisel verilerde değişiklik olmuşsa, söz konusu değişikliğin şirkete iletilmesine ve iletildiği takdirde verinin güncellenmesine önem vermektedir.
-Belirli ve Meşru Amaçlar İçin İşlenmesi: Bitdefender kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri veri sahibinin verdiği açık rıza veya kanunen öngörülen istisnalar çerçevesinde açık rıza almaksızın işlemektedir. Her verinin işlenme amacı belirli olup meşru olmayan hiçbir amaç için kişisel veri işleme faaliyeti yürütülmemektedir.
-Kanunda Öngörülen ve/veya İşlendikleri Amaç İçin Gerekli Olacak Süre Kadar Muhafaza Edilmesi             : Bitdefender elde ettiği kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ilgili kanunlarda öngörülen ve/veya işlendikleri amaç için gerekli olan süreler boyunca saklamaktadır. Söz konusu amaçlar son bulduğunda veriyi anonimleştirmekte, yok etmekte veya silmektedir.
5.KİŞİSEL VERİLERİN SİLİNMESİ, YOK EDİLMESİ VE ANONİM HALE GETİRİLMESİ
Kişisel verileriniz ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz Kanunda öngörülen zamanaşımı ve saklama sürelerin dolması, yargı süreçlerinin tamamlanması veya amaca uygun diğer gerekliliklerin son bulması ile silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir. Silme, yok etme ve anonim hale getirme işlemleri ilgili veri sahibinin talebi üzerine veya Bitdefender tarafından re’sen (kendiliğinden) yapılmaktadır.
6.CİMRİLİK İLKESİ
Cimrilik ilkesi diğer adıyla azami tasarruf ilkesidir. Muhtelif yollardan ulaşan kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler şirketimizin sistemine aktarılır. Söz konusu ilke uyarınca veriler, gerekli olduğu kadar sisteme işlenmektedir.
Bitdefender tarafından toplanacak veriler amaca uygun olarak belirlenmekte ve değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda veriler amaca uygun olarak toplanmakta ve amaçla paralel olmayan veriler toplanmamaktadır. Amacı dışındaki fazlalık veriler şirket sistemine kaydedilmez, silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir. Fakat söz konusu veriler istatistikî amaçla kullanılabilir.
7.VERİLERİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ
Bitdefender olarak kişisel verilerinizin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinizin gizliliğine önem vermekteyiz. Bu bağlamda herhangi bir yoldan Şirketimize ulaşan kişisel verileriniz ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz gizlidir. Bitdefender ticari faaliyetini yürüttüğü her aşamada söz konusu verilerin gizliliğine riayet etmektedir. Bu bağlamda işbu şirket gizlilik politikasına tam uyum sağlanmaktadır.
Muhtelif yollardan toplanan kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin yetkisiz kişilerin eline geçmemesi, veri sahibin haklarına zarar gelmemesi-mağdur olmaması ve verilerin korunabilmesi için gerekli teknik ve idari tedbirler alınmaktadır. Ek olarak hukuka uygunluk çerçevesinde kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri paylaştığımız üçüncü kişilerden de gerekli olduğu durumlarda veri koruması talep edilmektedir. Yine yazılım programlarımız güncellenmekte ve devamlı olarak yenilenmektedir. Üst düzey koruma sağlanması için teknolojik açıdan gereklilikler yerine getirilmekte ve standartlara uygunluk sağlanmaktadır.
8.VERİLERİN GÜNCELLİĞİ
Bitdefender bünyesinde güncellik ilkesi esastır. Zira muhtelif şekillerde elde edilen kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler gerekli olduğu durumda ya da taleple güncellenebilmektedir. Güncellemeye ilişkin gerekli önlemler de Bitdefender tarafından alınmaktadır.
9.VERİLERİN DOĞRULUĞU
Beyan edilen kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin doğruluğu ilkesi Bitdefender tarafından benimsenmiştir. Bitdefender müşterilerinin veya temas halinde olduğu gerçek ve tüzel kişilerin beyan ettiği kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin doğruluğunu araştırmak zorunda değildir. Zira bu husus hukuken ve çalışma prensiplerimiz doğrultusunda mümkün değildir. Bu bağlamda beyan edilen verilerin doğru olduğundan bahisle işlemler yürütülmektedir.
10.KİŞİSEL VERİLERİN VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI
Kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi Bitdefender ‘a ait Aydınlatma Metinlerindeki amaçlar paralelinde gerçekleştirilmektedir. Söz konusu Aydınlatma Metinleri işlenen kişisel veriye ve/veya özel nitelikli kişisel veriye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aydınlatma Metinlerindeki farklılığa paralel olarak kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin işlenme amaçları da değişkenlik gösterebilmektedir.
11.REKLAM AMACIYLA KİŞİSEL VERİLERİN VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ
Reklam amaçlı gönderilen elektronik iletilerde alıcıdan onay alınması gerekmektedir. Bu bağlamda ancak önceden onay alınan kişilere reklam amaçlı elektronik ileti gönderilebilir. Söz konusu husus “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun” ile “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik”’te de açıkça düzenlenmiştir.
Bitdefender reklam amaçlı elektronik ticari ileti gönderirken yukarıda bahsi geçen mevzuat düzenlemelerine uygun davranmaktadır. Yine mevzuata uygun olarak onay alınmasına ve onayın detaylarına riayet edilmektedir. Söz konusu onay; her türlü elektronik iletişim aracıyla veya yazılı olarak fiziki ortamda alınabilir. Onayda esas olan ticari elektronik ileti alıcısının, ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ettiğine dair olumlu irade beyanının varlığı, elektronik iletişim adresi ve ad-soyadının bulunmasıdır.
Alıcıdan alınan onay, şirketin mal ve hizmetlerini pazarlamak, tanıtmak, işletmesini tanıtmak, tanınırlığını sağlamak, kutlama, temenni ve tebrik vb. içeriklerle tanınırlığını arttırmak amacıyla elektronik iletişim adreslerine gönderilen tüm ticari elektronik iletileri kapsamaktadır.
Tüm bunların haricinde elektronik ticari ileti gönderilmeden önce kişiler verilerinin işlenebileceği konusunda aydınlatılmakta ve gerektiği durumda açık rızaları alınmaktadır. Bu ticari ileti gönderilirken de 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine uygun davranılmaktadır.
12.SÖZLEŞME İLİŞKİSİ İÇERİSİNDE KİŞİSEL VERİLERİN VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN TOPLANMASI VE İŞLENMESİ
Müşteriler veya muhtemel müşterilerle sözleşme ilişkisi kurulmuş ise, sözleşme uyarınca toplanmış olan kişisel veriler açık rıza alınmaksızın Bitdefender tarafından işlenebilir. Özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi söz konusu olduğu durumda açık rıza ya da Kanun’un 6. Maddesi kapsamındaki hukuki sebeplere dayanılarak veri işlenebilmektedir. Söz konusu veriler mal ve/veya hizmetin ifası, sözleşmenin icrası, ticari faaliyetin yürütümü çerçevesinde kullanılmaktadır. İşbu veriler müşterilerle iletişime geçerek her zaman güncellenebilir.
13.OTOMATİK SİSTEMLER VASITASIYLA İŞLENEN KİŞİSEL VERİLER VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLER
Otomatik sistemler aracılığıyla kişilerin açık rızası olmaksızın elde edilen bilgilerden edinilen veriler kişilerin aleyhine kullanılamaz. Bitdefender otomatik sistemler vasıtasıyla işlenen kişisel verilerde ve/veya özel nitelikli kişisel verilerde ilgili mevzuat hükümlerine uygun davranmaktadır.
14.BİTDEFENDER’IN ÇALIŞANLARINA AİT KİŞİSEL VERİLER VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLER
HUKUKİ YÜKÜMLÜLÜKLER ÇERÇEVESİNDE YAPILAN İŞLEME: Çalışanlara ait kişisel Veriler, verinin işlenmesine ilişkin ilgili Kanunda açıkça hüküm bulunması veya veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünün yerine getirilmesi maksadıyla açık rızası alınmaksızın Bitdefender tarafından işlenebilir.
İŞ SÖZLEŞMESİ VE İŞ İLİŞKİSİ UYARINCA KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ: Çalışanların kişisel verileri şirketle çalışanların iş ilişkisinin sağlanabilmesi için gerekli olduğu kadar ölçülülük çerçevesinde çalışanların açık rızası alınmaksızın işlenebilmektedir. Bitdefender her koşulda çalışanlara ait verilerin korunmasını, gizliliğini ve bu hususta gereken tedbirleri alacağını taahhüt etmektedir.
ÇALIŞANLARA AİT ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ: 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi için verisi işlenecek kişinin açık rızası ve ek olarak Kurul tarafından öngörülen gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bitdefender 6698 Sayılı Kanun’a ve Kurulun esaslarına uygunluk çerçevesinde özel nitelikleri kişisel verileri işlerken gerekli olduğu durumda hem ilgilinin açık rızasını hem de Kurul’un belirlediği gereken önlemleri almaktadır. Ancak özel nitelikli kişisel veriler Kanunda öngörülen istisnai hallerle ilgili kişinin açık rızası olmaksızın sınırlı ve ölçülü olmak koşuluyla işlenebilir.
