BITDEFENDER VİRÜS TEMİZLEME ARAÇLARI

Masaüstü ve mobil cihazlar için temel virüs temizleme programları ve güvenlik araçları.

Bilgisayarınızda virüs temizleme nasıl yapılır?

Birçok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarları sorunsuz çalıştığı için bilgisayarlarında virüs olmadığını düşünebilir. Fakat bilgisayar virüslerinin birçoğu sisteminize zarar vermek için bilgisayarınıza bulaştırılmamaktadır. Virüslerin birçoğu sisteminize yerleşip arka tarafta sessizce kişisel verilerinize ulaşmaya devam etmek için ve sistemlerinizi kendi amaçları doğrultusunda kullanmak için bilgisayarlara bulaştırılıyor.

Bilgisayarlara bulaşan virüsler neler yapabilir?

Virüs türleri değişkenlik gösterebilir. Virüslerin çoğunluğu sisteminizde açık kapı yaratarak dışarıya bilgi sızdırmak için kullanılır. Bilgisayarınızdaki virüs türlerine göre değişkenlik gösterebilir.

  • Tüm dosyalarınıza ulaşabilirler.
  • Kamera, mikrofon gibi ses ve görüntü alabilecek cihazlarınızdan haberiniz olmadan görüntü ve ses alabilirler.
  • Klavyede bastığınız tuşları izleyerek şifrelerinize ulaşabilirler.
  • Sizin bilgisayarınızdan herhangi şirket, kurum veya kişiye saldırı yaparak sizin bilgisayarınızı maşa olarak kullanabilirler.
  • Veya tüm verilerinizi şifreleyerek sizden verilerinizin şifrelerini kaldırmak için para isteyebilirler.

Peki bilgisayarınıza virüs bulaştığını nasıl anlarsınız?

Genellikle virüsler sistem dosyalarına bulaşır. Sistem dosyalarına bulaşan virüsler bilgisayar performansınızda yavaşlamalara, birçok uygulamayı kullanırken de hata mesajları almanıza neden olabilir.

Bilgisayarımdaki virüsleri nasıl temizlerim?

Bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemek için öncelikle güvenilir bir Antivirüs yazılımı yükleyebilirsiniz. Bizim önerimiz Bitdefender Total Security ürününü olacaktır. Birçok işletim sistemini destekleyen en iyi Antivirüs yazılımları testlerinde birincilik ödülü olan bir yazılımdır. Bitdefender Total Security ürününü kurduktan sonra kapsamlı bir tarama yapabilirsiniz. Virüs ve Casus Yazılımları Temizler ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini bulur ve yok eder. Virüsleri temizleyeceği gibi aynı zamanda bilgisayarınız ve internet ortamınızdaki zafiyetleri de size gösterecektir. Bazı sistem dosyalarına bulaşan virüsler temizlenme sırasında sisteminize zarar verebilirler. Bilgisayarınızı güvenli kipte açmanızı ve ilk başta bu esnada tarama yapmanızı öneririz. Güvenli kipte bir çok sistem dosyası çalışmadığı için virüs temizleme işlemi daha kolay olacaktır. Bilgisayarınızdaki virüsleri temizledikten sonra sisteminizdeki ve kullandığınız hesaplardaki şifreleri değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Bitdefender Antivirüs Ücretsiz Versiyon

Bilgisayar virüslerine ve diğer tüm kötü amaçlı yazılım türlerine karşı temel koruma sağlar. En iyi antivirüs teknolojisi kullanılarak, siber tehditleri yavaşlamalara neden olmadan algılar ve temizler.

PLATFORMLAR:
 

Hemen İndir

Telefona virüs bulaşmış nasıl temizlerim?

Telefonunuza virüs bulaştığını düşünüyorsanız Bitdefender.com.tr adresinden Bitdefender Mobile Security ürününü indirebilirsiniz. Telefonunuzun internet çıkışını kapattıktan sonra telefonunuza komple tarama yaparak zafiyet yaratan uygulamaları belirleyebilir ve telefonunuzu güvenli hale getirebilirsiniz.

En iyi virüs temizleme programı hangisi?

En iyi virüs temizleme programı dünya da 500 Milyondan fazla kullanıcısı ile kendini kanıtlamış olan Bitdefender Antivirüs yazılımlarıdır.

Iphone virüs bulaştı nasıl temizlerim?

Iphone virüs bulaşma ihtimali düşük işletim sistemlerinden biridir fakat bu imkânsız demek değildir. Eğer iPhone telefonunuza virüs bulaştığını düşünüyorsanız Bitdefender Mobile Security ürünlerini telefonunuza kurarak komple bir tarama işlemi başlatabilirsiniz.

Android virüs bulaştı nasıl temizlerim?

Android cep telefonunuza açık kaynak kodlu olması nedeniyle virüs bulaşma ihtimali çok yüksektir. Android işletim sistemli telefonlarınızın size güvenlik riski yaratmaması için Bitdefender Mobile Security ürünleri ile virüsleri temizleyebilir ve güvenli şekilde cihazınızı kullanabilirsiniz.

Macbook virüs bulaştı nasıl temizlerim?

Macbook bilgisayarınıza virüs bulaştığınızı düşünüyorsanız Bitdefender Antivirus for MAC ürünü ile bilgisayarınıza komple bir tarama başlatabilir ve güvenlik açıklarını ve virüsleri ortadan kaldırabilirsiniz.