“Bitdefender, en kapsamlı korumayı, en iyi performans ile sunuyor.”

Yunus Emre Taş, Akkanat Holding IT Sorumlusu

Akkanat Holding, Dijitalleşme Sürecinde Artan Güvenlik İhtiyaçları için Bitdefender Antivirüs’ü Tercih Etti

Türkiye’nin en büyük 10 tekstil ihracatçısından biri olan Akkanat Holding, 3000’den fazla çalışanıyla Adidas gibi dünya markalarının üretim süreçlerinde yer alarak 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Değişen piyasa şartları nedeniyle dijitalleşme yatırımlarını artıran şirket, artan siber güvenlik ihtiyacını karşılamak için Bitdefender’in kurumsal güvenlik çözümü GravityZone’u kullanmaya karar verdi.

İş Kesintileri Bizim İçin Kabul Edilebilir Değil

Akkanat Holding IT Sorumlusu Yunus Emre Taş, “Yeni bir dijital dönüşüm süreci başlattık. Şuan mevcut dijital altyapımız, faaliyetlerimizin %50-55’ini kapsıyor. Proje hedeflerimizden biri de bu oranı %85-90 seviyelerine taşımak. Herhangi bir siber saldırı durumunda sistemlerimizin tekrar çalışabilir duruma gelmesi ortalama birkaç saati bulacaktır. Bu tarz senaryolar için felaket kurtarma planlarımız mevcut fakat birkaç saatlik iş gücü kaybı bizim için kabul edilebilir bir durum değil.” ifadelerinde bulunuyor. Akkanat Holding 3000’den fazla çalışanını dijital tehditlere karşı korumak için Bitdefender GravityZone’u kullanıyor.  Bitdefender tarafından korunan Akkanat Holding’in IT ortamı Microsoft Windows, VMware ve Citrix’ten oluşuyor.

Eksiksiz Bir Entegre Güvenlik Çözümü

Yunus Emre Taş, GravityZone çözümü ile değişen iş akışlarını “Şirket olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri IT ekibimiz, güvenlik yönetimine daha az zaman harcarken, Akkanat Holding’in veri varlıklarının korunmasına ve katma değerli iş üretmeye daha fazla zaman ayırdı. GravityZone her yönden olumlu bir deneyim oldu.” diyerek açıklıyor. “Güvenlik çözümünü uygulamak ve dağıtmak oldukça kolaydı. Daha gelişmiş özellikleri herhangi bir işlem yapmadan etkinleştirdik. Ek olarak, GravityZone’un sistem kaynaklarını olabildiğince az yorması, kaynak kullanımını azalttı. Bu da uç noktalarımızın daha hızlı çalışmasını sağlıyor.” diyen Taş, “Bitdefender, dijitalleşme serüvenimizde güvenlik gereksinimlerimiz geliştikçe uygulayabileceğimiz eksiksiz bir entegre güvenlik çözümleri yelpazesi sunuyor.” ifadesinde bulunuyor ve ekliyor “Sektörümüzdeki iş birliği içinde olduğumuz şirketlerin IT yöneticileri ile güvenlik çözümleri üzerine yaptığımız fikir alışverişlerinde sıkça GravityZone tavsiye ediyorum.” Yunus Emre Taş: Çoğu firmanın köklü değişikliklere sıcak bakmadığı aşikar. Bizim avantajımız ise sürekli yeniliğe açık bir sektörde çalışmamız. Bu konuda Laykon Bilişim’in ve ekibinin yardımlarını düşündüğüm zaman evet tekrar böyle bir değişikliğe giderek bu maceraya atılırdım diyebiliyorum.

PDF Olarak İndir

Sektör
Holding

Merkez
İstanbul

Çalışan Sayısı
3000

Kullanılan Bitdefender Ürünleri
–  GravityZone Ultra Security
–  GravityZone HyperDetect
–  GravityZone Sandbox Analyzer
–  GravityZone Email Security
–  GravityZone Bitdefender Endpoint Detection & Response (EDR)

IT Ortamı
–  VMware
–  Citrix

İşletim Sistemi
Microsoft Windows