OTOMATİK SİSTEMLER VASITASIYLA İŞLENEN KİŞİSEL VERİLER: Çalışanların otomatik sistemlerde bazı kişisel verileri işlenebilmektedir. Söz konusu veriler çalışanların performans değerlendirmesinde, istatistiki verilerin tutulmasında, şirket için terfilerde ve puanlamalarda kullanılmaktadır. Çalışanların kendilerine ilişkin ortaya çıkan aleyhe sonuçlara itiraz hakkı bulunmaktadır. İtiraz, şirket içi kurallara ve prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Söz konusu itiraz şirket içinde değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.
KİŞİSEL VERİLERİN ÇALIŞANLARIN YARARINA İŞLENMESİ:
Çalışanlara ait kişisel veriler, çalışanın menfaatine ilişkin işlemler için iş sözleşmesinin sağladığı ilişki çerçevesinde açık rıza alınmadan Bitdefender tarafından işlenebilmektedir. Yine Bitdefender ile iş ilişkisine ilişkin ihtilaflar içinde, Şirket çalışanlara ait kişisel verileri işleyebilir.
ŞİRKET İÇİ TELEKOMÜNİKASYON, İNTERNET VE İLETİŞİM:
İşin ifasının daha kolay sağlanabilmesi adına Bitdefender tarafından şirket içi çalışanlara bilgisayar, telefon, araba, uygulamalar, yazılımlar ve e-posta tahsis edilebilmektedir.
Bitdefender tahsis ettiği araçlar üzerindeki kişisel verileri kontrol edebilir ve denetleyebilir. Fakat bu noktada Bitdefender gerekli Aydınlatma Yükümlülüğünü de yerine getirmektedir.
Çalışan ise kendisine tahsis edilen araçları özel amaçları için kullanamaz. Sadece işin ifasını sağlamak maksadı ile kullanması zorunludur. Yine çalışan Bitdefender ile çalışma ilişkisinin başladığı andan itibaren tahsis edilen araçlarda iş ve işin gerekliliği dışında hiçbir veri, bilgi bulundurmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
15.KİŞİSEL VERİLERİN VE/VEYA ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİN YURT İÇİ VE YURT DIŞINA AKTARILMASI
Bitdefender, Kişisel Verilerin Korunması Kanununda öngörülen şartlara uygun olarak ve Kurul’un belirlediği esaslar çerçevesinde kanuna uygunluk halleri kapsamında veyahut ilgili kişinin açık rızası ile yurt içi ve yurt dışına veri aktarımı yapabilmektedir.
Bitdefender, kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri aktarırken 6698 Sayılı Kanun’un 8. ve 9. maddelerine uygun davranmaktadır.
16.DENETİM VE İŞLEM GÜVENLİĞİ
Muhtelif yollardan toplanan kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin yetkisiz kişilerin eline geçmemesi, veri sahibin haklarına zarar gelmemesi-mağdur olmaması ve verilerin korunabilmesi için gerekli teknik ve idari tedbirler alınmaktadır. Ek olarak hukuka uygunluk çerçevesinde kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri paylaştığımız şirketlerden de gerektiği durumda veri koruması talep edilmektedir. Yine yazılım programlarımız güncellenmekte, devamlı olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Üst düzey koruma sağlanması için teknolojik açıdan tüm gereklilikler yerine getirilmektedir ve standartlara uygunluk sağlanmaktadır. Tüm bunlara paralel olarak Bitdefender kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin korunabilmesi için gereken tüm iç ve dış denetimleri yaptırmaktadır.
17.VERİ İHLALLERİNİN BİLDİRİMİ
Verilerle ilgili herhangi bir ihlal durumu söz konusu olduğunda, Bitdefender kendisine bildirilen ihlalleri gidermek için derhal üzerine düşeni yapmak için harekete geçer. İlgilinin zararını en aza indirebilmek için gereken tedbirleri alır. İhlallerin bildirimi için şirketimizin internet sitesinde belirtilen usullere göre başvuruda bulunabilirsiniz. Ek olarak kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin dışarından yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda şirket söz konusu hususu direk Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirmektedir.
18.BİLGİ TALEP EDEN VERİ SAHİBİ İLGİLİ KİŞİNİN HAKLARI
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 11. maddesinde veri sahibinin hakları hüküm altına alınmıştır. Bitdefender kanun uyarınca veri işlemeden önce ilgili kişinin aydınlatılmasını ve gerektiği durumda açık rızasının alınmasını, veri işlendikten sonra ilgili kişinin verisi hakkında bilgi talep etme, güncelleme, silme, yok etme ve anonim hale getirme hakkı olduğunu kabul etmektedir.
İlgili kişiler “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Bilgi Talep Formu vasıtasıyla verileriyle ilgili;

