Olay Görselleştirme

Bitdefender, kötü amaçlı yazılım davranışını etkili bir şekilde araştırmanıza olanak sağlamak için olay yaşam döngüsünün tam görünürlüğünü sağlar. Siber güvenlik görselleştirme araçlarımız, saldırganın attığı her adımı tanımlar ve bunları anlaşılması kolay bir gösterge panosunda sunarak kapsamlı bir genel bakış ve derinlemesine davranış analizi sunar.

Olay Görselleştirme

Gelişmiş siber saldırıların, titiz siber güvenlik duruşlarından geçtiği bilinmektedir. Saldırganlar, bilgisayar ağlarını, altyapıyı veya hassas bilgileri yok etmeye, ifşa etmeye veya yetkisiz erişim elde etmeye çalışabilir.  

Etkili bir koruma platformu, tehdit araştırmalarına yardımcı olmak için olayları gerçek zamanlı olarak görselleştiren siber güvenlik panoları sağlamalıdır. Bir kuruluşun siber dayanıklılık çabaları, devam eden saldırıları proaktif olarak belirleyen ve gelişmiş güvenlik sonuçları sağlamak için eksiksiz olay yaşam döngüsü görünürlüğü sağlayan yöntemler aracılığıyla güçlendirilir. 

Bitdefender gelişmiş makine öğrenimi modelleri, ihlalin boyutunu ve kapsamını belirlemek için ağdaki birden çok olayı verimli bir şekilde ilişkilendirebilir ve birleştirebilir. Bir saldırının tam hikayesini gösteren, kronolojik olarak düzenlenmiş bir etkinlik zaman çizelgesi oluşturur. 

Olay Görselleştirme

Siber saldırı etkisine ilişkin tam görünürlük elde edin

Siber suçlular, varlıkları tehlikeye atmak ve kalıcılığı korumak için çoğu algılama teknolojisinin radarı altında uçmak için gizli taktikler, teknikler ve prosedürler kullanır. Bitdefender'ın çok katmanlı koruması, süreçleri yaşam döngüleri boyunca izler ve güvenlik ekiplerinin verimli bir soruşturma yürütmesini sağlamak için görsel kanıtlar sağlar.

Olay Görselleştirme

Etkili bir soruşturma yürütmek için kötü amaçlı yazılım davranışını anlayın

Bitdefender gelişmiş makine öğrenimi, şüpheli etkinlikleri hızla tanımlar ve kötü niyetli olayları yakalar. Tespit edilen siber saldırılar için zaman damgalı kanıtlar sağlar ve korumalı alan raporları aracılığıyla davranışsal derin analizler gerçekleştirir.

Olay Görselleştirme

Siber saldırıların temel nedenini hızla belirleyin ve güvenlik risklerini azaltın

Bitdefender makine öğrenimi, saldırıdaki tüm adımların görselleştirilmesini sağlar. Müşteriler, etkiyi net bir şekilde görselleştirebilir, davranışı anlayabilir ve siber suçluların hedeflerine ulaşmasını engellemek için araçları hızla devreye alabilir.

Olay Görselleştirme

Puana dayalı sınıflandırma

Bitdefender, kötü niyetli hareketleri riskleri ve olayları gösteren puan değerlerine göre sınıflandırır.  Güvenlik ekipleri, yüksek etkili olayları hızlı bir şekilde belirleyip ele alabilir, bu da güvenlik ihlali olasılığını azaltır.

Tehditleri tek bir konsoldan araştırın

Bitdefender, siber saldırıları tek bir konsoldan araştırmak için eksiksiz olay görünürlüğü ve etkileşimli araçlar sunar. Güvenlik ekipleri, entegre teknolojileri kullanarak, davranış analizini görselleştirmek, kötü amaçlı yazılımın patlama yarıçapı etkisini değerlendirmek ve açık kaynak istihbarat araçlarını yalnızca birkaç tıklamayla kullanmak için hızla daha derine inebilir.

Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme

Gerçek zamanlı olarak siber saldırıları azaltın

Güvenlik ekiplerinin siber saldırılara gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde dahil olması ve bunları önlemesi için kötü amaçlı süreçler ve olası kök nedenler vurgulanır.  Güvenlik ekipleri, savunmaları güçlendirmek ve yüksek riskli varlıkları modern siber saldırılara karşı güvenceye almak için iyileştirme araçlarını kolayca görselleştirebilir ve dağıtabilir. Kuruluşların siber hijyen standartlarını elde etmelerini ve etkin bir şekilde korumalarını sağlar.

Sektör Ödülleri

Bitdefender, bağımsız test kuruluşları, endüstri analist firmaları ve medya kuruluşları tarafından bir siber güvenlik lideri olarak tanınmaktadır.
Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme
Olay Görselleştirme

Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.

Yunus Emre Taş

Akkanat Holding IT Sorumlusu

Kaynaklar

Bitdefender Bağımsız Araştırma Şirketi Forrester’in EDR Raporunda En İyiler Arasında

Bitdefender Antivirüs'ten 2021Siber Güvenlik Öngörüleri

Bugün siber saldırılara daha dirençli bir işletme olun

İşletmeniz için doğru çözümü veya hizmeti seçmenize yardımcı olmak için buradayız

Olay Görselleştirme