Bitdefender Home Scanner

windows

Windows Uyumlu

Home Scanner

Wi-Fi ağınıza kimin bağlandığını biliyor musunuz?

Bilgisayar korsanlarının ve gizliliğe izinsiz girenlerin ev ağınızda oturum açmak, ailenizi gözetlemek, özel bilgilerinizi çalmak ve hatta akıllı cihazlarınızı çalmak için güvenlik açıklarından yararlanmasını engelleyin. Bitdefender Home Scanner ile kontrol her zaman sizde.

Home Scanner

Ağınızdaki davetsiz misafirleri tarayın

Ev Tarayıcı, ev ağınıza bağlı tüm cihazları görmenizi sağlar. Bilinmeyen bir cihaz wi-fi’nize her bağlandığında bir uyarı alırsınız. Bu, ücretsiz yükleyicileri anında başlatabileceğiniz ve bağlantı yavaşlamalarını önleyebileceğiniz anlamına gelir.

YENİ! Ağınıza her yeni cihaz bağlandığında gerçek zamanlı güncellemeler alın Bitdefender Home Scanner

Wi-Fi'nize yeni cihazlar bağlandığında otomatik olarak algılar ve sizi anında bilgilendirir. Artık ev ağınızı kimin kullanacağının kontrolü her zaman sizde olacak.

Taramayı durdurmak için Home Scanner'ı her zaman kapatabilir veya gerçek zamanlı cihaz keşfi için açık bırakabilirsiniz.

Bitdefender Home Scanner

Evinizdeki zayıflıkları ve gizli backdoorları tarayın Bitdefender Home Scanner, Wi-Fi ağınızı tarayan, cihazları eşleyen ve ağ güvenlik açıklarını belirleyip vurgulayan ücretsiz bir araçtır. Bitdefender Home Scanner, zayıf parolaların yanı sıra savunmasız veya zayıf şifrelenmiş iletişimleri arar. Bağlı cihazlarınızdan toplanan bilgileri çevrimiçi güvenlik açığı veri tabanlarıyla ilişkilendirir ve ağınız için maksimum güvenliği sağlamanız için size kapsamlı bir rapor sunar.

Home Scanner

Ev ağınızın haritasını çıkarın

Home Scanner

Ağdaki açık portları tarayın

Home Scanner

Wi-Fi tarayıcı: bağlı tüm cihazları ve güvenlik risklerini belirleyin

Akıllı cihazların tehlikeli yaşamı

Her gün birçok akıllı cihazda yeni yazılım açıkları keşfediliyor ve bilgisayar korsanları evleri ve işletmeleri hedeflemek için bu güvenlik açıklarından yararlanıyor. Akıllı cihazlarınızın güvenliğini düşünmeye başlamanın zamanı geldi.

Teknik Detaylar

Windows 7 SP 1, 8, 8.1, 10

Internet Explorer 9

CPU: Dual Core 1.6 GHz

RAM: 1 GB

HDD: 300 MB

Windows 7 SP 1, 8, 8.1, 10

CPU: Intel Core 2 Duo (2GHz) or equivalent processor

RAM: 2 GB

HDD: 300 MB

S.S.S.

Bitdefender Home Scanner, ev ağınıza bağlı cihazlara kötü amaçlı yazılım bulaşmasını engelleyemez. Rolü, güvenlik açıklarını tespit etmek ve tüm ağınızın güvenlik düzeyini iyileştirmenize yardımcı olacak önerilerde bulunmaktır.

Bitdefender Home Scanner, açık ve ev ağınıza bağlı herhangi bir kablosuz cihazı algılayabilir. Kablosuz cihazlar bebek monitörleri, WiFi kameralar, oyun konsolları, akıllı TV’ler gibi akıllı ev cihazları olabileceği gibi Windows, Mac’ler, iOS ve Android tabanlı cihazlar da olabilir.

Birçok akıllı ev cihazı güvensizdir ve kritik kusurları vardır. Bitdefender Home Scanner, ağınızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki güvenlik açıklarını arar:

  • Güvenli olmayan kimlik doğrulama.
  • Zayıf oturum açma kimlik bilgileri.
  • Gizli backdoorlar.

Teknoloji konusunda bilgili çalışanlarımız, öngörülemeyen ağ saldırılarına karşı basit ve etkili çözümler bulmak için müşterilerimizin ihtiyaçlarını her gün araştırıyor. Bu ürünü ücretsiz olarak teslim ederek, gizliliğinizi ihlal edebilecek olası tehditler hakkında size hiçbir ücret ödemeden bilgi edinme imkânı sunuyoruz.