 1. a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 4. ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 5. d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 6. e) “Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesi” başlıklı kanunun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 7. f) Eksik ya da yanlış işlenmiş verinin düzeltildiğini veya ilgilinin talebi üzerine verinin silindiğini veyahut yok edildiğine ilişkin bilginin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 8. g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 9. h) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme

Haklarına sahiptir.  
Başkası adına yapılan bilgi talebi de şirket tarafından cevaplanmayacaktır. Bilgi talebinde bir başkası adına yapılan başvuru yapıldığı Bitdefender tarafından tespit edilirse; Bitdefender ‘ın her türlü dava ve talep hakkı saklıdır. İlgili kişinin talepleri Bitdefender’a ulaştığı tarihten itibaren mümkün olan en kısa sürede ve geç otuz gün içerisinde cevaplanacaktır. Bitdefender gerekli görürse başvuru yapan ilgili kişiden başka bilgi ve belge talep edebilecektir

19.GÜNCELLEME
İşbu Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikler aşağıdaki tabloda listelenmekte ve gösterilmektedir.

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA AYDINLATMA METNİ

 
İşbu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından hazırlanmıştır. Veri sorumlusu, Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin (Bundan sonra “Bitdefender” veya “Şirket” olarak anılacaktır.) bilgileri aşağıdaki gibidir:
 
Veri Sorumlusu         : Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.
Adres                          : Atom Sok. No:18 Kat Bağımsız Ofis Bölümü No:7 Şişli
Tel                              : 0 (212) 709 2848
E-posta                       : [email protected]

İnternet sitemizde yer alan iletişim kanalı aracılığıyla tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel verileriniz iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, talep ve şikayetlerin takibi- cevaplandırılması, acil durum süreçlerinin yönetimi amacıyla işlenmektedir.
Söz konusu kişisel veriler 6698 Sayılı Kanun’un 5. maddesi uyarınca veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak otomatik yollarla işlenmektedir. İletmiş olduğunuz işbu kişisel veriler sadece şirketimiz bünyesinde değerlendirilmekte ve üçüncü kişilere aktarılmamaktadır.
Şirketimizce gerekli görülürse kişisel verilerin doğruluğu konusunda tarafınızla iletişim kurulabilecek ve bilgi talep edilebilecektir. Tüm bu işlemler 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa, Gizlilik Politikamıza ve sair mevzuat hükümlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.
Veri sahibi ilgili kişi olarak Bitdefender’a başvurarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. Maddesindeki;

 1. a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

 1. d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 2. e) “Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesi” başlıklı kanunun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 3. f) Eksik ya da yanlış işlenmiş verinin düzeltildiğini veya ilgilinin talebi üzerine verinin silindiğini veyahut yok edildiğine ilişkin bilginin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 4. g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 5. h) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,

Haklarınızı kullanabilirsiniz.

Bitdefender’a yukarıda belirtilen haklarınıza yönelik taleplerinizi Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen şekillerde iletmeniz mümkündür. Başvurularınız şahsınıza ait olmalıdır. Bir başka kişinin kişisel verisine ilişkin bilgi talebi için başvuru yapılamayacağını önemle belirtmek isteriz. Bitdefender bilgi taleplerinizi mümkün olan en kısa sürede ve en geç otuz gün içerisinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Kişisel verilerle ilgili talep haklarınızı kullanabilmek için internet sitemizdeki bilgilendirmeleri inceleyebilir ve yine internet sitemizde bulunan “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Bilgi Talep Formu”’nu  kullanabilirsiniz.

                                                                                                Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.

 

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA

AYDINLATMA METNİ

 

                                                   Sayın İş Başvurusu Yapan Aday

İşbu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 10. maddesi ile Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından hazırlanmıştır. Veri sorumlusu, Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin (Bundan sonra “Bitdefender” veya “Şirket” olarak anılacaktır.) bilgileri aşağıdaki gibidir:

 

Veri Sorumlusu         : Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Adres                          : Atom Sok. No:18 Kat Bağımsız Ofis Bölümü No:7 Şişli

Tel                              : 0 (212) 709 2848

E-posta                       : [email protected]

 

Bitdefender’a elektronik ortamdan iş başvurusu maksadıyla gönderdiğiniz CV kapsamındaki kişisel verileriniz; sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, görevlendirme süreçlerinin yürütülmesi, iş akdi ve mevzuattan kaynaklı yükümlülüklerin yerine getirilmesi, şirketimize başvuru süreçlerinin yürütülmesi, çalışan adayı/stajyer/öğrenci seçme ve yerleştirme süreçlerinin yürütülmesi amacıyla işlenmektedir. Bu kapsamda yapılan veri işleme faaliyetimiz kanun ve sair mevzuat hükümlerine uygunluk arz etmektedir.

İletmiş olduğunuz CV’niz kapsamındaki kişisel verileriniz 6698 Sayılı Kanun’un 5. maddesi uyarınca bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması, ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması hukuki sebeplerine dayanılarak otomatik yollarla işlenmektedir.

Söz konusu CV’leriniz kapsamında işlenen kişisel verileriniz sadece şirketimiz bünyesinde değerlendirilmekte ve üçüncü kişilere aktarılmamaktadır.

Veri sahibi ilgili kişi olarak Bitdefender’ a başvurarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. Maddesindeki;

 1. a) Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. b) Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. c) Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 4. ç) Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 5. d) Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 6. e) “Kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi veya anonim hâle getirilmesi” başlıklı kanunun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 7. f) Eksik ya da yanlış işlenmiş verinin düzeltildiğini veya ilgilinin talebi üzerine verinin silindiğini veyahut yok edildiğine ilişkin bilginin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 8. g) İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 9. h) Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme,

Haklarınızı kullanabilirsiniz.

 

Bitdefender’a yukarıda belirtilen haklarınıza yönelik taleplerinizi Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen şekillerde iletmeniz mümkündür. Başvurularınız şahsınıza ait olmalıdır. Bir başka kişinin kişisel verisine ilişkin bilgi talebi için başvuru yapılamayacağını önemle belirtmek isteriz. Bitdefender bilgi taleplerinizi mümkün olan en kısa sürede ve en geç otuz gün içerisinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Kişisel verilerle ilgili talep haklarınızı kullanabilmek için internet sitemizdeki bilgilendirmeleri inceleyebilir ve yine internet sitemizde bulunan “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Bilgi Talep Formu”’nu  kullanabilirsiniz.

 

 

                                                                                                Laykon Bilişim Teknolojileri A.Ş.

İşbu Aydınlatma Metnini Okudum ve Anladım.