Ev ağınıza bağlı cihazların sayısına bağlı olarak, tarama işlemi biraz zaman alabilir ve sisteminizin çalışmasını biraz yavaşlatabilir. Uygulama, yalnızca yeni cihazlar bağlandığında ve manuel olarak bir tarama yaptığınızda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

İlk olarak, hangi güvenlik açıklarının bulunduğunu bilmek önemlidir. Sorun zayıf oturum açma kimlik bilgileriyse, belirlediğiniz parolayı sayılar, büyük harfler, küçük harfler ve simgeler içeren daha güçlü bir parolayla değiştirin. Sorun başka güvenlik açıklarıysa, GÜVENLİKLER sekmesini seçin ve önerilerimizi izleyin. En son ürün yazılımı güncellemesini yüklemenizi ve mümkünse oturum açma kimlik bilgilerinin etkinleştirildiğinden ve tahmin edilmesi zor olduğundan emin olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bilgisayar korsanları, güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmak için yönettikleri cihazlarla istediklerini yapabilirler. Diyelim ki ön tarafında LCD ekranlı bir buzdolabınız var. Yazılımı eskiyse veya ağınızın şifresi zayıfsa ve dışarıdan biri buna erişirse, kendini beğenmiş görüntülerin veya videoların görüntülenmesine veya buzdolabınızın sıcaklığının artık ilk ayarladığınız gibi olmamasına şaşırabilirsiniz. Ayrıca, e-posta oturum açma bilgileriniz, düzinelerce spam mesajı göndermek için çalınabilir. Bu eylem, saldırıya uğrayan cihazın yazılımını güncellemediğiniz, ağınızın şifresini değiştirmediğiniz veya size bir çözüm sunması için üreticiyle iletişime geçmediğiniz sürece, bunu yapmasını engelleyemeyeceğiniz için hayal kırıklığına neden olabilir.

Mevcut ev ağınızı değiştirmek için:

   1 Bitdefender ara yüzünün sol kenar çubuğundaki “Hesabım” menüsünü tıklayın.

   2 EV AĞI alanında, Ev ağını değiştir bağlantısını seçin.

   3 Ev ağı olarak ayarlamak istediğiniz ağı seçin ve ardından EV AĞI OLARAK AYARLA düğmesini tıklayın.

Bitdefender Ev Tarayıcısını kullanabilmek için uygun şekilde yapılandırılmış bir kablosuz ağa bağlı olmanız gerekir. Ürünü kurmadan önce ağlarınızın listesine gidin, bağlanmak istediğiniz ağı seçin ve ardından Bağlan’ı seçin. Yapılandırılmış bir kablosuz ağınız yoksa, satın aldığınız yönlendiricinin satıcısı tarafından sağlanan adımları izleyin.

Bitdefender Home Scanner, ağınızı yapılandırır yapılandırmaz ve ona her yeni cihaz bağlandığında otomatik olarak tarar. Ancak, ağınızı cihazlar için aşağıdaki şekilde manuel olarak tarayabilirsiniz:

   1 Bitdefender ara yüzünün sol kenar çubuğundaki “Ev Tarayıcı” menüsünü tıklayın.

   2 AĞ TARAMA düğmesine tıklayın.

Bulunan cihazlar ve durumlarını içeren bir liste görüntülenir.

Bitdefender BOX kullanarak ağınıza ekstra bir koruma katmanı ekleyin. Bitdefender BOX, ağın içinde veya dışında ev ağına bağlı tüm cihazlara genişletilmiş çevrimiçi koruma sağlayan akıllı bir güvenlik çözümüdür. Bu ürünle ilgili daha fazla ayrıntı https://www.bitdefender.com/box/> adresinde bulunabilir.

Bitdefender Home Scanner’ı sisteminizden kaldırmak istiyorsanız şu adımları izleyin:

Windows 7’de:

Başlat’a tıklayın ve Tüm Programlar’a gidin.

Bitdefender Home Scanner’ı bulun ve Kaldır’ı seçin.

Görüntülenen pencerede Kaldır’ı tıklayın.

Windows 8 ve Windows 8.1’de:

Windows Başlangıç ekranından Denetim Masası’nı bulun (örneğin, doğrudan Başlangıç ekranına “Denetim Masası” yazmaya başlayabilirsiniz) ve ardından simgesini tıklayın.

Bir programı kaldır veya Programlar ve Özellikler’e tıklayın.

Bitdefender Home Scanner’ı bulun ve Kaldır’ı seçin.

Windows 10’da:

Başlat’a ve ardından Ayarlar’a tıklayın.

Ayarlar alanındaki Sistem simgesine tıklayın, ardından Yüklü uygulamalar’ı seçin.

Bitdefender Home Scanner’ı bulun ve Kaldır’ı seçin.

Bitdefender Home Scanner şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Diğer diller gelecek sürümlerde eklenecektir.